reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Mi kazali jeszcze donieść zaświadczenie od GP, że dziecko jest jego pacjentem (to dla młodszego) a dla starszego musiałam mieć zaświadczenie ze szkoły, to ma na celu poświadczenie, że dzieci są faktycznie w Irlandii. Akt urodzenia też trzeba mieć (ten zielony a nie "unijny")
 
reklama
Hejka
Dzieki za informacje nie ma jak podane z pierwszej reki.Juz dzis zabieramy sie za zalatwianie .A ja tez jestem mama siedza w domu z maluchami i jak by nie net i Tv jak one ida spac to ja bym juz nie wiedzila co ze soba zrobic.Wiadomo w domku zawsze cos do zrobienia ale ile bym dala aby wysc o tak sobie na damskie pogawendki a nie siedzenie w domu z maluchami.Jestesmy tu sami z dziecmi bez rodziny nie mam ich komu podrzucic aby wyjsc chodz na chwilke odpoczac od codziennosci.Pozdrawiamy
 
rosania poszperaj w internecie a znajdziesz na temat szczepien w irlandii.my jeszcze nie zapisalismy sie do gp ale jeden lekarz polski powiedziqal ze jezeli zamiezamy tutaj zostac to musimy byc pod opieka gp irlandzkiego.ale jak tu do nich chodzic jak oni badaja dzieci od niechcenia,a jak mam problem to i tak musze zasowac do polskiego lekarza bo oni niewiedza o co mi chodzi np wit d3.

na temat gp dowiesz sie tez z internetu gdzie isc co i jak i jak sie zapisac my to tez zrobimy jak wroce z polski bo lece na 1,5 miesiaca:-)kurde nie moge sie juz doczekac ,chyba przez ta pogode to zaczynam tutaj wariowac,a co bedzie tujak bedzie jesien,zima i bedzie caly czs zimno i padac.kurde zaczyna niepodobac mi sie ta irlandia, ta nasza polska to nie jest taka zla gdyby byla tylko praca..........:-(
 
rosania musisz sobie wybrac gp i on ci da liste szczepien ktore tu bedzeisz kontynuowala. wysylaja zaproszenia i date na szczepienie takze nie da sie zapomniec.wazne ze twoj maz jest ubezpieczony i tu pracuje.a jak chcesz to idz do citizen information kolo pps we wt lub pt i tam przyjmuje polka wiec mozesz sie jej o wszystko spytac.pozdrawiam

anieczka milych wakacji
 
HEJ chcialabym sie dowiedziec jak poród przebiegał? czy jest podobny do opisow mam z Polski?
Jestem w 23 tygodniu i chcialabym sie dowiedzieć cos wiecej o tej chwili niz pisza w gazetach?
interesuje mnie czy podaja znieczulenia?czy jest ciezko?dokladnie wszystko a nie suche fakty
 
rosania wiem co czujesz bo kazda z nas to przechodzi.siedzac sama w domu z dzieckiem napewno mozna zbzikowac ja juz tak siedze 4 miesiace.maz mnie b wspiera w tym wszystkim ale czasami mam juz dosc i chce wracac do polski.jakby nie bylo w polsce zostawilam swojee cale zyccie i tu musze zaczynac od nowa.niektozy mowia ze gdzie maz tam dom ale jakos nie jestem przekonana do tego.ale jak narazie lece juz w srode na 1,5 miesiaca do polski zregenerowac sily:-)
a co do podwyzki twojego meza to powinien sie upomniec moj tak robil i mu dawali.:tak:pozdrawiam
 
reklama
HEJ chcialabym sie dowiedziec jak poród przebiegał? czy jest podobny do opisow mam z Polski?
Jestem w 23 tygodniu i chcialabym sie dowiedzieć cos wiecej o tej chwili niz pisza w gazetach?
interesuje mnie czy podaja znieczulenia?czy jest ciezko?dokladnie wszystko a nie suche fakty

Gosiu zawsze jak kobiety piszą, że chciałyby dokładnie wszystko wiedzieć na temat porodu poza suchymi faktami typu znieczulenia, techniki oddychania itp... To nasuwa mi się jedna myśl - przecież i tak każdy poród jest inny:-) Każda kobieta inaczej odczuwa pewne rzeczy. Ja np. nie korzystałam z żadnego znieczulenia. Dałam radę bez:tak: I jestem z siebie bardzo dumna:-) Poza tym mamy, które opisują swoje porody w Polsce nie różnią się od mam rodzących w Irlandii. To system opieki zdrowotnej i podejście personelu szpitala się różni i to znacznie. Uważam, że z tym się powinnaś zapoznać. Wtedy będziesz spokojna - przynajmniej ja byłam, bo wiedziałam czego mogę się spodziewać po szpitalu, do którego chodziłam przez drugą połowę ciąży:tak:
 
Do góry