reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

aninekczka widze, ze jestes :) Ostatnio, jak tu zagladalam, to przeprowadzalas sie do Anglii? O ile dobrze pamietam ;) Jak sie wiedzie?

Co do szkol itp to jestem podobnego zdania, jak Wy, ze to nie jest zabieranie dziecinstwa... Z checia posle swoja Zuzke, bo nie znamy tu zbyt wielu dzieciakow i to bedzie dla niej okazja do bycia w grupie rowniesnikow! Wyzej wymienione, przez anineczke umiejetnosci sa naprawde wazne i warto by je rozwijac jak najwczesniej...

kochana,oj dawno tu nie zaglądałaś :-D
pod koniec lutego wracamy do Irlandii :-)
nie jest źle,ale w Irlandii czujemy się zdecydowanie lepiej :tak: brakuje nam przyjaciół,znajomych i naszych miejsc w Irlandii.Tęsknimy bardzo i zdecydowaliśmy się "nie męczyć" w UK.


młody dzisiaj znowu nie spał w dzień.chodzi za mną,a raczej raczkuje krok w krok.Nic nie mogę zrobić.Zabawy samemu są fajne na 2 minuty :laugh2:
a muszę wózek przygotować bo jutro potencjalny kupiec przyjeżdża :sorry:
W dodatku M już chce co nieco popakować w kartony,ale uzmysłowiłam mu,że może będzie lepiej jak w końcu garaż posprząta...przynajmniej będzie miał miejsce na składowanie tych kartonów.

Moje dzieci w następnym tygodniu idą ostatnie 5 dni do szkoły...jedyne chyba czego żałuję to tej szkoły...wspaniała...no ale w Portlaoise też mieli super i jak uda nam się znowu zamieszkać w tym mieście to wrócą do starej szkoły :tak:
Tylko co przygotować na pożegnanie tej szkoły? Kwiaty...? hmmm


dranissimo ja zapisałam swojego wtedy 3 miesięcznego Jeremiasza do szkoły na rok 2016...trza się spieszyć
 
reklama
Bosszzzze, dziewczyny, nie mowicie, ze ja tez juz powinnam szukac szkoly dla Ignasia????? A sie znajomi smieja ze mnie ze juz przedszkola szukam, a tu juz o szkole trzeba sie dowiedziec ?
 
Tichonek, juz zapisalas mlodszego do szkoly?? Jak to? Takie sa kelejki, czy juz trzeba? :szok: Bo moja w podobnym wieku do Twojego mlodszego, a ja totalnie nie wiem co i jak?? Cos mnie ominelo?
Dziewczyny, napiszcie na czym to wszytsko polega? Kiedy trzeba juz zapisywac, do przedszkola i takie tam?? Pls
Tak Mateuszek już zapisany do przedszkola na 2014 i do szkoły na 2015 rok:tak:U nas nowiutka szkoła i dużo chętnych a nie prowadzą polityki rodzeństwa,tzn.nieważne,że Radek tam już się uczy,nie mamy dzięki temu pierwszeństwa przy przyjmowaniu Matta,musimy odpowiednio szybciej zapisywać dzieci,żeby miejsce dostały więc wolę na zimne dmuchać:sorry:Zapisywałam go jakoś na początku grudnia i do przedszkola już kilkanaścioro dzieci było zapisanych a do szkoły ponad 20:sorry:
Ale np.Radka zapisywaliśmy jakoś w maju dopiero a we wrześniu szkołę zaczynał:tak:Udało się nam wtedy,teraz już bym nie czekała tyle na wybór szkoły:no:
 
Dranissimo moja Lenka jest juz dawno zapisana do przedszkola w zeszlym roku ja zapisywalismy jak starsza cora zaczela chodzic i do szkoly tez jest juz zapisana nie wiem jak jest u Ciebie z miejscami ale lepiej wczesniej zapisac niz pozniej obudzic sie z reka w nocniku jak to sie mowi
Nati mialam Ci napisac odnosnie gp ale z glowy mi wylecialo wiesz ja nie wiem ja to jest ale tez mamy gp card i nie chodzimy do tej gp co mamy poniewaz nasza dokor sie przeniosla na crumlin czy gdzies tam dokladnie nie wiem i jezdzdimy do innej przychodni i bez problemu przyjmuja na ta
karte
 
Dzieki! To mi dalyscie do myslenia! Nie za bardzo mam tu znajomych i tym samym kogos, kogo bym mogla zapytac o takie rzeczy i kurczaki nic nie wiem... W zyciu chyba bym nie pomyslala, ze to juz juz! W przyszlym tygodniu chyba sie przejde do przedszkola ja zapisac :szok: Powiedzcie tlyko, normalnie ide i mowie, ze chce zapisac, tak z buta? :p I co jest potrzebne przy zapisie. Jakies dokumenty? Jakies wpisowe jest??
 
Witam
Tak szybko Was poczytałam, ale nie ogarniam, więc wybaczcie:):)
Ania też z nami była na wizycie u dentysty i tak chętnie weszła i dała się zbadać, że aż w szoku byłam. Ząbkom nic nie dzieje, więc się cieszę:):) i jestem z niej dumna, że była dzielna. Nagrodę dostała:):), więc cała happy. Ja jeszcze dwa ząbki i wsio:):) A tak to trochę jeździmy, coś tam kupujemy i czas mija. Ania od babci i cioci nie chce się odkleić, z ciocia, je, z ciocią chodzi się myć itd. dzisiaj od dziadka i babci dostała sanki, więc jest szaleństwo, bałwana lepiła tapla się w śniegu i do domu nie chce wracać:):) Jutro jedziemy na weekend do mojej mamy i sióstr, więc tam tez szaleństwo. W poniedziałek mamy wziytę z Anią u ortopedy, ale juz widzieliśmy skep z butami profilaktycznymi i ortopedycznymi, więc na pewno jakieś butki jej dobre w końcu kupimy, zobaczymy tylko, co nam powie lekarz, jakich potrzebujemy, na co zwrócić uwagę.

Ucieka
Dobrego weekendu wszystkim
 
Dzieki! To mi dalyscie do myslenia! Nie za bardzo mam tu znajomych i tym samym kogos, kogo bym mogla zapytac o takie rzeczy i kurczaki nic nie wiem... W zyciu chyba bym nie pomyslala, ze to juz juz! W przyszlym tygodniu chyba sie przejde do przedszkola ja zapisac :szok: Powiedzcie tlyko, normalnie ide i mowie, ze chce zapisac, tak z buta? :p I co jest potrzebne przy zapisie. Jakies dokumenty? Jakies wpisowe jest??

Nam dali forme na ten darmowy program wypisalam dane dziecka swoje meza i zanioslam zadnego wpisowego nie placilam
 
kurcze tak was czytam i sie przerazilam troche, ja myslalam ze jeszcze duzo czasu mam i na temat tych szkol tu to zielona jestem, trzeba sie zaczac cos dowiadywac.
Wichurko to pelna chate bedziesz miala, do mnie mamcia za 3 tyg przylatuje, juz sie doczekac nie moge:-)
Nati ale ci zazdroszcze ze masz rodzinke przy sobie, co ja bym dala zeby moc moja widziec czesciej.
Milego wieczorku.
 
reklama
witam ponownie no dzien intesywny dzis , na basenie bylo wspaniale az wstyd mi bylo przed soba ze tak pozno sie wzielam :zawstydzona/y:akurat trafilam na moment kiedy nie bylo praktycznie nikogo ..cudowny relax :tak:dzien byl dzisiaj tak sloneczny i bezwietrzny ze niemoglam nie wykorzystac i poszlam jeszcze na krotki spacerek, po drodze weszlam do szkoly:tak: wzielam forme porozmawialm z sekretarka ..i tez potwierdzila ze im szybciej tym lepiej tak ze wypelniamy forme i zapisujemy sie do szkoly w poniedzialek:tak: dzieki za odpowiedzi dziewczyny ,utwierdzilyscie mnie w fakcie ze dobze robie.. jakos ten czas tak szybko zlecial ze niechce mi sie wierzyc ze to juz :szok: przecierz dopiero co zaczal przedszkole ...:sorry:przez ten polski system chyba czlowiekowi wydaje sie ze to za wczesnie ale przeciez u nas prawdziwa szkola zaczyna sie w wieku 7 ,8 lat? sama jako dziecko bylam w zlobku pozniej grupa 4 ,5 i 6 latkow czyli uwczesna zerowka.. i faktycznie nie przypominam sobie jako by te czasy nalezaly do ciezkiej nauki;-):-D ps. pani w sekeretariacie zapewniala mnie ze mam sie nie martwic o angielski syna ( ktory jak dla mnie na ten wiek jest niezly , rozmawialm tez na ten temat dzis z pania z przedszkola (wlasciwie jego wlascicielka ale i nauczycielka) ktora troszke zbila mnie z tropu ..mowiac ze dobze by bylo zebym mowila do dziecka w domu po angielsku jesli chce zeby nie mial problemow z komunikacja w szkole:eek: bo syn mowi czesto do nich po polsku:eek: zanim dojdzie do niego ze nie jest juz w domu itd.. no w kazdym razie one mu tlumacza ze nie rouzmieja co mowi i ze pod koniec dnia on zaskakuje i dopiero po ang stara sie odpowiadac, i ze jego polski sie nie zmieni przez to , no w kazdym razie dala do zrozuminia ze musimy sie bardziej starac :baffled:szczerze bylam zaskoczona czesto z malym robimy sobie pogawedki czytamy wszsytkie bajki sa w jez ang..ehh:confused2: no w kazdym razie we have to work harder:nerd::confused2: lece robic kolacje poki co milego wieczoru Girls ;)aha Anineczko o planach przeprowadzki wspominalam w ktoryms z pierwszych postow chyba nawet byl to 1...juz nam przeszlo poki co M pracuje w swojej firmie juz 9 lat tutaj ,tutaj tez mamy wszystkich znajomych itd ..ale dobija nas fakt ze zeby jechac na zakupy i do polskiego sklepu do kina ..z dziecmi na 'Kulki itd " musimy spedzic 1,5 godziny w jedna strone autem pozatym tak jak mowie miasteczko zyje tylko od polowy marca do konca pazdziernika ,pozniej to jest miasteczko ale widmo ;) sezonowcy wracaja do PL reszta porozjerzdzana na wakacjach hotele i puby zmkniete ahhh byle do wiosny! ;) do usl;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry