reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Laski co myślicie o tym pępuszku? :baffled:
Patrykowi już dawno kikut pępowinowi odpadł a tu papra się to dalej..:-( Od urodzenia nic nie używałam do pępka bo wierzyłam, że jednak sama woda będzie OK. Ale potem tak śmierdział ten kikut... wisiał na nitce.. ocierał skórę... że miałam już biec do lekarza..ale Sofik poratowała mnie spirytusem i już nie śmierdziało a kikut na drugi dzień odpadł. Potem jeszcze przemywałam bo taka jakby ropa się tam tworzyła wokół pępka..i tak cały czas do dziś!!! Też tak miały wasze skarby? Ale najgorsze, że dziś zobaczyłam zastygniętą krew! zbladłam :szok: i w środku widać, że kawałek pępka jest nabrzmiały od krwi - tam gdzie dokładnie wisiał miesiąc temu kikut:dry: Przemyłam spirytusem - chociaż bałam się czy go nie będzie boleć skoro krew tam jest..ale nie reagował, więc OK. Ale znowu ma zastygniętą krew.. I cały dzień jest marudny - nawet na dworze się budził z płaczem :-( a od kilku dni dziwne się zwija jakby go brzusio bolał..:-( Może to przez ten pępek? Widziałyście kiedyś coś takiego? By po takim czasie pępek się nie goił i do tego ta krew...:baffled: Może bepanthen pomoże? Bo to na podrażnienia..ale boję się bo może coś tam groźnego się dzieje.. Co radzicie? Jak długo goiły się pępki waszych pociech?
 

Załączniki

  • pepuszek.jpg
    pepuszek.jpg
    10 KB · Wyświetleń: 41
reklama
Joannn nam w prawdzie kikut odpadł w 6 dobie,ale krew się jeszcze lała jakiś czas.Ja nie myłam wtedy okolic pępka by krew zaschła,odpadł strupek i zagoiło się to miejsce.Jeśli nie śmierdzi teraz i nie sączy się z niego jakaś ropa,surowica to myślę,że jest ok.
Matt do tej pory ma jedną stronę pępka jasną a drugą ciemniejszą,jakąś taką siną :tak:
 
czesc kobietki, a ja tak z innj beczki ze tak powiem....szukam opiekunki do moich dzieciaczkow 2 latka i 7 miesiecy, tak na 2-3 godzinki dziennie, od 15 do 17, najlepiej z okolicy Salthill albo Claddagh, prawdopodobnie od nastepnego miesiaca, bylabym bardzo wdzieczna jesli ktoras z was moze mi dac jakis namiar na kogos, z gory dziekuje

co do tego mleczka to ja mam zawsze zimna przegotowana wode i goraca w termosie,tak chyba jak dla mnie najszybciej jest
 
Joannn kurcze ja nie miałam nigdy takiego problemu ale wydaje mi sie ze to dlatego ze przemywałams samą wodą bo spirytus dezynfekuje rane i sie szybciej goi, jak anineczka napisała jak nie śmierdzi juz to poprzemywaj jeszcze spirytusem i sie powinno zagoić:tak:

a ja sie zbieram na poczte, do lekarza i do socjala z dzieciakami:baffled:pewnie wróce na czworaka:baffled:
 
Witam kobitki.
Joann a nie mozesz sie poprostu przejsc do kilniki i pokazac pepek pilegniarce? Ja bym tak zrobila dla swietego spokoju.Bo my sobie mozemy doradzc ale nie ma jak to pojsc i sprawdzic.Bedziesz spokojniejsza.
 
witam sie

Joann kochana sama nie wiem co ci powrdzic, ja od samego poczatku przemywalam spirytusem 8 dni i odpadł, to nie wygłada zle , moj tak jak Anineczki ma tego jedna strone innego koloru. Ale wiesz jesli sie martwisz, masz teraz MC to smigaj do lekarza, moze da jakas masc antybiotykowa na to!! sama nie wiem ale bedziesz spokojniejsza, bo ostanio masz duzo na glwoie, ciskam Cie mocno...

Julia poczytam sobie o kryzysie dzieki;-)

MartaF milego załatwiania;-)

Ela ja tez mialam przegotowana ja nie mialam podgrzewacza ale do mikrofali na kilka sekund i byla lekko ciepla tylko ze ja zaczełam podawac jak moja córka miala 9 m-ce mleczko z butelki....

A u mnie nawet słoneczko jest cieszy mnie ten fakt bo mam dołka malego , wkurzona na M:angry:

ale dzis ide do fryzjera bo łysieje kochane łysieje normalnie moje zakola wygladaja strasznie... buuuuuuuuuuuuuuuuu biore tabletki ale to nic nie daje:dry:
 
Joann- moja Julcia też tak miała kikut odpadł po 3dniach ale cały czas krewka leciała i się robia zasnieta spirytusem lub gelicjaną na spirytusie czyśc przy każdej zmianie pieluchy patyczkem do uszu ale porządnie pod skórką i będzie piękny :tak:niunia po Bebiko śpi i pierdzi ja cza a synek przyzwyczaja się fukcjonować bez gipsu M jutro będzie w nocy a w sobote impreska 8 lat mojego syna jak ja ich kocham buzka pa
 
Joann z pepuszkiem jest wszystko w porzadku,ja tez przemywalam sama woda.Spirytusem przemywa sie tylko wtedy kiedy cos sie zaczyna dziac(choc kazda mama ma prawo robic jak uwaza).Pepuszek twojego malenstwa wyglada w porzadku,jesli z niego nic sie nie wylewa to jest ok.Mojej corci pepuszek odpadl na 6 dzien,a pozniej miala jeszcze taki strupek przez jakis czas..Niczym sie nie martw
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dobrywieczor babeczki ja tylko na chwile wpadłam moj m od dzisiaj cały dzien w pracy i musiałam sama opanowac sytuacje;-)na szcazecie wpadła kolezanka i pomogła mi małego wykapac..
ps.dzisiaj podjełąm decyzje ze bede odciagac mleko ..i podawac z butli niemam juz siły walczyc z synusiem no i przykro mi ze płacze bo jest głodny a ja niewiem co robic:wściekła/y:..zdecydowalismy z moim m ze trzeba cos postanowic... odciagac i ewentualnie dokarmaic aptamilem..zeby juz jakos wprowadzic to w rutyne a tak do tej pory był sajgon ja przy cycu z nakładkami..ktore co 5 min spadaja mały wierzga....no to probuje odciagac ale niemoge bo mały głody no to co pach butla.i tak w kołko..:no: zeby juz nie płakał bo głody jak cholera ma 8 dobe a wypija mi ponad 125ml:szok:a tak odciagam spokojnie co 3 godz dzisiaj od nocki dostał tylko raz aptamil a spi po moim mleczku jak zabity nawet do 5 godz:-Dtagze jestem szczesliwa ze chociaz niessie to i tak ma moje mleko..
ps.niewiem jaka tem powinna miec woda do wymieszania mieszanki???
niechce czekac 30 min jak zalecane jest na opakowaniu..tylko juz wczesniej przefiltrowana i przegotowana wode chce miec w pokoju bo tam mam tez podgrzewacz i chciałabym tylko i podgrzac wode i wymieszac..dzisiaj podgrzałąm 3 min???butelka była mocno ciepła ale nie goraca..sprawdziłąm na nadgarstku leciutko ciepława?:confused:
Elu mialam identyczne problemy, moze moglabym Ci cos podpowiedziec....
Przede wszystkim obiecuje Ci, ze to jest do ogarniecia.
Najpierw oddziel te dwie sprawy-glodny maly a pelne piersi.
Nakarm go aptamilem jak nie masz sciagnietego nawet jak masz full w piersiach, jak tylko zasnie siadaj i sciagaj-na poczatku trzeba to robic doslownie w kazdej wolnej chwili, zmobilizuj przyjaciol, kogo mozesz, niech Ci zrobia zakupy, ugotuja, ty narazie tylko jesz, sciagasz, karmisz...i jak pojawi sie chwila to spisz.
Jak uda sie pelen posilek to do lodowki, jak bedzie wiecej to na kolejne jedzonko, jak masz trzy porcje to do zamrazarki na gorszy czas.
M aluch je srednio co 3 godz.teraz wiec sobie wyliczaj-zapisuj wszystko kiedy i ile zjadl-bedzie Ci latwiej to kontrolowac.
Jesli teraz masz malo mleczka to go dokarmiaj zeby nie pasc z wycieczenia ale uwiez mi im wiecej ciagniesz tym wiecej poleci i przyjdzie czas, ze Twojego mleczka wystarczy malemu.
Duzo jedz, pij, jak maly nie ma duzego uczulenia-jakies male krostki to moga byc potowki albo reakcja na Twoje mleko ale to normalne,wiec bez obaw, to pij duuuzo mleka, herbate z mlekiem, platki, ale i miesko, ziemniaki i w ogole powoli wiekszosc rzeczy-byleby nie duzo naraz.
No rozpisalam sie:-), jak masz jakies pytania to wal.
A no i powiem, ze mi sie udalo tak 4 miesiace-na swoim mleczku tylko sciaganym.:tak: i taka dumna jestem z tego bo zdrowie dla dzidzi:tak:
Powodzenia
 
Do góry