reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
ehh o tej wodzie to trąbią już od roku conajmniej.Bodajże 2 lata temu wprowadzili opłaty za wodę w urzędach,szpitalach i wszelkich instytucjach.
Z tego co słyszałam opłaty mają wynosic 100 e rocznie (ale zaznaczam,że to nie pewne źródło) tak więc jeszcze nie tak źle,patrząc jakie ceny wody są w Polsce :dry:
No jak już będzie źle to raczej poszukam innej alternatywy niż Polska.Może Kanary,albo Honolulu :cool2: W końcu tyłek wygrzeje na słońcu :sorry2::cool2:

Anineczka dobrze piszesz!!! :tak::tak::tak:
W Polsce recesja jest od zarania dziejow, a tu przynajmniej cos z tym robia. Ja nie narzekam. Moj M siedzi tu juz 9 lat i NIGDY by do PL nie wrocil... Ja zreszta tez nie! Pogoda mi nie przeszkadza, nauczylam sie cieszyc pieknymi, slonecznymi dniami, bo i takie tu sa, jest mi o niebo lepiej niz w kraju i w ogole jestem zadowolona z zycia :-) A jak sie juz tutaj na maksa skiepsci, to "znowu im uciekniemy" :-D
 
Witam wszystkie Irlandzkie Mamy!

Chcialabym dolaczyc do Waszego grona jako oczekujaca przyszla mama z Dublina. Nie widzialam osobnego watku dla oczekujacych wiec mysle ze moge sie podpiac tutaj? Pare slow przywitania - jestem na poczatku 17-tego tyg i pierwsza wizyta w NMH na holles st. dopiero za kilka tygodni. Poki co ciaza przebiega spokojnie nie liczac zmory nudnosci o roznych porach dnia...:dry:
A moze ktos ma jakies doswiadczenia i porady dla wybierajacych sie do szpitala na Holles Street? Mile widziane.
 
Witamy Leti.
Napewno znajdziesz tu mnostwo odpowiedzi na dreczace Cie pytania.Sa tu bardzo mile i doswiadczone mamusie,ktore napewno pomoga jak i te oczekujace.Pozdrowionka
 
Witaj leti :-)
Ja jestem również z Dublina, ale rodzić będę w Rotundzie.
No i jestem trochę bardziej 'zaawansowana', bo wkraczam w trzeci trymestr;-).
 
Mam pytanie do kobitek, ktore chodzily podczas ciazy na basen (Joannn chyba Ty?)
Czy nie balyscie sie jakichs infekcji? Bo ja mysle, zeby sie zapisac, ale nie chcialabym nic zlapac :szok: No i tak sie zastanawiam co robic, bo tamponow to chyba nie mozna uzywac...
 
Misia - mój Patryk też lubi spać na brzuszku..ale nie koniecznie tak zasypia, więc nie dziwię się, że Twój szkrab - Justysia - płacze.. Mój przed zaśnięciem się denerwuje..bo chce podnosić głowę ale nie ma sił bo chce spać i sam nie wie co robić czyli najlepiej - w płacz..:-p
Obczaiłam pewną metodę..: Robię tak, że Patryk zasypia na boczku (bo zwykle je przed jedzeniem - więc by się nie zakrztusił na pleckach..) i tak sobie śpi..potem jak coś mruknie lub postękuje to przewracam go na brzuszek - i tak śpi zazwyczaj baaardzo długo:-)

Witaj Leti - im więcej mamusiek tym ciekawsze dyskusje..:happy2:

Wilwia - trzymam kciuki by nie musieli Ci wywoływać porodu - bo szkoda ingerować w naturę..;-) I oczywiście życzę krótkiego, bezbolesnego porodu :rolleyes: :rofl2:

Tabasia-Właśnie wspominałam wcześniej o infekcjach..ale ja się ich nie bałam i chodziłam.:-) a po co Ci tampon? Przecież on nie chroni przed infekcjami :baffled: a wręcz może bardziej zaszkodzić..tym bardziej w ciąży..:szok:

Aha.. Byłam dziś na szczepieniach i powiedziano mi, że od 4 miesiąca można wprowadzać jedzonko.. A najlepiej właśnie obserwować dzidzię..i gdy mleczko z cycusia nie wystarcza to zacząć podawać coś dodatkowo..
Na problemy kupkowe poradzono mi łyżeczkę soku pomarańczowego na około 50-60ml wody. Jak to powiedziała pielęgniarka..taki lepszy soczek Dawtona... Ale po tych sensacjach organic to już nie wiem czy on jest lepszy od zwykłego np.aldikowego..:confused:
 
Ostatnia edycja:
Joannn tak tylko pytalam o tego tampona, bo kiedys mi jakas znajoma mowila... Ale ja bym sie bala... To chyba musze wrocic do wczesniejszych Twoich postow ;-)
Dzieki za info :-)
 
reklama
Witam nowe forumowiczki:)

Ja mam dzis i jutro wolne no i moge wiecej czasu spedzic z rodzinka rano byłam na pobieraniu krwi, bylismy u znajomych pózniej łabedzie karmic i na spacerze a teraz byłam na pilates i czuje kazdy miesien w moim ciele:)
obok mnie lezy miska pokrojonego arbuza hihihi i juz polowe zjadłam:)
Ale sie rozpisalyscie o tym karmieniu ja tez karmiłam piersia i zaczelam Olivierowi dawac inne rzeczy ok 5 mies on to byl żarłok hahah

Jutro jesce nie mam planów moze kawka dziewczyny moze w koncu uda nam sie spotkac!!!!!!????

Dzis mówili w radiu że w Galway w szpitalu jest swine flu kilkoro ludzi zachorowało wiec chyba najbardziej trzeba szpitala unikac hii ja sobie kupilam żele do rąk do aut, torebek ,domu zeby zawsze raczki oczyscic np po pieniadzach itp..

Jutro moze na basen pójdziemy z Olivierem :)
Kolezanka do mnie wpadła wiec zmykam
buzaki
 
Do góry