reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

SUPER BArManKA -GRATULACJE FAJNY TAK SYNEK CO MA 4KILO :tak:JEST CO CHWYCIĆ A W ROZMIAR 56 SIĘ NIE MIEŚCI sama to przerabiałam.:-)A ja dziś nie ciekawie chodzić nie mogę wszystko mnie ciągnie na dół brzuch się robi twardy ale się nie dam do 40 wytrzymam:wściekła/y:muszę Pozdrawiam i Witam nową mamuskę.:tak:
 
reklama
A tak wpadlam ale widze ze weekend w pelni i cisza jak makiem zasial.Dobrej nocki.Misia pewnie juz kotlety zjadla i sie byczy z rodzina przed tv hihi
 
Barmanka wszystkiego najlepszego z okazji narodzin Marcelka:) Witaj na swiecie "malenki";-):-D

Witajcie nowe mamuski :-)

Gastone tu takie pustki bo wszystkie wcinaja kukurydze siezac przed tv i ogladaja konkurs eurowizji :-)zapewne:-D
pozdr
 
Barmanka wszystkiego najlepszego z okazji narodzin Marcelka:) Witaj na swiecie "malenki";-):-D

Witajcie nowe mamuski :-)

Gastone tu takie pustki bo wszystkie wcinaja kukurydze siezac przed tv i ogladaja konkurs eurowizji :-)zapewne:-D
pozdr
Kurde nie mam kukurydzy :baffled:
Ale gyrosik się robi :-D
A dzis Polska śpiewa?

Ja też skaczę na forum jak pchła bo nudy :blink:
 
gratulacje barmanka ale wielki twoj synus

ja z opieki bylam bardzo zadowolona
mala ciagle przy cycu nie ma czasu na pisanie, gdyby nie rodzice to chyba z glodu bym padla
 
A tak wpadlam ale widze ze weekend w pelni i cisza jak makiem zasial.Dobrej nocki.Misia pewnie juz kotlety zjadla i sie byczy z rodzina przed tv hihi

Co to byl za dzien!! Moj biedny Tatus dopiero 10 minut temu w koncu ustawil antene. Pracowal nad tym od godziny 14!! :szok:2 razy sie przebieral bo totalnie przemokl na tym deszczu. Bylo mi go bardzo szkoda ale on uparl sie, ze to dzis zrobi, no i zrobil!!! :-) Teraz ogladamy koncowke Eurowizji i spijamy piwko -ja oczywiscie bezalkoholowe:-) A Kotlety zjedzone zjedzone i jeszcze na jutro zostaly :-)
 
Ja sie im sie nie do konca dziwie, tak generalnie rzecz ujmujac. Sytuacja w kraju robi sie nieciekawa. Wiadomo, ze swoja frustracje przelewaja na obcokrajowcow, ktorzy badz co badz rzeczywiscie 'odbieraja' miejsca pracy....W Polsce byloby identycznie gdyby nagle naplynela taka fala jak tutaj. Ba! W Polsce i bez tego panuje mega rasizm. Ponadto nie oszukujmy sie....nikt tak nie porobil Irlandii na kase jak Polacy. Mistrzowie wyciagania lapki po pieniadze socjalne...komu sie nalezy to nalezy i spoko, ale ilu jest takich, ktorym guzik sie nalezy a i tak kreca jak moga, przeinaczaja przepisy, oszukuja i dostaja i sa z siebie dumni. A ilu jest takich co wrocili do Polski a dalej pobieraja tutaj kase!! Ostatnio czytalam nawet artykul o tym jak to Polacy wrocili do kraju, a mila kolezanka czy kolega nadal chodza na poczte i podpisujac sie za nich pobieraja zasilki dla bezrobotnych i inne takie. Lub tez taki Kowalski czy Iksinski przyjezdza sobie co miesiac na weekend do Irl, pojawia sie w Socjalu i udaje, ze nadal szuka pracy. Nie ma sie wiec co dziwic, ze takie osoby, a jest ich cale multum wyrobilo nam taka, a nie inna opinie.
Polacy z mlekiem matki wyssali pociag to matactwa i kretactwa. Wyciskaja Irlandie jak cytryne...w tylku majac jej los. Jak bedzie zle to uciekna i osadza sie gdzies indziej. Wiem, ze to co pisze, jest nieco uwlaczajace dla Polakow. Od razu wiec napisze, iz to wszystko GENERALIZACJA. Nie pisze tu o wszystkich bez wyjatku, lecz o takich ktorzy nam taka opinie zrobili. Ilez to razy natykam sie na takich cwaniakow, ktorzy stoja pod polskim sklepem oparci o nowa fure i chwala sie jak porobili Socjal i jak im sie zajeb.. zyje w imie maksymy 'Jak tu zarobic, zeby sie nie narobic'. Niestety...tak wlasnie jest. I noz mi sie w kieszeni otwiera, bo przez takich wlasnie galganow rzad potem obcina zasilki na ludzi, ktorzy naprawde ich potrzebuja i ktorym nalezy sie jak psu micha. Przez takich wlasnie Irlandczycy zaczynaja wypisywac na szybach polskich samochodow 'GO HOME' . Ja to bym ich lapala takich wszystkich chetnie i deportowala daleko stad;-)

Aczkolwiek na jednym nie powinno sie to odbijac...mianowicie na opiece lekarskiej. Tego nie bede sie starala usprawiedliwiac. Na sali szpitalnej czy Polak, czy Rusek, Czy Nigeryjczyk czy Irlandczyk...wszyscy maja byc rowni!


Witam serdecznie Mamy z irlandii.
Przez ostatnie pare miesiecy pilnie sledzilem z uwaga wasze posty i postokroc wdzieczny jestem wam za szereg ciekawych informacji, ktore tam zamieszczacie. Jednakze po ostatnim artykule wzburzyla mi sie krew. Uwazam ze ta opinia na temat polakow wyzyskujacych urzedy socjalne jest gleboko nie przemyslana. Mam cicha nadzieje ze podyktowane jest to jej stanem w ktorym obecnie sie znajduje.
Sam korzystam z szeroko zakrojonej pomocy socjalnej w tym kraju, jezdze dobrym samochodem i nie uwazam bym w jaki kolwiek sposob naciagal prawo.
Po drugie od 4 lat pracuje w dyskotece w Galway i nigdy nie spotkalem sie z opiniami, ze zabieram irlandczykom prace, a tym bardziej z zaczepkami ze strony irlandczykow.
Po trzecie czyz nie uwazasz droga kolezanko, ze pracujac w Smyths-e nie zabierasz pracy irlandczykom?
Czy zdajesz sobie sprawe ze po urodzeniu dziecka bedziesz korzystac z opieki socjalnej i jak to sie ma do artykulu ktory napisalas?
Czy zapomnialas ze zyjemy w Unii Europejskiej i obowiazuja nas takie same prawa tutaj jak i w Polsce?
Czy pomyslalas kiedys ze moze za pare lat irlandczycy beda przyjezdzac do Polski i korzystac z takich samych praw jak my tutaj?

Pozdrawiam serdecznie
Tata z irlandii

P.s Natomiast mistrzami wyciagajacymi lapki po pieniadze socjalne sa sami irlandczycy po nich murzyni, a na samym koncu dopiero polacy.
 
reklama
WOW....Misia zostala opierniczona...:szok:.....a ja taka mila ciezarowka jestem;-)

No dobrze. zaczne tak:

Drogi Tato z Irlandii:
Sprobuj przeczytac moj post po raz kolejny, tym razem wooollnnooo i uwaznie....
Jesli juz to uczyniles, przeczytaj swoje odnosniki i jeszcze raz przemysl, czy zadales mi te pytania rozumiejac tresc mojej wypowiedzi. Z gory przepraszam Cie niezmiernie za nutke ironii, ktora teraz przez moje slowa przeplywa ale po prostu mam przeogromne wrazenie, iz nic a nic nie zrozumiales mojego posta:tak:.

Jezeli pracujesz w dyskotece w Galway (swoja droga moze sie znacie z moim A;-)), to NIE zaliczasz sie do grupy Polakow, ktora opisalam. Dlaczego? Bo dokladnie zaznaczylam, iz pisze o Polakach, ktorym sie nie nalezy, a wyciagaja lape. Opisalam np. takich co wrocili do kraju i przed urzedem Irlandzkim udaja, ze nadal tu sa. Jasna sprawa, ze skoro mieszkasz w Irl 4 lata i sobie pracujesz, jestes z krajem jakkolwiek zwiazany...no to luzzz...nalezy Ci sie jak psu micha. :-)

Po drugie- nie spotkales sie z agresja ze strony Irlandczykow- no to super! Ja tez sie nie spotkalam osobiscie, co nie znaczy, ze jej nie ma. Swiadcza o tym przezycia niektorych osob, artykuly w internecie (nawet wkleilam linka):-)


Nastepnie- Ja nigdzie nie powiedzialam, iz uwazam, ze powinnismy wszyscy wracac do Polski bo zabieramy prace Irlandczykom. Powiedzialam jedynie, ze sie im nie dziwie, iz maja czasem takie odczucia, bo rozumujac logicznie tak to wlasnie z ich perspektywy moze wygladac.
Zgadzam sie, iz jestesmy w Uni i mozemy pracowac gdzie chcemy i byc traktowani rowno- oczywiscie masz racje. Nigdzie nie napisalam, ze uwazam inaczej.
Po urodzeniu dziecka bede kozystac w pomocy socjalnej ale tylko i wylacznie dlatego, ze na nia ZAPRACOWALAM. Nie dlatego, ze oszukalam urzad w jakikolwiek sposob. Mam nadzieje, ze rozumiesz, iz totalnie przeinaczyles moje slowa.
Jeszcze raz powtorze wiec, iz wyrazilam opnie o grupie polakow..GRUPIE...ktora jest nieuczciwa i oszukuje. Zreszta nawet w poscie napisalam, ze to co pisze jest generalizacja.
Ehh...
Co do osadu, jakoby irlandczycy bardziej robili Socjal, niz my no to...generalnie wkleje emotke o taka;:-D
Musze to powiedziec mojemu A....bo on nawet nie wiedzial gdzie jest siedziba socjala....dzwonil do kolegow...ale oni tez nie wiedzieli....Jak znajdziesz mi Polaka, ktory nie wie, to moze sie z tych slow wycofam:-)

A wogole to witamy na forum:-) Mam nadzieje, ze jako Tatus bedziesz tu z nami pisal i wtracal ciekawe uwagi:-)
 
Do góry