reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Nato moim zdaniem powinnaś iść wcześniej do GP z listem, który dostałaś z HSE odnośnie darmowych szczepień dla Twojego dziecka, i zapytać jak wygląda sytuacja. Być może uda się zaszczepić Małą tuż przed wyjazdem. Z tego co się orientuje jeżeli rozpoczniesz szczepienia w Polsce i będziesz chciała tu wrócić i kontynuować to będziesz musiała skontaktować się z polskim pediatrą, ponieważ system szczepień w Irlandii troszkę się różni od polskiego i możesz mieć problem.
 
reklama
Paralink występuje w formie:
- czopków (suppositories), które zawierają 180mg paracetamol'u
- syropku doustnie (oral solution), który zawiera 120 mg paracetamol'u i można go stosować od 3 miesiąca:tak:
 
A jak tu jest ze szczepionkami? chodzi mi o to ze koleja szczepionka wypada po 2 mcach od urodzenia dziecka.a ja kiedy mala bedzie miala bite 2 mce bede w polsce..i stad moje pytanie,czy moge poprosic gp zeby dal szczepionke np 10 dni przed ukonczeniem przezz dziecko 2 mcy? czy ja musze wczesniej mu zglaszac ze chce szczepionnke,bo on musi ja sprowadzic czy maja zawsze na stanie gabinetu? posli pediatra w dublinie polecil mi zrobic w polsce szczeepionke GENERIX czy jakos tak ooze to wystarczy...?
Mozna to zrobic kilka dni wczesniej. Ja mojego maluszka zaszcepilam nim ukonczyl kalendarzowo 2 miesiace. Proponuje jeszcze skataktowac sie z GP czy wykonuje szczepienia bo nie wszyscy to robia.
 
Witajcie! Dawno mnie nie było, ale gościłam u siebie rodziców i chciałam im poświęcić jak najwięcej czasu. Wykorzystałam też to, że mama mogła zostać z dziećmi i poszłam do lekarza, bo to już 20 tydzień się zaczynał :) Chciałam iść do dr Cudo, ale akurat ta druga polska lekarka była wolna, więc poszłam do niej. Uczucia mam mieszane, tzn.była bardzo miła, ale w kilku sprawach wogóle niezorientowana i kilkakrotnie konsultowała się z dr Cudo. Najbardziej się zdenerwowałam kiedy przez dłuższy czas nie mogła znaleźć tętna dziecka i dopiero wezwana na pomoc dr Monika znalazła niemal od razu. Co do opłat to zostałam poinformowana,że następne wizyty mam za darmo. Dostałam też już list ze szpitala z wyznaczoną datą wizyty, szkopuł w tym, że wypada ona w dzień kiedy lecę do Polski. Może Wy się orientujecie, czy wystarczy zadzwonić, by przełożyć termin, czy osobiście trzeba jechać z listem i zmieniać datę?
 
hej rosania!
czułam i czasem czuje nadal, dokładnie to samo.ja mieszkam w małej miejscowości i ciezko tu o kogos z kim mozna pogadać.może do pogadania to by sie ktoś znalazł ale żeby sie przed nim otworzyc to trudniej.
bardzo dobrze rozumiem twoja samotność.mój mąz tez dużo pracuje,mamy o tyle lepiej że wynajmujęmy mieszkanie,które mamy tylko dla siebie.ale na szczescie masz nasze forum i internet:-)
co do maludzka i jego chorowania, to objawy przeziebienia czesto towarzyszą ząbkowaniu.wiesz to jest takie ogólne osłabienie tego małego organizmu i wtedy łatwiej maluszkowi cos złapać.mój bruno tez był chory przy pierwszych zabkach,bardzo długo na nie czekalismy a potem były trzy na raz, a razem z tym kasze,katar i 39 goraczka.
 
rosania przejdz sie do Social tam gdzie wyrabialas PPs.Oni zazwyczaj nie przysylaja dla dzieci pps-ow.Trzeba je pojsc odebrac osobiscie.
Po drugie mozecie sie starac o Medical Card lub o Gp Card
Teraz pomimo tego,ze maz pracuje nie jestescie ubezpieczeni.
Mozecie sie tez ubezpieczyc w VHI prywatnie ;-)

Prosze Cie,poszperaj na forum,tutaj wszystko pisze tylko trzeba poszukac :happy2:

A ja sie z Wami kochane zegnam na 2 tygodnie.
Jade na wczasy w Krynickie Lasy :-D:-D:-D
 
ANineczka..szzesliwej podozy i udanych wakacji :-)

Rosania...aninezk wszystko wyjsnila a z pps to ja dla malego mialam tak samo i w koncu poszlismy a oni oswiecili nas ze nie wysylaja do dmu pps-u dla dziecka
 
Hej dziewczny pomozcie czy do wyrobienia PPSa musi byc dziecko osobiscie czy rodzice moga to zrobic sami.Ja siedze w domu z maluchami a nie mamy jeszcze 3 fotelikow do auta .A moj maz sie zabiera za to strasznie mozolnie ,musze wziac sprawe w swoje rece bo szlak mnie trafia jak on to zalatwia,co potrzeba do wyrobienia dzieciom PPSa i ile sie czeka.
 
reklama
z tego co pamietam do pps dziecka potrzebny jest paszport alo jakis dokument i chyba akt urodznia dziecka i to wszystko co do aktu nie jestem pewna i czeka sie od 3 do 5 dni no i po ps dzieck musisz isc do nich aby go podali bo nie przysylaja do domu
 
Do góry