reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

TAK co do DR.S mi też powiedziała że kończy te kobiety które ma jako GP i więcej nie chcę bo Polki są okropne.Przychodzą i się burzą że ma je przyjąć choć sie nie umówiły.Ja też nie raz byłam zła że mnie nie chce przyjąc ale to dzwoniłam i nie było miejsc a jako GP to miejsce powinno się znaleść :tak:Karte też dostałam na 2wizycie a wpisała w nią może coś w 12tyg :-)Ale lepiej płacic 50e niż 100 coż niby same sobie na to zasłóżyłyśmy :nerd:
 
reklama
Ostatnio spotkalam sie z moja kumpelka, ktora rodzila w Galway 4 miesiace temu. I bylam w szoku jej zlymi doswiadczeniami wyniesionymi ze szpitala. Pierwszy raz spotkalam sie z taka zla opinia i ciekawa bylam z czego ona wynika.
lezala w szpitalu 5 dni bo porod zakonczyl sie cesarka. Mowila, ze w zyciu nie spotkala sie z takim rasizmem ze strony poloznych. Powiedziala, ze traktowaly ja o niebo gorzej niz Irlandki. Np. Zabieraly czasem dzieci irlandek na jakies 2 godzinki zeby tamte mogly sie troche przespac, ale jej dziecka nigdy nie zabraly! Byly opryskliwe i niemile. Wyganialy jej meza do domu, podczas gdy partnerzy irlandek mogli sobie spokojnie dalej siedziec. Nie pomagaly wcale w opiece nad malym, nie instruowaly jak sobie radzic z takim maluchem. Mowila mi, ze 5 dni wyla w poduszke ze strachu i przygnebienia i nikt sie nia nie zainteresowal. Podczas jednej ze zmian trafila na polska polozna i dopiero ona sie nad nia zlitowala i zajela sie malym na kilka godzin. I ona tez powiedziala jej, ze panuje tu straszny rasizm. Ona sama jest wykleta przez srodowisko poloznych. Mowia jej wprost, zeby spadala bo zabiera miejsce pracy jakiejs irlandce...:szok:
Ja bylam tak samo traktowana.
Raz mi wzieli malego w nocy jak plakal bo byl glodny a ja tak zasnelam ze nawet nie slyszalam jego placzu.Bylam tak zmeczona tym wszystkim.
Plakalm non stop chcialam jak najszybciej do domu.Bylam od soboty do czwartku:baffled:.
Irolce obok przynosily mleko zeby nakarmila bo tez nie miala pokarmu po cc tak jak ja a mi kazaly cycem i darly sie na mnie ze jestem zla matka!!!!!!
W dniu kiedy mialam wyjsc do domu przyszla do mnie polozna-super babka poznalam ja jak lezalam w szpitalu w 35tyg widziala ze maly ciagle sie drze a ja go przystawiam do cyca ale mleka zero wiec wziela nakarmila,przewinela wykapala posiedziala z nim zebym tylko mogla zjesc sniadanie i sie wykapac.
Potem pogadala ze mna i juz bylo mi lepiej,powiedziala ze mogli mnie polozyc na innej sali tam gdzie ona obsluguje i by sie mna zajela bo ona wie ze obcokrajowcom jest ciezej i ze nie ktore polozne "nas"nie lubia.
Ja akurat na nie trafilam:angry:

ja tutaj karte ciąży dostałam w 12 tygodniu ciąży dopiero, bo do 12 tyg. to nie była ciąża no i mój GP to Irys:-(
ja dostalam od razu czyli w 5tyg ciazy:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
mnie bolał brzuch na początku i GP stwierdził ze nie ma sensu wypisywac karty:-(a teraz juz 15 tydzien i juz tak nie boli, a PL lekarz powiedział ze po cc to normalne ze brzuch boli
 
Ewelcia- a wiec jednak to prawda!!:szok: Kurde no...to dobrze wiedziec, ze takie rzeczy sie zdarzaja. Lepiej sie przygotowac. No i nie powiem...w takich sytuacjach ciesze sie, ze A. to A....czyli jak to MartaF ich nazywa- Irys....:sorry2: Juz on dopilnuje, a ja tez swoje trzy grosze wtrace i gowno mnie obchodzi, ze z innym akcentem;-)

A z ta Dr.Sempka to szkoda, ze juz nie bedzie prowadzic, choc troche sie jej nie dziwie bo slyszalam jakie nasze rodaczki potrafia byc. Mialam nadzieje, ze nastepna ciaze..kiedys....tez mi poprowadzi. Ja jestem z niej bardzo zadowolona.
 
Misia no cóż...ja złego słowa powiedziec nie mogę.Ale wierzę,że są osoby nie zadowolone.
Dziecka nie oddawałam pielęgniarkom bo sama dawałam radę byc z nim 24h.No ale ja miałam poród naturalny.;-)
Zaraz po porodzie znieczulenie zeszło mi z pęcherza a z nóg nie.No i jak wyciągneli mi cewnik to zachciało mi się do WC to nawet pielęgniarka do kibelka chodziła i trzymała mnie za rączkę :-D:-D:-D
Słowa złego nie powiem. :no:
Położna była non stop przy porodzie.Siedziała i obserwowała KTG cały czas.
Nie no moje porody były super.Żadnego złego traktowania lub przejawów rasizmu.
Mąż mógł siedziec do późna.Przed porodem chcieli go wyprosic do domu o 23:00 z patologi ciąży ale właśnie zwiększyło się rozwarcie i zamiast do domu poszedł ze mną na porodówkę.:-)
Wychodził sobie z porodówki kiedy chciał,nawet zapalic.Dostał śniadanko i kawkę jak urodziłam.

O tej polskiej położnej słyszałam,a nawet ją poznałam..

Sądzę,ze Kaziowa nasza z forum może się wypowiedziec obiektywnie bo tam przebywa codziennie :-D:-D
 
:-Dhehe misia u nas tak mówią bo Irlandczyk za długo, a irysy z którymi pracuje tez wiedzą juz ze to o nich chodzi :tak:
 
anineczka przy porodzie to tez miala super polozna tez byla caly czas przy mnie,smiala sie ze mnie ze ja taka zadowolona po tym gazie;-):-D:-D.
Spoko byla,ale potem te na sali byly okropne!!!!
No a ja w koncu mialam cc w niedziele po 8godzinach boli a zlozka wstalam w poniedzialek po poludniu,wstalam to za duzo powiedziana m mi pomogl i jakos sie zwloklam i doszlam do lazienki
 
reklama
No ale od stycznia będzie przedszkole dla każdego dziecka 3 godzinki dziennie 5 dni w tygodniu za darmo :-)
Dla każdego dziecka od 3lata i 3 miesiace do 4.6miesięcy ;-)
It is going to be replaced in January 2010 with a pre-school Early Childhood and Education Scheme (ECCE) for all children between the ages of 3 years 3 months and 4 years 6 months.
It is going to be replaced in January 2010 with a pre-school Early Childhood and Education Scheme (ECCE) for all children between the ages of 3 years 3 months and 4 years 6 months.
Kurcze..skąd oni wymyślili ten przedział wiekowy.. Wychodzi na to, że gratisowe przedszkole będzie obowiązywać tylko 15 godzin tygodniowo przez 15 miesięcy :-D o ile właśnie dziecko jest w odpowiednim wieku.. Zawsze to coś. Ale z drugiej strony: 3 godzinki plus dojazd, a jeszcze dziecko trzeba wyszykować bo samo się nie ubierze.. - więc czy w rezultacie coś pomoże :confused:

A jeśli chodzi o kartę ciąży - to mi w Polsce nie chcieli założyć. Przed wyjazdem do Irlandii chciałam się zbadać itd.a lekarka mi tu wyjechała z tekstem, że karty ciąży to ona mi jeszcze nie założy :-D a mi to akurat wisiało..bo po co mi ona w Polsce ;-) chciałam się tylko zbadać.. Tutaj już nie miałam problemu bo poszłam dopiero w 15 TC do GP i od razu mnie zarejestrowali do szpitala na scan :-)
A jeśli chodzi o scany to mnie miło zaskoczyli. Bo z każdą wizytą w szpitalu mam robiony czyli już 4 razy. A kolejna wizyta 25go o ile dzidzia wcześniej się nie urodzi.. :rolleyes: :rofl:
 
Do góry