reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Witam poniedziałkowo:)))
Gliwa-bardzo udane,to fakt;)
Barmanko-oj to tez to,co ja tygrynio lubię najbardziej;)))Miłej pracy:*
Anineczko-a dziekuje...juz dobrze;)na szczęście skończyło sie smarczenie z krwia;)I co-długo jery tak Wam operetkował?Chcial uczcic ur Tatusia;))))
damada-jak dziś Twoje samopoczucie?
nati-i ciagle sie tak przebudza i spi niespokojnie?
Wichurka-zleca te 3miesiączki jak z bicza;)
AsieńkoR-my tez tak co jakiś czas robimy(az wstyd się przyznac,ze tylko co jakis czas:/)-wszystko na bok i jestesmy tylko my i dzieci:)))
miłego dnia Wam
 
reklama
Asienko dlatego, ze moj maz ma wade wymowy ;) Nie chce blednie wymawiac imie swojego dziecka ;) Do rodzicow mial pretnesje, ze dali mu Marek ;) i jeszcze nazwisko z R ;) totalna zalamka w wieku mlodzienczym ;) Teraz z reszta tez, jak maz ma dzwonic i literowac cos,to ja przejmuje sluchawke... w pracy jak dzwoni i mowi ze z tej strony 'Marek' to wszyscy slysza, ze 'Majk' (Mike) :D

Lubiczanko, wiem, 3 miesiace, a po drodze jeszzce swieta i w sumie minus dwa tygodnie jak juz nie bede musiala chodzic do pracy :)
 
Ja właśnie skończyłam obiadek dla nas i dla maluszka:-)
Wichurka z dnia na dzień coraz bliżej porodu:tak:zobaczysz jak Ci szybko zleci;-)i już niebawem będziesz tulic swojego skarba;-)Mam nadzieję,że mojemu szkrabowi szybko ten płacz przejdzie:tak::confused:
asienka bardzo fajny pomysł z dniem bez telewizora.Tak rodzinnie ;-)U nas tata codziennie usypia szkraba z nami jak tylko jest w domku;-)nawet codziennie baje czyta:-D
lubiczanka u mnie z moim maluszkiem jest tak:zasypia ok 19 i za ok jakieś godzinka,może dwie budzi się.Nieraz jest tak,że włoże mu smoka i zaśnie odrazu i spi już do rana do tej 5 czy 6 ,a nieraz tzn może jakieś licząc 5 do 6 razy nam się obudził i bardzo płakał,i to większość razy jest tak,że jak np ja nie dam rady do niego iść to idzie moja mama lub mąż,a nieraz brat to wtedy jakby wyczuwał ,że to nie ja i takie akcje robi.A jak ja go wezmę na rączki przytulę to jest ok.Juz nie wiem sama co to jest możliwe,że to lęk separacyjny:confused::confused::confused:Bo też np maly nie lubi sie ubierać,płacze przy tym,a dawniej tak nie robił.
 
Mamusie, pytanie do Was:
czy dostalyscie ze szpitala liste rzeczy, jaka trzeba miec w torbie?
Ja do Rotundy znalazlam tylko takie cos w Internecie, czy to juz taka pelna lista?
http://www.rotunda.ie/library/pdf/packyourbag.pdf

A moze dowiem sie na ten temat dokladniej podczas zajec ze szkoly rodzenia?
-----------------------------------------------------------------------

Nati co tam upichcilas? Ja to mam na razie jeszcze obiady od mamuni ;) pierogi ;)
 
No takie buty ;) Imoina z R odpadly w przedbiegach ;)

A mam jeszcze jedno pytanie - jakie sa stawki dla nian na pelny etat? Orientujecie sie moze?
 
Witam się:-)
Dzieć śpi,obiad gotowy,ogarnięte:tak:
Zakupiłam wczoraj ten stanik w Debenhamsie bo w Tesco nie na moje krągłości:zawstydzona/y:Poprosiłam babkę,żeby mnie zmierzyła i pomogła,owszem zmierzyła,ale brafitterka to nie była:no:Rozmiar mi podała,ale staniki mi takie przynosiła,że dajcie spokój,wszystko mi latało:dry:W końcu jej podziękowałam,sama kilka staników wybrałam i poszłam mierzyć:sorry2:Znalazłam,ale to nie jest tak,że one się wcale nie ruszają,owszem nie podskakują,nie wyłażą,ale jakiś tam swój udział w tańcu będą miały:-D
Witam nowe mamuśki:-)
GLIWA a Ty na pewno dopiero w 6-tym tygodniu jesteś?Bo coś mi nie pasuje,ponoć już w Polsce wiedziałaś,żeś zafasolkowała więc ciąża troszkę starsza musi być:tak:Policz no kochana korzystając z linka anineczki bo coś mi się zdaje,że trza będzie suwaczek poprawić:-D
Wichurko a nie dostałaś w Rotundzie takiego segregatora z wszystkimi potrzebnymi informacjami dotyczącymi ciąży i porodu?Ja dostałam po polsku:tak:A jak chcesz to podaj mi maila to Ci wyślę go w pdf-ie bo mam na kompie,również po polsku,ale to co Ty pokazujesz to jest zdaje się właśnie strona z tego właśnie informatora:tak:
 
Dzien dobry

lubiczanka dziekuje,juz lepiej:-)

nati maly coraz starszy to bedzie sie zmienial,moze mu zabki tez ida.

wichurka ja mialm liste ze szpitala,ale i tak polowe rzeczy nie uzywalam.
A co bedziesz chciala nianie?polke?U nas w portlaoise polki biore 5e nie wiem jak w Dublinie.

Maly spi,o dziwo wczesniej poszedl na drzemke:-)
A ja pije kawke
 
No prosze Tichonku, jakas dziwna babka byla skoro porzadnie zmierzyc nie potrafila! :/ Ale dobrze, ze sobie sama poradzilas :)
A wiesz co... ja mam to po polsku w pdfie........ zaraz sobie na to spojrze - nie wiem, czemu wczesniej o tym nie pomyslalam :D Jak zywkle zapomina sie o najprostrzych rzeczach :D

Damada, tak, bede szukac niani... albo zlobka... wlasnie przegladam oferty na gazeta.ie - i stawka to reczywiscie ok 5€ na godzine i to jeszcze z wlasnym wyzywieniem dla malucha.......... u siebie w domu......
Ah, nie bedzie latwo, ale do pracy wrocic trzeba..... Opieki nad dzieckiem bede potrzebowac 'dopiero' od stycznia 2014, ale jak wyjade na urlop macierzynski w sierpniu, tak do konca grudnia nie wroce, wiec musze miec wszystko 'zalatwione' przed moim wyjazdem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wichurko lista listą, ale i tak połowa rzeczy się z tego nie przydaje:):). Ja za pierwszym razem listę dostałam, teraz dostałam segregator, zabrakło po polsku, ale po angielsku też jest ok i ta lista podobna do tej, co wkleiłaś. Kosmetyków dla dzidziusia to prawie nie użyłyśmy, bo tylko raz ją kąpali i nie chcieli płynu, tylko samą wodą ją wykąpała, ale następnego dnia poszłyśmy do domku i już normalnie ją kąpałam, pieluchy, chusteczki, krem do pupci się przydały. Ubranka wiadomo, ale też nie bierz za dużo, zawsze Marek może C dowieźć, a torba będzie lżejsza:cool2:. Ja teraz dla siebie też tylko takie małe travel kosmetyki będę brać, bo dużo miejsca zajmują jednak, a w zupełności wystarczą, już mam kremy w małych słoiczkach, resztę dokupię. Co do niani to u nas ceny od 3,50 do 5 euro za godzinę

Ania właśnie zajęła się rysowaniem szlaczków i literek z przedszkola:cool2: a ja mam chwilkę dla siebie
 
Do góry