reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

moze dzieciatko ma taki niespiacy dzien po prostu:tak:jesli nie placze to raczej nic mu nie jest.Ja to juz sie przyzwyczailam ze moje dziewcze za dnia spi sporadycznie..Widac taka natura;-)
A jaki samochodzik sobie kupujecie?Sprytnie to sobie wymyslilas...tylko jak wy sie nim podzielicie?:-)
Co do kredytow to jak dla mnie najlepsze jest credit union-maly interest i wygodna forma splaty-bierzesz na tyle,na ile chcesz tzn.po ile tyg./miesiecznie bedziesz w stanie splacac.Jedyny szkopul w tym ze na 1sza pozyczke potrzeba żyranta.My splacamy juz 3cia:eek:
no własnie płacze a mi go tak szkoda,wydaje mi sie ze przewiało go wczoraj:-(nawet go kąpac dzisiaj nie bede:no:
chcemy passata w tej nowej budzie:-)a dzielić sie nie musimy bo ja kieruje tylko wtedy jak musze:tak:bo nie lubie:sorry:
 
reklama
Marta- ja tez sie troche obawiam zamazpojscia bo ostatnio nie skonczylo sie to najlepiej...:sorry: Ale tym razem to jest big love:-) Pozatym naprawde bardzo chce stworzyc normalna (czytaj: zarejestrowana, pelnoprawna) rodzine dla Ala i dla nas tez:-) Jest wiele plusow, ktore ida za zamazpojsciem. Wszytskie prawne ustalenia. W razie wypadku czy innych strasznych historii....wiesz co mam na mysli. Daje to jakies zabezpieczenie na przyszlosc. Np. Tu w Irl jest tak, ze jesli ja bym np. umarla to Aaron jako nie-maz, nie ma praw do dziecka....:szok: Musielibysmy specjalne dokumenty wypelniac u adwokatow, zeby dostal prawa do Ala, a tego nie zrobilismy wiec na dzien dzisiejszy mogliby mu zabrac Alexa gdyby mi sie cos stalo...:-(

Piekna pogoda dzisiaj ale ja sie boje wyjsc z tym gagatkiem bo znowu bedzie wyl, a ja sie cala upoce niosac go i pchajac wozek...:-( Nie moge skumac dlaczego on tak nie lubi siedziec w wozku...nigdzie nie mozna z nim wyjsc...zalamka. Co chwile jakas kolezanka zaprasza na wspolny spacer, a ja wiem, ze nigdzie nie moge z nim isc bo po doslownie 15 minutach bedzie ryk i nic nie pomoze...To jest bardzo upierdliwe bo przeciez moglabym sobie i do miasta pojechac i na zakupy pojsc, a z nim to ja sie tylko odwaze naokolo domu :-(

Co do ubierania choinki to ja chce ubrac za tydzien. Nigdy tak wczesnie tego nie robilam, ale w tym roku chce zrobic kartki swiateczne ze zdjeciem naszej rodzinki w mikolajowych czapach pod choinka no i potrzebuje zajac sie tym wczesniej....stad potrzebuje miec ubrane drzewko:-)
Misia moze pprostu mu nie wygodnie w wozku? Wozisz go juz w spacerowce czy w foteliku? Moja kolezanka wozilam swoja niunie w foteliku od urodzeni i ta sie daralajak oparzona,a jak japrzelozyla do spacrowki to sie uspokoila.Mojue dziekco znowu jezdzilo w foteliku bardzo dlugo i bylo zadowolone.Nie wiadomo o co tym babelkom chodzi:eek:
Ale wieczorem chcesz okna myć?:eek::-D:-D:-D
Mojego męża jeszcze nie ma,a ja pęd miałam niesamowity:sorry:A nie powiem skąd!:-D:-
pooooooowiedz :laugh2:
Co do creche'u... Zalatwilam pozytywnie:-) Nawet nie zdazylam zaproponowac tej polowy oplaty a wlascicielka powiedziala, ze spoko, nie musimy placic:-) Spytala tylko czy na pewno Ada po powrocie wroci do nich i kazala nikomu nie mowic... wiec, jakby co, to ja nic Wam nie mowilam:-):sorry:

No i sprawa zalatwiona.

A my dzis mielismy nieby dzien wolny ale jakos tak zlecialo szybko.Fryzjer,p;ay house,zakupy.Pojechalismy do Shannon zeby zobaczyc czy choinke maja,bo u nas w Ennis mieli tylko jedna i to na wystawie (taka jak chcielismy) i sie okazuje ze te debile to wogole chyba tylko trzy takie choinki mieli jedna w Ennis,jedna w Galway i jedna w Shannon.:eek:No i niemam jezcze choinki i nie wiem ,bo ja chce taka naprawdeladna,duza gesta...
Z ozdobami ruszam pojutrze bo okna jutro moze umyje:eek:
 
ewelcia mój tez sie cieszy a będzie jeszcze bardziej jak dadzą nam kase:-p
my nie mamy wyjścia bo nasza laguna sie sypie i trzeba sie pozbyć:tak:

hahaha ewelcia głodna i zjadła literke a dziewczyny mają ubaw:-D:-D

mamo ady mi tez kazali płacic za niobecnośc synka i całkiem wypisałam a depozyt tez płaciliśmy tygodniowy którego nieodzyskałam:no:

mój K usypia Szymonka a mamusia śmiga po necie:-)
 
ewelcia mój tez sie cieszy a będzie jeszcze bardziej jak dadzą nam kase:-p
my nie mamy wyjścia bo nasza laguna sie sypie i trzeba sie pozbyć:tak:

hahaha ewelcia głodna i zjadła literke a dziewczyny mają ubaw:-D:-D

mamo ady mi tez kazali płacic za niobecnośc synka i całkiem wypisałam a depozyt tez płaciliśmy tygodniowy którego nieodzyskałam:no:

mój K usypia Szymonka a mamusia śmiga po necie:-)
To juz chyba kwestia, na jaka osobe trafisz. Nasza wlascicielka okazala sie spoko pomimo, ze jak ja na poczatku zapytalam o to samo, to powiedziala, ze niestety bedziemy musieli zaplacic. Ale za to mozemy zawsze podeslac Ade za free, jak bedziemy potrzebowali.
Dzisiaj sie nastawilam na dluzsza gadke i argumentow mialam kilka ale zanim sie rozwinelam do konca (w sensie, ze zanim zaproponowalam polowe ceny), to ona powiedziala, ze nie musimy placic wcale. No i git:-)
Co do auta, to nasze (odpukac) jeszcze jezdzi ale tylko patrzec, jak nam stanie gdzies na odludziu i bedzie wtedy taki zonk jak stad do Chin:szok:
Ogolnie kilka rzeczy wymaga naprawy lub wymiany. I jak wrocimy z PL, to trzeba bedzie pochodzic po jakis komisach i popytac o raty. I najlepiej, jak naszego grata wezma w rozliczenie, bo wtedy mamy go z glowy...
 
Witam laski mi dzien fajnie minal piekna pogoda pospalam sobie pozniej z didi na salthil i kawke.Wrocilam do domu zrobilam zupke i teraz odpoczywam(M jak milosc) po basenie:) W kominku sie pali i jest przyjemnie:)
Ja z chionka jesce poczekam moja ma juz 3 lata:)
Jutro do pracy:(
Milego wieczoru
 
lubiczanka ja byłam u nas w banku złożyć formularz o kredyt i jutro ma być odpowiedz:tak:a samochód znalazłam w Clonmel:-)
Powiedz gdzie znalazłaś bo my też szukamy czegoś..tyle, że małego i taniego, więc z góry piszę, że Laguny nam nie wciśniesz :-p:-D :rofl2:
(...) A my dzisiaj bylismy odprawe online zrobic ale wrocilismy z kwitkiem, bo madra mamusia zadzwonila do ambasady, zeby sie o date waznosci paszportu Ady zapytac a nie zapytala o bardziej istotna kwestie...:eek: Nr paszportu:eek: Dobrze, ze przynajmniej stary sie nie rzucal:-) (...)
O widzisz..właśnie ostatnio o tym myślałam...czyli, że podają przez telefon dane z paszportu? Bo my właśnie planujemy odebrać paszport dzień przed odlotem a odprawę przydało by się zrobić wcześniej. Więc jak zadzwonię to bez problemu podadzą dane?
(...) Co do creche'u... Zalatwilam pozytywnie:-) Nawet nie zdazylam zaproponowac tej polowy oplaty a wlascicielka powiedziala, ze spoko, nie musimy placic:-) Spytala tylko czy na pewno Ada po powrocie wroci do nich i kazala nikomu nie mowic... wiec, jakby co, to ja nic Wam nie mowilam:-):sorry:
Dobre :-D Gratki za super załatwienie się sprawy..i oczywiście milczymy :tak:
mojemu malemu tez ostatnio wysypal sie ten zel z pampa i mial cale czerwone kolo klejnotow,widac bylo ze go to szczypie....smarowalam bepanthenem ale nic dopiero m siora przyslala mi Clortimazol(chyba tak to sie pisze) i alantan + i przeszlo,ale dosc dlugo to mial:-(
A no i czesto zmienialam pieluche i wietrzylam (...)
A to takie rzeczy jeszcze przed nami.. :shocked2: a u mnie to było tak, że zużyty pampers wyprał się w pralce :rofl2:
 
reklama
O widzisz..właśnie ostatnio o tym myślałam...czyli, że podają przez telefon dane z paszportu? Bo my właśnie planujemy odebrać paszport dzień przed odlotem a odprawę przydało by się zrobić wcześniej. Więc jak zadzwonię to bez problemu podadzą dane?
Podaja przez telefon:tak: I sa do tego bardzo sympatyczni:tak: Na szczescie, to nie Polska...

Jak to sie stalo, ze wypralas tego pampersa:confused2::-D
Nie mow, ze chcialas go po wysuszeniu ponownie wykorzystac:-D:-D:-D:-D
 
Do góry