reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

no właśnie co to są prażochy???czy porki:confused:

lubiczanka one czasami mają takie pomysły:szok::-D

ewelcia ja myślałam ze juz wszyscy śpią i tez poszłam i nie mogłam zasnąć:baffled:ak zwykle jak K nie ma:baffled:

didi tam trzeba wcisnąć dobre czy lubie to??
 
reklama
Ewelcia, a bo to z tym nazewnictwem to pewnie zależy od regiony jak się mieszka ;-) Tak jak z tym "polem" czy "dworem". Nieważne jak zwał, ważne że mega pycha :tak::-)
u nas właśnie tak się jadło - na słodko, kapustka na słodko, prażuchy odgrzane na patelni i posypane cukrem :tak: Czasem na słodko nie było i podawane były z maślanką czy zsiadłym mlekiem.

Lubiczanka, teraz zerknęłam na google i są różne szkoły robienia prażochów. Ja znam i robię wg tego przepisu. Mąkę dodaję ziemniaczaną (z tą normalną są mi za bardzo pszenne). Mąki dodaje na oko, podczas ubijania ziemniaki muszą odchodzić od garnka to wtedy wiem że jest ok. Ogólnie ja takich świeżo zrobionych nie lubię, wolę je przesmażyć na patelni (tak jak kopytka).
Prażochy kaszubskie
 
Witam
Aniaa ja rownież dziękuje za dzisiejsze popołudnie,spacerek i pogaduchy.Pamietaj zawsze mozesz namnie liczyć i sie wyżalić.:tak:Aby dzisiejsza noc była spokojna.
W druga strone tez to dziala,ja rowniez dziekuje....

Marta extra ale sie usmialam heheheh

Didi glosik oddany

Barmanko w moim regoinie to inaczej sie nazywa i troszke inaczej sie robi

Lubiczanko idzi idz co by domu nie rozniesli ;-)

Tichonku to do stycznia chcesz czekac :szok:ehhh mam nadzieje ze ktroegos pieknego dnia uda Ci sie spotkac w Balbriggan

Koeljna nocka ciezka tym razem musialam sama wstawac bo J na 5 rano do pracy a ze jezdzi po plycie lotniska to lepiej niech jest wyspany ehhh dobrze ze jeszcze troche i bedzie mial urlop:-)

Uciekam ogarnac domek wziasc sie za prasowanie a pozniej trzeba sie szykowac na party :-)

Milego dnia
 
Witam się:-)
Mały padł więc jestem:-)
No niestety,Aniaa ja całymi dniami sama z dziecmi,6 dni w tygodniu,od rana do wieczora wiec jak mam się gdziekolwiek wybrac?:sorry2:Bez auta nie dam rady:no:A auto tylko z P dostępne w niedziele:-DNo ale wtedy musimy zakupy robic:sorry2:Tak więc dopóki P będzie pracował jak pracuje ja jestem uwięziona w domu:sorry2:Sama widziałaś,o której ostatnio był u Ciebie:sorry2:
Radek w szkole,po szkole nigdzie mu się nie chce już chodzic więc tylko rano mam chwilę na jakiegoś kawosa z koleżanką:tak:
Didi poszło:tak:
Ja się wczoraj naszykowałam na wieczór z dobrym filmem i ....sama go obejrzałam:confused2:P zdążył z 10 minut pierwszych zobaczyc i już padł:dry:Fajno,fajno:baffled:
Aniaa GLIWA udanej imprezki:tak:
 
witam

M pojechał zmienic w mojej pszczółce opony,a my po śniadanku kawkę piję.

Wczoraj coś mi było,zjadłam pomidorówkę i niespodziewanie ją oddałam :dry: ledwo dobiegłam do jakiegoś upustu :baffled: no i później pojechałam na ten wieczorek w szkole.
Aaaa tam tyleeee orginalnych pyszności,a ja na głodniaka :szok:
No ale jednego pączusia zaliczyłam.
A smalczyk był jedzony,Irlandczycy się rzucili,no i słowiańskie narodowości też,ale ludzie z muzułmańskich krajów obchodzili z daleka,no ale to ze świni robione to nawet nie pytali czy dobre;-)

Tichonku ty to słomiana wdowa jesteś :sorry2:

MartaF no K się postarał z tą "altanką"
A życzenia bomba.

idę poustawiac chłopaków :dry:
 
Aaaniu83 tak,jak na razie czuję się ok.
Nocka cała przespana,bez rewolucji :tak:
to chyba jednorazowy przypadek,oby :blink:

Aa doczytałam,że u was nocka ciężka.Współczuję,ale chyba niedługo mnie też to będzie czekac.
A podajesz Lence coś na noc?
 
Didi-zagłosowane
Barmanka-a to takie buty...takie ziemniory z okraska:)ja bym jajo dodała i kotleciki zrobiła:)
Anineczko-no pod koniec Cię dolegliwości złapały???;)))Jak się czujesz tak w ogóle?
Marta-a kiedy K wraca?a Ty nie miałas gdzieś w ten weekendzik bryknąć?
Aaniu,Gliwa-wybawcie się na maxa:)))
Tichonek-ja mam tak od czasu do czasu-ale po tym tygodniu padam na pychol:/a jeszcze nastepny na 100% taki sam-buuuu.W dodatku wczoraj cos mojemu J w aucie strzeliło i jestem uziemiona,bo wziął mój
Aaniu-współczuje nocki...oby się już skończyło!!!
 
reklama
Witam ja tylko na minutke, bo podloga mi schnie, grrrrr moj M jakoms butle z plynem zostawil i ona pekla i caly plyn w kuchni mi sie wylal slizgawice mam jak jasny gwint:wściekła/y:

A teraz sie pochwale bo zem dumna jak paw:-) jeszcze garacy prosto spod szprycy z lidla:-D:-Dtort dla mojej mlodej.
P1080877_zmniejszacz-pl_68705.jpgP1080878_zmniejszacz-pl_442700.jpg

Milej i slonecznej soboty.
 
Do góry