reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Dziewczyny nie wiecie może czy jak mamy GP visit card to czy można zmienic lekarza????

AsienkaM1986ja też mam dzisiaj jakiegos lenia od rana.Wogóle w nocy nie mogłam cos nawet spać.

Wichurkasuper niespodziankę miałam z tym przylotem rodzinki:)My na szczęście jestesmy tutaj wszyscy.Moi rodzice,brat :)Tylko babcia w Polsce,ale często przylatuje do nas;-)
FiFi09 niestety nie pomoge Ci z przeczkolem bo nie mam pojecia jak tutaj jest ze szkołą.Miłego na basenie:tak:
anusienka1986 mój Aduś tez spi sobie,a ja pije teraz herbatkę;-)U nas tez ładnie,nie pada,więc na spacer pora:tak::-)
 
reklama
witam wszystkich po wielkim pączkowym obżarstwie. wkurzyłam się rano, bo pojechałam do Fas-u miałam miec spotkanie z jakimś konsultantem,zeby pomogli znaleźć mi odpowiednią prace lub kurs. ale okazało się,ze kogoś niema, ktos jest na spotkaniu a reszta osób zajeta i mam przyjechac w poniedziałek. no kurde to po co kazali przyjechac dzisiaj?opryskliwa babka na recepcji kazała wybrac mi oferty, które mnie interesują, w miare mozliwości wysłac cv i w poniedziałek o tym porozmawiamy. czy to jest ta ich pomoc w znalezieniu pracy?
fifi09 mój starszy syn poszedł do szkoły w wieku 4 lat (tez skończył w lipcu) wcześniej nie chodził do przedszkola. moimi zdaniem była to dobra decyzja. to nie jest tak ,ze się dzieciom zabiera dziecinstwo. w pierwszych latach szkoły nie ma takiego wielkiego nacisku na dzieci. w młodszych grupach dzieci mają zabawki, a nauczycielki są jak ciocie. syn tez był zadowolony. tym bardziej,ze wczesniej nie miał kolegów wsród rowieśników a w szkole miał całą masę kumpli:) poprawiła mu się mowa, szybko podłapał angielski. teraz jest w 1 klasie i jedynym problemem jest wstawanie rano i kolega który za mocno temperuje kredki.
 
Witam

Fifi chyba nie wspominałaś wcześniej o przeprowadzce? albo nie doczytałam.Dlaczego chcieliście się przenieść?
Co do zabierania dziecku dzieciństwa...ja nie jestem takiego zdania :sorry:
w juniorach dzieci fakt,uczą się,ale nie są przygwożdżone do krzesełek i nie wkuwają słówek.W formie zabawy się uczą.
I teraz kiedy każde praktycznie dziecko w Irlandii idzie do szkoły po 4 rż nie wiem gdzie im się zabiera dzieciństwo.Wręcz przeciwnie,w szkole spotykają się z innymi dziećmi i rozwijają pod względem socjologicznym,intelektualnym,emocjonalnym.Oczywiście trzeba spojrzeć na swoje dziecko właśnie pod względem emocjonalnym.Czy się nadaje,czy większa grupa dzieci nie onieśmieli go,czy będzie tęsknił za mamą,tatą itd.
Ale jeśli chodził do przedszkola to rozstania macie już za sobą ;-)
Nie zabierzesz mu dzieciństwa,bo w szkole będzie spędzał 4-5h a po szkole będzie miał swoje dawne życie.
Nie będzie przynosił do domu tony zadań domowych :tak:

Nati ja też bym się tym nie przejmowała,nowa umiejętność ,którą ćwiczy namiętnie :-)

Wichurko co za miła wiadomość :tak:


Tichonku na tej stronce znalazłam chrzestnego Jeremiaszka i kumpla :-D
 
Ostatnia edycja:
witajcie

Wichurka - super, to ciesz się gośćmi. Do mnie w marcu przylatuje najstarsza córcia - wreszcie wszystkie dzieci będę miała pod jednym dachem, choć przez chwilę.

Chłopaki wymyślili sobie na dzisiejszy obiad krokiety z kapusta i grzybkami. Wczoraj wieczorem smażyłam naleśniki i myślałam, że wyjdę z siebie, bo mi sie nie udawały. Dziś powtórka, ale dziś już było OK, więc na obiad są krokiety i barszczyk.
 
aninekczka widze, ze jestes :) Ostatnio, jak tu zagladalam, to przeprowadzalas sie do Anglii? O ile dobrze pamietam ;) Jak sie wiedzie?

Co do szkol itp to jestem podobnego zdania, jak Wy, ze to nie jest zabieranie dziecinstwa... Z checia posle swoja Zuzke, bo nie znamy tu zbyt wielu dzieciakow i to bedzie dla niej okazja do bycia w grupie rowniesnikow! Wyzej wymienione, przez anineczke umiejetnosci sa naprawde wazne i warto by je rozwijac jak najwczesniej...
 
Dobry:-)
nati mnie się też nie udawało oznaczyć tej fotki przez Firefoxa,otwarłam stronę w Google Chrome,zalogowałam się przez FB i jak już tę łezkę do oznaczania przeciągnęłam nad swoją głowę to się otwarło okienko ze znajomymi z FB i tam zaznaczyłam kogo chciałam i wpisałam siebie:tak:
BetiAro ja byłam na Dukanie:tak:W 2 miesiące 14 kilo schudłam,czułam się bardzo dobrze do momentu jak dostałam pokrzywki od przebiałkowania,z która się dobre pół roku męczyłam:baffled:Musiałam dietę porzucić choć dobrze mi na niej szło,niestety...Całe nogi miałam w bąblach,swędziało tak,ze nie mogłam spać po nocach,lekarstw tyle wypróbowałam,że GP już wymiękała bo nic ni pomagało,wreszcie się udało,ale już na Dukana nie wrócę:no:
Fifi dokładnie tak jak Anineczka pisze,to żadne zabieranie dzieciństwa,uwierz mi:sorry:Mój Radek poszedł do szkoły jako 4-latek (jest z czerwca) i kocha szkołę,przynajmniej nie siedział w domu i się nudził,ale poznał mnóstwo nowych dzieci,zawarł przyjaźnie,nauczył się języka i nie poszedł do pierwszej klasy jako "świeżak".Teraz jest właśnie w pierwszej klasie i ma zadania domowe z treścią,nie wyobrażam sobie jakby radził sobie z nimi,nie znając języka:baffled:
Nasz młodszy syn też już jest zapisany do szkoły,również będzie wtedy 4-latkiem bo wiem,że Radkowi wyszło to tylko na dobre
:tak:
 
Ostatnia edycja:
Fifi milego plywania :) Ja uwielbiam sie pluskac w wodzie :)

Anusienko, oj to rzeczywiscie same klody pod nogi z tymi przyjazdami. Ja nieskromnie przyznam, ze rodzinka z mojej strony to dosc czesto nas odwieda, robi niespodzianki, ale ze strony meza - kiepsko, ciagle nie maja pieniedzy :/ Ah,z drugiej storny, przynajmniej nie mam tesciow na glowie ;)

Nati Ty to masz zupelnie inna sytuacje ;) No i super, ze babcia Was czesto odwiedza :)

Priv Pani na recepcji jak widac nie miala dobrego seksu w nocy ;) hihi Spokojnie, nie ma sie co denerwowac, bo i tak tego nie zmienisz..... Szkoda tylko tego czasu!

Katrina to super :) Bedzie pelna chata! :) Oh, ja lubie takie rodzinne spotkania :) Zawsze jestem wymeczona po gosciach i wymeczona po pobytach w Polsce, to wymeczenie jest jednoczesnie cholernie przyjemne :)

Priv, Anineczko, Dranissimo, Tichonku, Gliwa, widze, ze macie takie samo zdanie :) I same cenne uwagi - warte zapamietania :) Tak na przyszlosc ;)

Dzis w nocy maz dolaczyl do mnie do lozka (bo ja juz smacznie spalam, a on jeszcze buszowal po mieszkaniu) i przytulil mnie obejmujac brzuch. Rano radosnie oswiadczyl, ze Ignacy kopnal go 3 razy :D Ja nic nie czulam (pewnie jeszcze....) ;)
 
Hej

Aniusienka witaj
Wichurka ale Ci fajnie rodzinka przylatuje wesolo bedziesz miala
Fifi moja cora jest z sierpnia obecnie chodzi do przedszkola od wrzesnia idzie do szkoly bedzie miala 5 skonczone i mam podobne zdanie nie zabralam dziecinstwa corce bardzo lubi chodzic lapie angielski i co najwazniejsze ma kontakt z dziecimi Lenusia pojdzie rok szybciej do przedszkola bo jest z maja i tym samym rok szybciej zacznie szkola niz Natalka ale jesli nie bedzie gotowa to poprostu puszcze ja tak jak Natalka szla i tyle

My juz po obiadku Lena po drzemce spala 15 minut i wystarczylo jej dalej broi :)w miedzy czasie salatke warzywna zrobilam wlasnie sie przegryza
 
reklama
Tichonek, juz zapisalas mlodszego do szkoly?? Jak to? Takie sa kelejki, czy juz trzeba? :szok: Bo moja w podobnym wieku do Twojego mlodszego, a ja totalnie nie wiem co i jak?? Cos mnie ominelo?
Dziewczyny, napiszcie na czym to wszytsko polega? Kiedy trzeba juz zapisywac, do przedszkola i takie tam?? Pls
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry