reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Ciao Dziewczynki!

Jest 8.41 a ja juz sprzatnelam 3 kupy i chyba z 10 sikow...:eek::szok: Kazde miejsce namietnie spryskuje detergentami i chata pachnie az milo..hahahahah...a ten maly nicpon ma mnie w nosie i robi az furczy! Wywalam go na dwor, potem wpuszczam, a on leci i robi! Tak jakby czekal z tym az bedzie w domu. Normalnie bezczel! :-D Teraz obydwa chca sie zmiescic na moich kolanach...gamonie!

Boze nie wiem co sie ze mna porobilo. Co widze w tv jakies dzieci w szpitalu to sie zalewam lzami...mowie to bo akurat w Dzien Dobry TVN pokazuja dzieci w szpitalu i juz mi sie broda telepie...:sorry:

Ja dzis jade po skladniki na bigos. A mi nie odpusci...uwielbia bogos! No nic po nocach bede musiala robic,ale coz, jakos dam rade. Nie wiem tylko skad mam wziasc uszka do barszczu, bo naprawde nie jestem w stanie ich robic, a nie wiem czy moge gdzies kupic...jakies mrozone czy cus?

Al juz teraz codziennie budzi mi sie o 6 ....a ja umieram. Daje mu moja reke zeby sie bawil i probuje obok kimac ale dzis gryzl mnie po cycach i okladal po twarzy...no i juz nie mialam wyjscia trzeba bylo wstac. Nigdy nie sadzilam, ze moim najwiekszym marzeniem moze byc przespanie nowcy i spanie do np. 10!

Moniak- Sto lat Sto Lat!!! Widzialam Cie wczoraj z rodzinka w Eyre Square Centre:-)

Kemaya- nie sadze abys mogla cos poradzic na plaska glowke...napewno nie jest dobrze zmuszac dziecko do innej pozycji, skoro mu tak wlasnie wygodnie. Co do wit D3 to konsultowalas sie z lekarzem? A kosci sa jeszcze bardzo elastyczne wiec nie jest powiedziane, ze taka mu zostanie, a nawet jak tak to i tak bedzie sliczny :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Misia uszka z kapusta i grzybami kupilam pare dni temu w Foodlandzie. Sa na mrozonkach i jak na "kupne" to byly calkiem smaczne :happy:
Zmykam na wizyte do szpitala. Milego dzionka ;-)
 
Witam sie z wami:-)monika
17.gif
a ja dziewczyny z takim pytaniem i od razu pomocy co ja mam zrobic z mojim małym codziennie lata od łozka do łozka jak go nauczyć spać u siebie????jak pytam sie jego czemu nie spisz w swoim łozku to on mi na to ze ja chce z Mama!!!!!!
 
Witajcie mamuśki :-)
Pisałam już na wątku "mamy z Galway" ale dostałam cynka że i tak wszystkie tutaj siedzicie ;-)
Tak więc, jako że jestem świeżo upieczoną mamuśką chciałam dołączyć co waszej "paczki". Zawsze to dobrze wiedzieć co w trawie piszczy i tych bardziej doświadczonych posłuchać ;-)
Sonia wczoraj skończyła równo miesiąc. Jest kochaną i mało płaczliwą dziewczynką. Przyszła na swiat przez cc z wagą 3,9kg a tydzień temu miała juz 5kg tak więc jak widać rośnie jak na drożdżach :-p
 
MartaF napisz mi jakie SMA dajesz mam nadzieje ze nie Wysoy (tj. takie bialo zielone opakowanie) bo to mleko powinno sie podawac dopiero po 3 miesiacu choc na opakowaniu pisze 0-12 bo soya bardzo uczula, jezeli mala ma skaze bialkowa to musisz isc do lekarza po np. Nutramigen sama go urzywam bo Nataniel tez ma skaze bialkowa:-(
 
Witam się
Moniak-wszystkiego najwspanialszego,stu latek i uśmiechu,który nie opuszcza Twojej buzi:)
Joannn-telewizor na urodzinki(które ma w piątek).Jeżeli chodzi o noclegi-najtaniej jakbyś miała znajomych i spała u nich;-).My co prawda nigdzie nie nocowaliśmy,ale moja szefowa zawsze polecała nam te słynne b&b.Przede wszystkim nie możecie nie pojechać na klify-kawał drogi i o tej porze roku to Was raczej zwieje,ale mówię o tym co napewno warte jest obejrzenia.Ponadto-dingle-największa atrakcja to oceanarium i spacer przy oceanie(po drodze są naprawdę niesamowite-bajeczne wręcz plaże:tak:).Jeśli wybralibyście drogę pełną wrażeń(prawdziwy sport extramalny)-tzn.górami to gwarantuję,że przeżycia niezapomniane-ja jako kierowca płakałam:zawstydzona/y:.Oczywiście najpiękniejsze miasto Irlandii-galway(zakochałam się w nim),gdzie także nad plażą znajdziecie oceanarium,jeszcze jest tralee...hmmmm-dużo by wymieniać...A w Cork'u byliście w zoo safarii(to z tych bliższych)?Wyprawa na pół dnia z miejscem na piknik-więc dobrze zaopatrzyć się w prowiant(co prawda jest taka pseudo knajpka-a'la mc.donald,ale żenada-nie polecamy).Muszę spojrzeć do albumu,to sobie przypomnę gdzie jeszcze warto jechać...
Agusiek-dzięki wielkie.Dziś już jakby lepiej z tym moim cycem,ale ciągle troszkę boli.A J mi go wymiętosił,że hej!:-)
karolincianicola5-pewnie,że bieganie po schodach się przyda-zwłaszcza po Świętach.Teraz mam jeszcze w zanadrzu bieganie po...sklepach:tak::-DWiększa frajda.
A dziś zakupiłam (oczywiście wazeliniara ja)szefom takiego mikołaja w przezroczysym pudełeczku,który śpiewa jakąś tam ichnią piosnkę świąteczną i pada na niego śnieg...No niech pamiętają ,że istnieję.
Uciekam jak na razie,bo muszę wypełnić i wysłać wreszcie kartki świąteczne...i zaproszenia na chrzciny(których oczywiście nigdzie znalezć nie mogę,więc sama podrukuję zdjęcia Danielka i na odwrocie wyryjemy coś w formie zaproszenia)
Oczywiście wczoraj devolajków w końcu nie zrobiłam,więc dziś się zabieram-i to od razu.Miłego dnia i do potem:-)
mary_mary-witamy serdecznie.Mój Danielek też niedawno miesiąc skończył(12-go)i wczoraj była u nas położna,która go zważyła i nie do wiary -5.200.Byłam w szoku normalnie
 
Ostatnia edycja:
Ale ciemności:baffled:
Dobry:tak:
Młody wciąga śniadanie,a po południu planuję zaliczyć rogaliki drożdżowe karolinynicoli i kawusię:-p
kemaya może podawaj chociaż 1 kropelke witaminki,ja tez małemu podaje(jak nie zapomne:zawstydzona/y:)
:tak::tak:Ja też karmiłam od 3,5 m-ca Radka butlą,ale Wit.D3 dostawał do grubo ponad 1,5 roku:tak:Pediatra nakazała:tak:

Ciao Dziewczynki!

Jest 8.41 a ja juz sprzatnelam 3 kupy i chyba z 10 sikow...:eek::szok: Kazde miejsce namietnie spryskuje detergentami i chata pachnie az milo..hahahahah...a ten maly nicpon ma mnie w nosie i robi az furczy! Wywalam go na dwor, potem wpuszczam, a on leci i robi! Tak jakby czekal z tym az bedzie w domu. Normalnie bezczel! :-D Teraz obydwa chca sie zmiescic na moich kolanach...gamonie!

Boze nie wiem co sie ze mna porobilo. Co widze w tv jakies dzieci w szpitalu to sie zalewam lzami...mowie to bo akurat w Dzien Dobry TVN pokazuja dzieci w szpitalu i juz mi sie broda telepie...:sorry:

Ja dzis jade po skladniki na bigos. A mi nie odpusci...uwielbia bogos! No nic po nocach bede musiala robic,ale coz, jakos dam rade. Nie wiem tylko skad mam wziasc uszka do barszczu, bo naprawde nie jestem w stanie ich robic, a nie wiem czy moge gdzies kupic...jakies mrozone czy cus?

Al juz teraz codziennie budzi mi sie o 6 ....a ja umieram. Daje mu moja reke zeby sie bawil i probuje obok kimac ale dzis gryzl mnie po cycach i okladal po twarzy...no i juz nie mialam wyjscia trzeba bylo wstac. Nigdy nie sadzilam, ze moim najwiekszym marzeniem moze byc przespanie nowcy i spanie do np. 10!
Ty to masz przeboje:-DJak nie z psiakami to z synciem:-D,ciesz się,że na odwrót nie jest-Al robi kupy i leje na dywan,a pieski cię po cycuchach gryzą i łapą po twarzy naparzają:-D:-D:-D
A uszka,jak i mrożone pierogi w polskich(ruskich) sklepach są na prawdę dobre:tak:

a ja dziewczyny z takim pytaniem i od razu pomocy co ja mam zrobic z mojim małym codziennie lata od łozka do łozka jak go nauczyć spać u siebie????jak pytam sie jego czemu nie spisz w swoim łozku to on mi na to ze ja chce z Mama!!!!!!
Ja myślę,Julia,że teraz to niewiele wskórasz.Większość dzieci w jego wieku(szczególnie chłopców)tak ma.Radek też spał pięknie w swoim pokoju,a nagle zaczął cudować,ryczeć po nocach,ładować się nam do łóżka.Czytałam,ze w tym wieku dają znać o sobie lęki nocne(i nie tylko),dziecka fantazja zaczyna pracować na pełnych obrotach i zaczyna np.widzieć potwory(mój widział w lampie:eek:),bać się ciemności(mój się boi)itd.,itp.Musieliśmy Radka z powrotem do naszego pokoju przenieść,spał tak 7 miesięcy:shocked2:W listopadzie spróbowaliśmy go wytransportować do jego pokoju i trochę protestował,ale się udało:tak:Śpi w swoim pokoju,ale całą noc lampka się pali:sorry:,drzwi musimy mieć otwarte i on i my,acha i czeka nas kupno lampy sufitowej,bo tamtej się boi,że szok,na razie ściągnęliśmy i wisi sama żarówka:eek:.Trochę to trwało zanim się uspokoiło,ale udało się:tak:Czytałam natomiast,że niektóre dzieci tak potrafią do...uwaga!Siódmego roku życia:shocked2:
mary_mary witamy w naszym gronie!
lubiczanko!Twój J z 18 grudnia?:happy:Strzelce są wspaniałe,kochane i w ogóle najlepsze na świecie:-DSzczególnie te z 18 grudnia:tak:Wiem co mówię!Ja jestem z 18 grudnia:-D:-D:-DPozdrów J ode mnie:happy:
 
Ostatnia edycja:
Kemaya mi sie wydaje ze musisz dzidzi zmienic pozycje spania, bo plaska glowka zostanie mu jak nadal bedzie spac tylko na plecach. Jak nie lubi na boczku to moze na brzuszku tylko wtedy musisz uwazac zeby glowke mialo odwrocona na boczek.
 
buuu a ja mam dzis lenia... Tylko jakos z zejsciem do kuchni i otwarciem lodowki nie mam problemow:-p:-D
Zimno, szaro... tylko czekac, az zacznie lac:eek:
No i dzwonie i dzwonie do gina, a on nie odbiera:crazy:
 
reklama
moniak wszystkiego najlepszego :-D:-D:-D
julia ja mam ten sam problem mój synek ląduje u nas w środku nocy a jak dobrze pójdzie to nad ranem...parę razy mu się zdarzyło że przespał całą noc u siebie ale to wtedy ja schizy łapałam i jak się budziłam nad ranem a jego nie było u nas to szłam i sprawdzałam czy oddycha:sorry::eek: wg Super niani powinno się za każdym razem dziecko odprowadzać do sypialni ponoć kilka dni gehenny a później spokój i dziecko śpi u siebie ale szczerze to nam się nie chce wystarczy nam pół nocy bez małego a i ja lubię się do mojego szkraba przytulić jakaś taka spokojniejsza jestem ale nie wiem jak to ogarniemy jak jeszcze Zuzka dojdzie będzie troszkę ciasnawo :tak: a dzisiaj w nocy Witia przeszedł samego siebie... przyszedł o 4:30 i stwierdził że się wyspał :eek::confused2: dwie godziny wyczyniał jakieś figury akrobatyczne u nas w łóżku a to troche poskakał a to się poprzytulał to wypróbował nowe pozycje do spania z nogami na mojej czy P głowie i zasnął dopiero po jakiś dwóch godz. takich harców a najlepsze jest to że mój P w trakcie tego smacznie sobie chrapał ja nie wiem jak on to robi :eek::sorry: ja za to przez taką nockę mam humor taki że bez kija nie podchodź:crazy:
No ale też muszę się pochwalić dzisiaj moje dziecię powiedziało pierwsze hmmmm zdanie "Piku mama" :-D:-D:-D:-D tyle tylko bardziej sobie pod nosem jak skierowane do mnie ale i tak usłyszałam :laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
 
Do góry