reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

zgadzam się z gastone, ja nie zwracam uwagi na kolor skóry, ale nigeryjczycy naprawde sami z siebie są konfliktowi, robią z niczego tyle dymu, no i cały czas uważają ze są bardzo napiętnowani i wszystko im sie należy , bo takie bidoki są, to mnie w nich dzażni strasznie, ja z nimi nie chce mieć nic wspólnego, nie przeszkadzają mi, ale tez nie pałam do nich entuzjazmem:tak::tak::tak:
 
reklama
zgadzam się z gastone, ja nie zwracam uwagi na kolor skóry, ale nigeryjczycy naprawde sami z siebie są konfliktowi, robią z niczego tyle dymu, no i cały czas uważają ze są bardzo napiętnowani i wszystko im sie należy , bo takie bidoki są, to mnie w nich dzażni strasznie, ja z nimi nie chce mieć nic wspólnego, nie przeszkadzają mi, ale tez nie pałam do nich entuzjazmem:tak::tak::tak:
dokładnie mikimauro jest tak jak mówisz :tak::tak:

gastone - to teraz mąż cię powinien na rękach nosić za taką genialną podpowiedź w sprawie wezwania gardy :-)

kemaya - ja wzięłam różne rozmiary... na 3tyg przed porodem miałam usg, i powiedziano mi że dziecko waży 3200... ale mi się jakoś wierzyć nie chciało bo za bardzo przytyłam :zawstydzona/y::laugh2: i dobrze że wzięłam większe ciuszki bo inaczej mąż by biegiem do domku leciał.. synek urodził się z wagą 4400:-)
 
Ha mylicie sie kochane nie Polka.Nie chce pisac co by jakis rasizm niebyc posadzona, bio to nie ladnie ale ta pani to byla Nigeryjka...
hehheeee - tak właśnie myślałam, ale nie chciałam "móić na głos", bo niby rasistką nie jestem, ale... swoje zdanie mam :tak: tym bardziej, że mam pewne doświadczenia z nimi:sorry:
Dziewczyny te ktore byly w tym nowym sklepie w Galway z rzeczami dla dzieci. Gdzie jest ten Unit 8? Kolo czego dokladnie? Bo nie moglam wczoraj znalezc. Prawie 2 lata tam pracowalam ale za cholere unitu nie moge znalezc:zawstydzona/y: jak maly bedzie mniej wyl to sie przejde bo nigdzie nie moge znalezc body z dlugim rekawem tzn. sa ale nie w jego rozmiarze...albo za male albo duzo za duze. :eek:
Misia - tak jak napisała któraś z dziewczyn - za papu jedziesz w dół i pierwsza w lewo. ja też miałam problem żeby znaleźć, ale jakoś dałam radę ;-) i widziałam, że mają kaftaniki...

Dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest z tym Ryanairem i wózkiem, bo niby maja napisane, że wózki zabierają nieodpłatnie, ale doczytałam dzisiaj, że tylko spacerówki, które się składają jednym ruchem, a jak my musimy wziąć gondolę, bo nasze niunio będzie miało 2 miesiące, to za nią się płaci te dwadzieścia euro?? Oczywiście gondola się zdejmuje. To jak ja mam z takim maleństwem dojść do tego samolotu i z bagażami?? Myślałąm, że wózek się oddaje przy samolocie.
jak byłam na lotnisku w PL i w IRL to poszłam do okienek ryanaira i zapytałam właśnie o gondolę, bo miałam w planie kupić taki wózek - i w obu przypadkach powiedzieli mi, że nie płacisz, jeżeli masz gondolę wyciąganą i skladany stelaż. poza tym spotkałam też dziewczynę z takim wózkiem i zapytałam się jej, czy płaciła? i też nie płaciła. ale tak jak mówią dziewczyny - lepiej zadzwoń i upewnij się, bo z nimi to nigdy nie wiadomo...:-(

a ja dzisiaj byłam u social officera po jakąś kasę - no i przyznała mi niecałe 70 e tygodniowo (bo mój M ma JB) :no: czyli wg niej powinno mi starczyć na przeżycie 270 e tygodniowo na 2 osoby. aaaa - i oczywiście nie może mi dać żadnej kasy na "wyprawkę dla dziecka", ale dlaczego? tego już mi nie powiedziała:-( normalnie żyć - nie umierać :eek:
 
Witam mamuski:-)
Dziekuje za odpowiedzi w sprawie termometru-jeszcze przemysle i zdecyduje.Tez zastanawialam sie jaki rozmiar ubranek zabrac ze soba do szpitala i wezme 2 rozmiary-newborn i 0-3 miesiace.Tez szukam body z dlugim rekawem i bylam pare dni temu w "penym"ale chyba przeoczylam,bo nie potrafilam znalesc:-(A mnie od paru dni meczy jakis bol pod zebrami-w jednym miejscu-jakby klucie-jest to bardzo dokuczliwe.Nie wiem czy to maly sie tak rozpycha,czy jakis narzad scisniety...
 
Ja używalam od urodzenia Oliviera Fairy tak jak wiekszosc ale pozniej zmienilam na persil non bio i dost uczulenia wiec dalej mam fairy i płyn comfort:)
Pogoda dzis zmienna to fakt:)
Bylismy na spacerku i 1 raz weszlam do nowo otwartego sklepu BOrn i powiem ze robi wrazenie i z tyłu kafejka bedzie z widokiem na rzeke i katedre kupilam sobie bluzeczke i wróciłam happy do domu,
Zaraz kapiel winko świeczki i filmik:)))
milej nocki
 
hej Wilwia - a już myślałam, że jakieś nowiny będą... bo długo Cię nie było :)
co do body z długim rękawkiem to są napewno, tylko trzeba się naszukać po tych półkach. widziałam dzisiaj w dunnsie. przeszukaj każdy wieszak, bo czasami są wymieszane:)
a jeśli chodzi o ten ból pod żebrami, to pewnie Mały sobie ćwiczy:) ja czasami muszę przez to stać po kilkanaście minut, zanim mój się zlituje i przesunie troszkę:)

... Zaraz kapiel winko świeczki i filmik:)))
milej nocki

oj Kamcia - pozazdrościć...;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dobry Wieczor :)
Jak sie macie dziolchy?
Joannn - tak tu rzeczywiscie jest ze child benefit nie nalezy sie za miesiac w ktorym sie dziecko urodzilo... takze bardziej oplaca sie rodzic pod koniec miesiaca niz na pocztku;-)
Gastone -wspolczuje nerwow, i mam nadzieje ze wszystko skonczy sie dla Was szczesliwie.
Andzulina - a ten officer to byl z welfare office czy z HSE...bo wiem ze jak masz male dochody to mozesz wlasnie na wyprawke cos dostac, zdaje sie ze Emili78 cos takiego zalatwiala...
Kemaya - to zalezy jakiego noworodka sie spodziewasz... na moja corcie ciuszki w rozmiarze 0-3 byly idealne po porodzie, a po 2-3 tyg za male...

 
Kasia Irlandka - to mnie lekko zagięłaś... bo szczerze mówiąc, to nie wiem już skąd ta babka jest... ona nie siedzi w socjalu, tylko ma swój office w takim budynku i przyjmuje 2x w tyg. to chyba ten HSE ale teraz to już nie wiem :(
 
reklama
Do góry