reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Kilka razy spotkałam się już z dyskusjami i informacjami na ten temat. Polecam - warte uwagi i zastanowienia:tak:
Zobacz temat - TOKSYCZNE BUTELKI Z BPA m.in. AVENT !!!!!!! WAZNE !!!!
Trujące butelki dla niemowląt! - Polska Lokalna w Interia.pl - Wiadomości lokalne : Warszawa, Kraków, Poznań
http://www.consumer.philips.com/pag...iclePages/BPA/img/Material_Chart_20080423.pdf
Z ostatniego wynika, że tylko butelki Original Airflex Feeding Bottles zawierają BPA, pozostałe są w porządku.
Jak się cieszę, że karmiłam piersią i używałam tylko przez jakiś czas niekapka;-)
 
reklama
Witam w piekny i sloneczny dzionek:-)
Pisalam tu ostatnio ale jakos ciezko zlapac mi jakis wspolny jezyk z Wami:-(moze dla tego ze jestem nowa a Wy juz sie "znacie".
Pytalam czy cos wiecie wiecej na temat chorobowego i macierzynskiego tutaj,bo slabo sie orientuje:-(
Pozdrawiam
 
Witam
Ja ostanio malo pisze co ciagle cos sie dzieje - jeszcze 3 dni i jade do PL:-D

ewelcia ja ci nie pomoge bo ody dwie ciaze w IE nie pracowalam ;-) i nic mi sie nie nalezy...
 
Sofik ale fajnie ze lecisz do PL zycze udanego urlopu.
Wypocznij sobie, a coreczka niech sie zajmuja babcie:-)przeciz nalezy sie Tobie relax a corce kontakt z dziadkami.....
Buziaczki
 
Ewelcia... Co do chorobowego, to powinnaś mieć płatne, jeśli dostarczałaś do Social Welfare wszystkie niezbędne druczki i co najważniejsze, pracowałaś w Irlandii w 2006 roku (chodzi o zapłacone składki PRSI). Jeżeli w tym roku pracowałaś, bądź uczyłaś się dziennie w Polsce, to też Ci się należy, tylko musisz dostarczyć przetłumaczone zaświadczenia.

Ja byłam przez większość ciaży na zwolnieniu i nie było z tym problemu. Wprawdzie po 2 miesiącach chcieli mnie wezwać na komisję do Dublina :baffled:, dostałam nawet pismo w zwiazku z tym, ale na piśmie się skończyło.

Tu masz link do strony Citizens Information na temat Maternity Benefit
Urlop macierzyński-Information from CitizensInformation.ie

A tutaj do stronki na temat zwolnienia lekarskiego
Zasiłek chorobowy-Information from CitizensInformation.ie

W razie wątpliwosci służę pomocą, bo jak już wspomniałam, byłam w podobnej sytuacji.

W ogóle co to za cisza nastała na forum????

Dziewczyny, nie opierdzielać się:tak::-):-)...

Anineczka, jak tam w Polsce???
 
magdalena81 ja przed wyjazdem zabiegana, gotuje m , sprztam piore zbey potem nie było kolorowych ubranek, no i pakuje sie w SOBOTE ===> Dublin i POLSKA ;-)

Ale zagladam -ale cisza jak makiem zasiał...:baffled:
 
hej dziewczyny ja juz z powrotem w naszej "ukochanej"Irlandii, niewiem czy pamietacie ale na poczatku wrzesnia bylam w pl a pod koniec na teneryfie i bylo super slonce dawalo popalic az za bbb,co do rezerwacji bo ktoras z zdziewczyn mnie sie pytala to zalatwilismy wszystko sami przez neta tu macie str www.booking.com i wszystko sie zgadzalo i bylo zgodne ze stanem co tam pisza wiec naprawde oplaca sie rezerwowac samemu niz przez biuro bo to oczywiscie taniej:-)
A w pl tez pogoda dala figla bo polecialam 2 wrzesnia i cieplutko a za tydz w kozakach chodzilam i ocz\ywiscie chora przyjechalam tutaj ale coz pogoda sie zmienia to i moze tutaj sie zmieni heee
 
Ewelcia... Co do chorobowego, to powinnaś mieć płatne, jeśli dostarczałaś do Social Welfare wszystkie niezbędne druczki i co najważniejsze, pracowałaś w Irlandii w 2006 roku (chodzi o zapłacone składki PRSI). Jeżeli w tym roku pracowałaś, bądź uczyłaś się dziennie w Polsce, to też Ci się należy, tylko musisz dostarczyć przetłumaczone zaświadczenia.

Ja byłam przez większość ciaży na zwolnieniu i nie było z tym problemu. Wprawdzie po 2 miesiącach chcieli mnie wezwać na komisję do Dublina :baffled:, dostałam nawet pismo w zwiazku z tym, ale na piśmie się skończyło.

Tu masz link do strony Citizens Information na temat Maternity Benefit
Urlop macierzyński-Information from CitizensInformation.ie

A tutaj do stronki na temat zwolnienia lekarskiego
Zasiłek chorobowy-Information from CitizensInformation.ie

W razie wątpliwosci służę pomocą, bo jak już wspomniałam, byłam w podobnej sytuacji.

W ogóle co to za cisza nastała na forum????

Dziewczyny, nie opierdzielać się:tak::-):-)...

Anineczka, jak tam w Polsce???

Pozwole i ja sobie poprosic o pomoc..Od wtorku jestem na zwolnieniu lekarskim,wiec mam teraz duuuzo czasu na wczytanie sie w Wasze forum..:-)
Mam na imie Agnieszka ,jestem mama 13letniej Wiktorii,a juz za 10 tyg.oczekujemy nowego czlonka rodziny:))..i juz nie mozemy sie doczekac:)
Tak jak napisalam ,jestem na zwolnieniu lekarskim,moj GP dal mi forme MC1 ,ktora mam zaniesc w ciagu 7 dni do SW a potem raz w tyg.donosic forme MC2..troche sie przestraszylam jak przeczytalam,ze zeby socjal zaplacil mi za zwolnienie musze miec odprowadzane skladki w 2006 roku!!:-(moja sytuacja wyglada tak,we wrzesniu minal rok jak nie przrwanie pracuje w jednej firmie(daje mi to ponad 52skladek PRSI),wczesniej(wciaz 2007rok) pracowalam na part time 3m-ce,a po 3 tyg.przerwy full w innej firmie ale tez 3 m-ce,po 1,5m-ca trafilam do obecnej pracy..troche sie stresuje,bo pracowalam w irlandii tylko w 2007 roku mimo ze mieszkam tu od 2006..Czy socjal nie zaplaci mi za zwolnienie lekarskie?
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawima cieplutko:)
 
Ewelcia... Co do chorobowego, to powinnaś mieć płatne, jeśli dostarczałaś do Social Welfare wszystkie niezbędne druczki i co najważniejsze, pracowałaś w Irlandii w 2006 roku (chodzi o zapłacone składki PRSI). Jeżeli w tym roku pracowałaś, bądź uczyłaś się dziennie w Polsce, to też Ci się należy, tylko musisz dostarczyć przetłumaczone zaświadczenia.

Ja byłam przez większość ciaży na zwolnieniu i nie było z tym problemu. Wprawdzie po 2 miesiącach chcieli mnie wezwać na komisję do Dublina :baffled:, dostałam nawet pismo w zwiazku z tym, ale na piśmie się skończyło.


Magdalena w 2006r zaczelam pracowac od poczatku maja,pracowalam tez caly 2007r no i teraz.Martwi mnie to ze nie mam za wiele oplaconych tych skladek PRSI i chyba mi jednak nie zaplaca za chorobowe.
Co z macierzynskim tez nie wiem?

Jeszce nie otwieralam tego linka dotyczacego macierzynskiego zaqraz to zrobie.
Jesli to n ie problem dla Ciebie to czy ,mogla bys cos na ten temat napisac.
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry