reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Barmanko już wysłałam :zawstydzona/y:;-)

Biola Antek miał problem z uszami i migdałami od małego cycka takiego,tak więc kartotekę u lekarza miał jak księga :dry:
Już jako 2 latek kwalifikował się w Polsce do zabiegu wycinania migdałów,tylko był za mały na zabieg.Jakoś go podleczyli tam i na jakiś czas był spokój.
Żadnego wymazu nam nie robili.Po prostu co wizyta u lekarza to migdały właśnie takie jak śliwki,uszy przy okazji zawalone.A chorowac potrafił co miesiąc na te migdały.Z tego co pamiętam to czekaliśmy na odpowiedni wiek Antka i w sumie lekarz sam nam zaproponował,nasz GP.Ale najpierw wysłał nas do specjalisty w szpitalu w Tullamore bo tam mamy najbliżej otolaryngologa.I on stwierdził,że konieczna operacja bo nawet jak poszliśmy na wizytę ze zdrowym dzieckiem to miał zajęte migdały.Nie powiem,na konsultację czekaliśmy chyba ze 4 miesiące albo i więcej :baffled:
A później kilka miesięcy na zabieg w szpitalu w Dublinie.Po zabiegu 2 tygodnie było koszmaru,ryk i zarwane nocki,ale z perspektywy czasu nie żałuję.:no:
 
reklama
Barmanko-ciut ciut widać poprawę:/mam nadzieje,że do końca buteleczki pozegnamy i ten kaszel paskudny:)
Wczoraj jak byłam na tym "przedstawieniu"u Dawidka wpadła mi w ucho piosenka-i jest to najpiękniejsza,najbardziej klimatyczna piosenka na ten sezon,którą kiedykolwiek słyszałam(zwłaszcza porównując z wszędobylnymi"santa claus it"s comming to town"-grrrr)i poszukałam i wklejam linka dla Was-tak abyście w tym przedświątecznym szale przygotowań znalazły te 4minutki na przystopowanie i zadumę:))))
Winter Song - Sara Bareilles & Ingrid Michaelson with Lyrics - YouTube
 
Kuśwa mam tak wilgotno w domu że pierniki z choinki mi spadają :baffled: ciasto robi się bardzo miękkie i zrywa się przy sznurku, musiałam wszystkie zebrać i schować do pudełka, powieszę dopiero w święta :cool2:

Ewelcia ja też dziś te śledziki robiłam (zainspirowałaś mnie ;-)), dałam śliwek tyle ile w przepisie, zobaczymy jak mi wyjdą ;-) ja ogólnie za śledziami nie przepadam, ale kurcze wszystko się je na okrągło więc postanowiłam coś zmienić. Mojej kol teściowa robi pycha śledzie z jabłkiem ale w tym roku zdubiłam sie z przepisem, w sensie zapomniałam wziąć :baffled:

Anineczka, nooo:-p:-)
Dzięki :tak:

Biola, z tego co się orientuję to musisz iśc do laryngologa. koleżanka była z córką w Medicusie, chwaliła panią doktor, w sensie że miła i podejście do dzieci miała.

Lubiczanka, to dobrze że choć troszkę lepiej malutkiej, jak pamiętam u Marcela poprawę po antybiotyku też dośc późno było widać (chyba właśnie pod koniec butelki z lekiem).
Fajna piosenka, w sumie świąteczna-nie świąteczna ;-) ale miło się słucha, uspokaja :tak:
 
Więc sernik sie studzi i pójdzie do lodówki na noc i wtedy będzie najlepszy do krojenia i jedzenia. Mam nadmiar sera w razie co zrobie jeszcze , ale będe mieć makowiec i jeszcze sernik na zimno wiec na nas wystarczy hihihi.

Olivier sprytny w Smyths mówie mu że fajny tor wyścigowy a on pyta ile kosztuje ja mówie 45euro a on że nie to za drogo haha jak dzieci maja swoją kase to nie chca tyle wydawac na tylko 1 rzecz:) No więc kupiła sobie 2 małe zestawy lego, hot whells, i the cars autka no i szczęśliwy. Wszystki sie chwali że wygrał haha ale mam ubaw.
 
Dzieki dziewczyny jutro postaram siezapisac kacprrka na wizyte do gp zobaczymy co powie .anineczko powiedz mi jeszcze czy kazda choroba antka kaczyla sie antybiotykiem,bo ja jestem przerazona co antybiotyki zrobily z jego zebami w ciagu paru dni z snieznobialych zrobily sie zolte,boje sie ze caly czad beda go leczyc tylko anntybiotykami a poprawa jest tylko jak je bierze.jak odstawia wszystko powraca:(
 
Biolu no zazwyczaj szedł antybiotyk,młody jest uczulony na amoxycylinę czyli w sumie lekarz miał małe pole do popisu by wyleczyc paciorkowca,a to często towarzyszy zapaleniu migdałów.
Ja to nawet nie pamiętam nazw tych antybiotyków,które dostawał.
Migdały boczne to Tonsils,a trzeci migdał to tak jak mówisz: adenoids.
Antek miał wycinane wszystkie trzy.:tak:
 
Dzieki ci kochana;)i tak sie zastanawiam czy to mozliwe ze dopiero teraz kacprowi cos sie dzieje z migdalami,ze teraz mu to wyszlo.zawsze myslalam ze tak jak pisalas dzieci od malusienkiego choruja ,.nigdy nie mialam z nim wiekszych problemow zdrowotnych pozatym ze bral wziewy na kasze asmatyczny.ogolnie to jestem przerazona tym wszystlim no nic zobacze co powie dr,oczywiscie jak nas przyjma
 
Barmanka u mojego J zawsze pasztet z zajaca na swieta byl, no ale ja robim z kurczaka :-)
U nas tez tradycja w pierwszy dzien swiat na obiad indyk z pomaranczami, biala kielbaska i orzechami.Do tego sos chrzanowy i zurawinowy.
Mama J robi jeszcze na drugi dzien ges w kapuscie.Ale my nie lubimy.
Za to u nas tradycji na golabki, krokiety czy bigosy ni ma :-)
Wigila tradycyjnie jednak u nas sledzi brak bo J nie lubi a ja z 10 lat temu sie zatrulam tak ze az od biegunki i wymiotow sie odwodnilam wiec sledzie omijam szerokim lukiem.
Karpia nie lubimy ale bedzie Halibut.Reszta tradycyjnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hejka:-) chcialam Wam zyczyc
Zdrowych,spokojnych,radosnych i pelnych rodzinnego ciepla swiat Bozego Narodzenia :-):-):-) piekna_jest_radosc_w_swieta_0.jpg

Anineczko-widze, ze Ty nadal w dwupaku, czy Ty czasem juz nie po terminie?? cos sie synusiowi nie spieszy :-D
Lubiczanko-sliczna piosenka;-)zdrowka dla Dominisi:tak:
wszystkim chorowitkom szybkiego powrotu do zdrowia;-)
sorki ale nie wiem co u Was bo juz dlugo mnie tu nie bylo, mam nadzieje, ze wszystko wporzadeczku:-) pozdrawiam
 
Do góry