reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Hej dziewczyny ja z pytankiem dzis dostalam z Biura child Benefit akty urodzienia moich dzieci nic pozatym nie napisali ,dalismy orginaly i tak se to tlumacze ze moze juz sa im nie potrzbne ze kopie se zrobili.Dzwonilam tam w zeszlym tyg i powiedzieli ze juz blisko ze niedlugo kasa bedzie ze.Przyslali mi ze mam dane uzupelnic brak bylo peselu mojego i nipu,teraz czekamy zastanawiam sie czy znowu tam dzownic a moze poczekac jeszcze pare dni.Miala ktoras z Was taki przypadek ze oddali wam akty urodzenia dzieci,a moze dawalyscie kopie .
Ja tez zastanawiam sie na zrobieniem prawka tu z Polski mam zle wspomnienia oblalam 3 razy i jakos nie chce mi sie wracac tam do tego.Na 20 zdawajacych zdala 1 takie maja statystyki ze gora 2 osoby zdaja.A tu slyszlam ze zdac Prawko nie tudno maja 99% zdawalnosci.
salome80 mam znajomego lekarza ortopede u nas w szpitalu w Cork jak bys potrzbowala jakies rady lekarskiej mysle ze sluzyl by pomoca a czytalam ze szukasz rechabilitanta widzialam ogloszenia ze w Dublinie sie rekalmuja ale wiadomo to dosc kawalek drogi .
Pozdrawiam
 
reklama
Laski luzik, ja mam za dwa tygodnie egzamin teoretyczny na L, tutaj, testów się uczyłam po angielsku, da radę, trzymajcie kciuki!

Ponawiam pytanie o ubezpieczyciela. Jak macie jakieś namiary, dajcie, please... Głównie chodzi mi o ubezpieczenie mojego dziecka. Mamy już za sobą wizytę w szpitalu, obeszło się bez płacenia, bo mieliśmy europejską kartę, i bardzo miła pielęgniarka zapytała czy jesteśmy na wakacjach, he, he, no to się udało:)))
 
Anineczka jest może w Tuam jakiś godny polecenia fryzjer?

Jakie są ceny usług?
Obcięcie, nałożenie 1 koloru?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Kemaya ale ja juz nie mieszkam w Tuam :sorry2:
Ale jak mieszkałam to w N17 jest dobry fryzjer.
Ponoć polka bardzo dobra tam pracuje.
Szczegółów nie znam bo mi włosy obicnała koleżanka z pracy ;-)

Chocolate nie odpowiedziałaś na moje pytanie :-p
 
Iwka, jesli chodzi o akty urodzenia to ja tez dostalam oryginaly spowrotem, no i prosbe o uzupelnienie danych. potem po ok. 2 tyg. przyszla decyzja o przyznaniu pieniazkow, ktore juz od dwoch dni zreszta spokojnie lezaly na koncie. cala kwota z wyrownaniem.
 
A z praca sie komplikuje salome tzn z mezusia praca no ale zobaczymy jeszcze jak bedzie.

A ja mam pytanko Ja co prawda jestem w Polsce ale mezulo zmienil adres zamieszkania i zastanawiam sie czy i jesli tak to jak zmienic adres do child bennefit. Bo niestety od ludzi od Medical card za grype sie dodzwonic nie moge :/ i nawet nie wiem czy na stary adres juz przyszla medical itd.
 
Paulineczka a skąd jestescie??W Tuam był kurs angileskiego 8 tygodni po 2godziny-65euro. Teraz widziałam reklame kursu w polskim sklepie za 200-250euro. CO do FAs to oni wysyłają bezrobotnych ale to chyba trzeba byc 2lata rezydentem. A moze mama by sie zajeła dziecmi.............

Co do ubezpieczen prywatnych to nic nie wiem.

A ja mam pytanie czy ktos z Was ma telefon w ,,three,, ??Mam blokade na karcie(nie moge uzywac karty w innym telefonie tylko z 3) i nie wiem gdzie to mozna ściągnąć i za ile??wiecie moze??
 
reklama
Didi no to nie poddajemy sie i napewno wkoncu zdamy!!!!! Ja mam kolejne podejscie w czwartek.

Iwka dziekuje bardzo za info o ortopedzie. Bedzie nam jednak bardziej potrzebny rehabilitant lub fizjoterapeuta. Czy moglabys mi podac namiary na to ogloszenie w Dublinie, ktore widzialas?

Aniay moze jednka to przejsciowe klopoty i wrocisz do Irlandii. Zycze powodzenia jakkolwiek by nie bylo, bedzie dobrze.

Ja juz tak bardzo bym chciala wrocic do Irlandii, ze nie uwierzycie. Nigdy bym nie przypuszczala, ze tak zatesknie za tym krajem. Czyli nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo. Jeszcze kilka wizyt u lekarzy i reszte chcemu kontynuowac w Irlandii. Juz nie moge sie doczekac.
 
Do góry