reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
Faktycznie na citizen informations........pisze ze dla maluchow sie nie zmienia...tylko po 18 roku zycia.no i kwartalne maja placic nie do 6 lat tylko do 5.5roku zycia.:-)staweke o Fis tez podniesli jak na dwoje bylo 570e to teraz ma byc 590e....
 
Witam. Trochę mnie zaniepokoiłyście tymi newsami. I nie żeby 80 euro robiło jakąś kolosalną różnicę, tylko z tego by wychodziło, że w Irlandii naprawdę już się nieciekawie robi. Na szczęscie ostatnie posty są już bardziej optymistyczne :-).

Co robicie w tą zmienną irlandzką pogodę???
 
Tez wpadlam w panike jak przeczytalam na onecie ,ze zmniejszaja o polowe CHB!! Pacany juz nie przetlumaczyli do konca ze chodzi o mlodziez powyzej 18 roku zycia!!Ih..
Co do medical card,to weryfikowac maja karty przyznawane automatycznie ludziom po 70 roku zycia,w tym momencie ,beda musieli wykazac dochody(emerytury sa przeciez roznej wysokosci) by taka karte uzyskac..
Mnie i tak najbardziej "rozwalil" podatek od wylotow!!!:szok:
 
Witam!
Dziewczyny a jak jest z tym CHB,zaraz po urodzeniu tutaj dziecka?slyszalam ze szybciej sie dostaje,niz jak dziecko zostalo urodzone w PL a tutaj mieszka lub nie.

Za bardzo sie na tym nie znam,bo nigdy mnie to wczesniej nie obchodzilo a teraz jestem ciazy i same rozumiecie.
Co do pogody to praktycznie zawsze to samo, na nic nie ma sie ochoty ciagle boli mnie glowa i wogole,czasami juz mam dosyc tej Irladnii:-(
 
Ewelcia,mi dokuczaly na poczatku ciazy straszne migreny..no i teraz (32 tydz.)znwu..Lekarz powiedzial mi ze jesli bol jest juz nie do zniesienia ,lyknac sobie paracetamol jedna tableteczke ,nie zaszkodzi to dzidzi
 
ja też słyszałam coś w radiu że maja child benefit obniżyć ale dokladnie ci nie staraja sie ciąć po kosztach gdzie można .. powiem ogólnie coraz ciężej sie robi tutaj na szkoły też narzekali że klasy sa przepełnione...:(
 
HEJ
No widac,że kryzys dotarł tez na wyspy:-(
Ponoc banki Irlandzkie wstrzymały wszelkie kredyty.No i zaczynają się zwolnienia.Jak narazie w Thermo-king w Galway polecialo 30 osób w tym kuzyni mąż :baffled:
Zaczyna się zle dziac :dry:
Oczywiscie w Polsce nie widze tych kokosów co obiecywali i drogo,że szlak trafia :angry:

Pozdrowienia :-)
 
reklama
Witam!
U nas byli rodzice prawie 2 tyg, dziś nad ranem wrócili do Polski, szkoda bo fajnie było, bardzo im sie podobało :-)
Co do obcinania kosztów, to ja sluchałam wiadomości i mówili, ze mają wprowadzić 1% podatek dla wszystkich niezależnie od dochodu, do tej pory 750tys osób w Irl nie płaci w ogóle podatków, poza tym, ponownie będa rozpatrzac wnioski o medical card, dla osób powyzej 70tki medlical była automatycznie, zastanawiają się czy tego nie zmienić, ogólnie nie jakies drastyczne zmiany... ale mają przynieść dochód 750mld euro i uważam ze takie zmiany jeżeli jest recesja i gospodarka podupada są dobre, aby kraj nie popadł w "dziurę budżetową" jak niestety jest w Polsce

Widziałyście nowy katalog w Argosie, ja dziś jechałam z zamiarem kupienia depilatora i szczoteczki do zębów w sumie za 210e a okazało się, ze są przeceny i jeszcze M sobei kupił golarkę a za wszystko dalismy 190e jestem zadowolona bardzo, przeceny są np z 109e na 55e :-)
 
Do góry