reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Witajcie dziewczyny fajnie tu piszecie o porodach. Ja swuj w sumie to tez milo wspominam. A propo bo nie widze tu nikodo z mojego rejonu Co Leitrim (Ballinamore). Odezwijcie sie jak jestescie. :tak: Ja rodzilam w Cavan pryjechalismy ok 5 rano i mialam szczescie bo jest tam polska polozna choc tego nie wiedzialam a muj angielski (w miare:nerd:) pozwalal mi sie dogadac, ale przyjemniej, spokojniej bylo ja miec choc byla na nocnej zmianie tylko do 8. Powiecie ze bylam glupia :baffled: bo nie wzielam znieczulania (mialam tylko gaz) Co chyba bardzo zaskoczylo lekarzy. Bo wsumie tak na szkole rodzenia na ktura tu chodzilam polozne muwily ze lepiej nie brac albo zostawic to na koniec. Pl polozna pomogla mi a sama tlumaczyla Irl poł "dlaczego nie chce znieczulenia". Muwila tez ze te poł kture tak polecaja starac sie nie brac znieczulania jak same sa przed porodem to juz po przekroczeniu progu poroduwki wolaja o znieczulanie:-). Pokierowala mnie do wanny bylo super faktycznie pomaga i rozluznia M tylko podawal mi gaz jak przychodzil skurcz ale poza tym BAJERA;-). No nic, ale porud odbieraly Irlandki. Nie moge narzekac spisaly sie ok byly bardzo wyrozumiale i cierpliwie mi tlumaczyla kiedy przestac przec, moze dlatego nie mialam rzadnych szwow tylko male pekniecie. Lekarz przyszedl tylko raz spytac ktutko przed czy napewno nie chce znieczulania a ze juz nie moglam zlapac oddechu miedzy skurczami to muwie ok chce wyszedl przygotowac a ja zaczelam rodzic :tak: bylo zapuzno na znieczulenia. To tyle na temat mojej bohaterskiej silnej woli:sorry2:. Ale wsumie to nie zaluje niby maly procent kobiet po znieczuleniu ma jakies komplikacje, albo ja taka glupia ze uwierzylam poloznej na zajeciach:happy: ale to juz nie warzne. Mala urodzila sie o 10.15h ,wazyla 3.24kg. Cudna chwila zwlaszcza PO:-). To byl muj pierwszy porud jestem ogromnie wdzieczna i lekarzom i poloznym bylo naprawde bezstresowo. Po przyniesli nam 2 herbaty i grzanki z dzemem. Wypuscili mnie na drugi dzien.:szok: Wybaczcie ale sie rozpisalam czas spac pozdrawiam wszystkie kobitki i zycze tylko pozytywnych doswiadczen z irlandzka sluzba zdrowia. Dobranoc
 

Załączniki

  • 15-11-08_2123.jpg
    15-11-08_2123.jpg
    29,4 KB · Wyświetleń: 18
  • IMG_0100.jpg
    IMG_0100.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 16
reklama
a ja kupiłam je nawet w woodisie bo nie mogłam się oprzeć, niektóre są tak śliczne ze trudno od nich odejść, sofik, super pomysl z tymi naklejkami no nie?

ale nie dla dzieci ?? bo ja tylko takie widzilam , a dla dzieci to mam , moj corka ma w pokoju Kubusia Puchatka, a maly bedzie spala u nas wiec kupie kilka jakis ciekawych i kolorowych obrazków;-)
Bo ja szukam naklejek lub szablonów do sypialni lub pokoi, takie np: dmuchawce, jakies postacje, kwiaty , motyle ;-)

misia da sie da, ja jak sie przeprowadzlam to zabralam je ze soba, warto zachowac ten papier z ktorego sie zryw naklejki;-)

Ania super porod , moj nie byl lekki, ciekawe jaki bedzie moj 2 porod:rofl2:

zmykam spac
 
Tak sie wczoraj rozpisalam a mialam pisac o szczepionkach.My wlasnie zaczynamy. W szpitalu byla witamina K, jakos po miesiacu BCG - przeciw gruzlicy, jutro idziemy tymrazem blizej bo do GP.. Tak wyglada kaledarz szczepien ktury dostalam:
2m -GP -6in1+PCV
4m -GP -6in1+MenC
6m -GP -6in1+PCV+MenC
12m -GP -MMR+PCV
13m -GP -MenC+Hib
4-5year -GP/school -4in1+MMR
i strona internetowa Ireland's Health Service Executive National Immunisation Programme - Home jeszcze go nie sprawdzalam.
Ale przetlumaczylam to nasze jutrzejsze szczepienie jest przeciw: błonnicy, wirusowemu zapaleniu watroby typuB, polio, tezec, koklusz i jeszcze jedno kturego niedalam rady przetlumaczyc Haemophilus influeuzae typu B.
Rany jak my przezyjemy jutrzejszy dzien?:-(
Podobno po tej szczepionce dziecko moze goraczkowac przez 3 dni. Juz mam stresa. Trzymajcie za nas kciuki:baffled:
 

Załączniki

  • IMG_0096.jpg
    IMG_0096.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 14
witam...

Anna moja corka miala juz wsyztkie szczepienia i po zadnej szczepionce nic jej nie bylo, wiec nie zamartwiaj sie ... bedzie wszytko dobrze...

Ja to wlasnie slyszlam ze teraz szczepionke na gruzlice robia pozniej nie w szpitalu, jak corka sie rodzila miala 2 szczepionki w szpitalu...

U nas dzis piekne slonko, a my zasmarkame :baffled: ale chyba ubiore mala i pojdzimy na spacerke, bo w domu jzu nie moge siedziec:no: juz 7 dni...wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 
U mnie tez swieci slonko,ale przed chwilka pruszyl malutki sniezek.Jeszcze nie bylam na dworze ale raczej zimno jest.
Musze sie wziasc za prasowanie ale nie mam sily:crazy:.

Sofik czytalam ze szfe juz zakupilas,super chociaz wszystko mozesz sobie poukladac:-).
My wczoraj rozlozylismy lozeczko,ale poscieli jeszcze nie szykowalam,wlasnie czeka zeby ja wyprasowac:-).
Jos dziwnie brzuszek mi sie obnizyl a czytala ze po obnizeniu mozna za dwa tyg urodzic:szok::szok::szok:
 
Hej kobitki :-D
Powiedzcie ....czy u Was w szpitalu po urodzeniu mierzyli maluszki ...dziś rano moja kolezanka urodziła w Cork w Maternity Hospital i tam nie mierzą :confused: tylko zwarzyli
 
Jos dziwnie brzuszek mi sie obnizyl a czytala ze po obnizeniu mozna za dwa tyg urodzic:szok::szok::szok:

moj brzuch obnizyl sie juz 3 tyg. temu ale nie urodizlam jeszcze ;-) wiec sie nie boj...
tak mam juz szafe jestem zadowlona bo duza i fajna...
A ubranka synka juz w szafie teraz czekam na moment prania i prasowania i moge wkoncu posegregowac co i jak i czego mi jeszcze brakuje.
U nas tez slonko i 8 stopni


Hej kobitki :-D
Powiedzcie ....czy u Was w szpitalu po urodzeniu mierzyli maluszki ...dziś rano moja kolezanka urodziła w Cork w Maternity Hospital i tam nie mierzą :confused: tylko zwarzyli

Moja corke tez tylko zwarzyli, po tygodniu polozna byla w domu i mi ja wtedy zmierzyla i miala 51 cm , mierza tlyko obwod glowy jescze z tego co wiem... no i miala 9 punktów ;-)
 
Powiedzcie ....czy u Was w szpitalu po urodzeniu mierzyli maluszki ...dziś rano moja kolezanka urodziła w Cork w Maternity Hospital i tam nie mierzą :confused: tylko zwarzyli

:-)
W Galway mierza i waza.:tak: I potem jak polozna przychodzi do domu to tez wazy i mierzy przy kazdej wizycie. przeciez na jakiejs podstawie musza wiedziec czy malenstwo prawidlowo sie rozwija.:baffled:
 
reklama
Do góry