reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

ewelcia są majtki poporodowe w tesco:tak:i gruszki:tak:

byłam w aptece zapytac o oilatum i babka powiedziała ze to od 6miesiąca jest:eek::confused2:i nawet pytała pediatry:sorry:no i nie kupiłam:no:
moze musialabys w innej aptece looknac,ja tez mam takie jak tichonek miala i pierwsze slysze ze jest podzial na starsze niemowleta i noworodki jesli chodzi o oilatum:eek:

a w Tuam otwierają nam w sobotę Polski sklep duży prawdopodobnie ci co mają piekarnie w Castelbaze :szok:
gratki ze sie niania znalazla:-)a gdzie ten sklep ma byc dokladnie,wiesz moze?dla mnie to nowiny swietne,o ile bedzie w miare zaopatrzony i dosc tani,jak np.foodland w galway,bo tak trzeba az tam ganiac.Ale dobrze i chlebek dostac inny niz w lidlu,choc i tam ten polski nienajgorszy:tak:
Moj A. w korach straszliwych stoi.Ciekawe czy dzis do domu dotrze:eek:Jedna droga przejezdna to wielka przesada na tyle aut.Zebym miala jak to juz bym sie przeprowadzila do galway bo te deszcze sie skoncza,ale dopiero latem 2010:wściekła/y::szok:

ja oilatum uzywam caly czas.Jak mi sie skonczy to zaczne nivea bo mam zapas.Tu Ci rozne rzeczy moga gadac,tym bardziej ze ich zasady pielegnacji niemowlat sa inne niz nasze - my mamy wiemy swoje:-);-)Jak ja widze ich sposoby hartowania maluszkow np. to dostaje drgawek.
Powiem Ci ze moja mala miala bardzo sucha skora i mimo stosowania oilatum do kapieli musialam ja jeszcze oliwka smarowac,wiec to na b.sucha skore nie pomaga(mowie o plynie do kapieli,innych srodkow nie mialam)W Polsce zas jest poglad ze oilatum to jedyny nieuczulajacy bobasow srodek,stosowany od narodzin.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ciao Dziewczynki!!

Na poczatek pragne doniesc, iz nie trzeba sie pytac pani w aptece o Oilatum (bo te dziewczyny lat 19 to o Oilatum wiedza tyle, co ja o olejach samochodowych);-) tylko trzeba sobie przeczytac na opakowaniu...a tammmmmmm...jest jasno napisane, ze jedyna roznica w stosowaniu Oilatum jest w ilosci dodawania go do kapieli:-) Dla niemowlakow 1.5 bodajze nakretki a dla starszych wiecej:-) Ot i cala filozofia:-) Ja stosowalam Oilatum od samego urodzenia Ala i nigdy nie mielismy problemow z jego skora takze luzzzz:-) Polecam:-) Panie w aptekach sa wogole genialne. Jak wyslalam Aarona zaraz po urodzeniu Ala po szampon do jego bujnej czupryny to Pani w aptece powiedziala mu, ze nie ma szamponow dla noworodkow bo... noworodki nie maja wlosow...:szok:...Aaron od razu jej powiedzial, ze z ksiezyca chyba spadla, i ze zaprasza do obejrzenia naszej wlochatej istoty.

Sklep Olivier w Galway z artykulami dla niemowlat zdziera, az przykro...raz poszlam i wyszlam:-)

Na odparzenia zwykly sudocream is the best:-) Z POlski sobie przywiozlam na start tez Linomag ale po jednej tubce przestalam go uzywac i lecimy na zwyklej wazelinie (o ile nam sie wogole chce czyms smarowac...hehehe)

Sofik- pizza wyglada super! Juz sobie spisalam przepis tylko te drozdze...napisalas, ze pol paczki...ale jakiej paczki? A ja sie uzywa te nasze polskie w kostce to znaczy, ze pol kostki?

AAAA..no i welcome dla nowych Mam...gapa ze mnie...zamiast zaczac od tego:-)

Dobra ide poszukac seriali on line bo A okupuje tv i nie moge na wspolnej zobaczyc...:wściekła/y:

No to Ciaaaooo
 
Misia tak kostki (paczki);-) ja dzis zrobiłam z suszonych drozdzy (jedno op. jest na 0.5kg maki) ...
powodzenia w robieniu i czekam na fotki;-)

co do pieluch tetrowych to ja kupila w PL takie kolorowe w misie slniki ... i na ebay-u dokupilam bo mialam za malo a miala na poczatku 8szt i dokupila zeby bylo 20hehehe malemu sie bardzo duzo ulewalo ;/
 
Ostatnia edycja:
Asienko z polski bym radziła zabrać herbatki bardzo dobra jest z koperku i pomaga maluszkowi, moja też miała problemy z kupkami a to dlatego że musiałam przejść na butle więc zaopatrzyłabym sie w czopki albo tutaj teraz są syropki dzięki którym dzieciątko może swobodnie się załatwić. Na odparzenia pupy stosowałam tormentiol po sudocremie było tylko gorzej, teraz stosuje krem bambino i jest super i niedrogi. A na przeziębienia gorączke to proponuje panadol też sa różne smaki. A zmiany klimatu się nie bój naszej nic niebylo a lecieliśmy z deszczu i zimna w upał.

Wiem o tym koperku:-) mam w planach kupienie. Na gorączkę i ból na razie kupiłam tutaj Calpol, bo mała ma szczepienie w przyszłym tygodniu. A z Polski coś na pewno przywiozę. Na pupcię mamy sudokrem i bepanthen:-). Wiem, że nie ma się czego bać, ale ta moja malutka to tylko 2 miesiące ma.Muszę trochę popanikować, bo bym sobą nie była:-D:-D:-D. Kupki małej się normują, ona na piersi jest, więc czasem kilka dni nie robi. Radko ją brzuszek boli, na szczęście.

Tormentiol to chyba antybiotyk?.
Nie należy stosować leku Tormentiol:
• w nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku;
• w przypadku złej tolerancji kwasu borowego i jego pochodnych;
• u noworodków i niemowląt;
• w miejscowych odczynach poszczepiennych;
• w zmianach skórnych w ospie wietrznej;
• na rany lub znacznie uszkodzoną skórę.

anineczka tormentiol nie jest antybiotykiem, a mi pediatra kazał stosować na odparzenia w przypadku jak zwykłe kremy nie dawały rezultatu , nie można go tylko za dużo używać właśnie ze względu na kwas borowy który nie jest dobry dla niemowląt i noworodków ale jak się posmaruje raz na jakiś czas nic się nie stanie ;-) a jest genialny na silne odparzenia

Dokładnie, do tygodnia można stosować u maluszków:-)

A z Oilatum to jest tak,że oni tu mają takie dla starszych niemowląt,a w Polsce jest takie Oilatum dla noworodka nawet-sama stosowałam:tak:Skórka po nim elegancka!Taki miałam:
oil12.jpg

My też takiego używaliśmy, ale że Ani nic nie jest to na razie używamy Johnsona. W Polsce się zaopatrzymy w Bambino lub Ziaję, jeszcze nie zdecydowałam.
 
No wlasnie, a mi pani w aptece powiedziala ze oliatum sie stosuje tylko jesli dziecko ma sucha skore lub cos sie z dzieje a tak to poradzila mi jonhsona sprawdzic, to samo co do sudocrem tylko jesli sie cos dzieje.
Wiec juz sama nie wiem czego uzywac na codzien:wściekła/y: A uzywacie pudru?:sorry:
Sudocrem na pupcię mego synka działał wręcz odwrotnie:eek: ja używałam alantan plus jak coś się działo to tormentiol a później przerzuciłam się właśnie na puder i to był najlepszy wybór na skórę mego dziecia :tak:kremami smarowałam tylko po kupce a tak to puder;-) oilatum nie musiałam używać i właściwie nic nie używałam do kąpieli tylko później smarowałam małego Linomagiem Bobo ( zwykłe linomagi w tubce są dla starszych dzieci bo zawieraja kwas borowy i nie są do długotrwałego używania jak tormentiol) . Co do oliwki UWAGA na dłuższą metę oliwka wysusza skórę tak tak wiem że to dziwne ale tak jest(dowiedziałam się od dermatologa) dlatego najlepiej oliwką smarować tak do godz przed kąpielą a później ją zmyć tylko w taki sposób ona nawilża. Co do mycia włosków to najlepiej na początku myć tym samym mydłem którym myjemy ciałko na poczatku włosy nie wymagają szamponu od ok.3 mc można zacząć używać szamponów np.Johnsona.;-)

Czy któraś z mam po ile są pieluchy tetrowe w PL?? bo nie wiem czy jest sens aby tam kupować aby rodzice przysłali:sorry::eek:

aaniaa skarbie kiedy można Was odwiedzić????:-)
 
Witam!
Moja Niunka wykapana, nakarmiona i spi. Ehhh.. uwielbiam ten pokapiellowy zapach mojego bobaska :-)
Co do rzeczy które warto zabrac z Polszy to mi mama przywiozla herbatki, plyn do kapieli Nivea, krem bambino i spirytus do pepuszka, no i Tantum Rossa (nie uzywalam bo szybko sie wszystko pogoilo). Rozek tez mi przywiozla.
Zaluje ze nie wzieli mi Fridy, bo tu nie ma a na wieksze glutki by sie przydala, jesli gruszka nie daje rady. Reszte kupisz tu bez problemu, gruszki, pieluchy tetrowe (Tesco ok. 4 jurki 6 sztuk), leki tak samo.
Jesli chodzi o Oliatum my uzywamy od poczatku i pierwsze slysze ze nie sa to kosmetyki dla noworodkow, a taka fajna polozna ktora mnie odwiedzala mowila zeby sie wstrzymac z Johnsonem bo uczula. Powiem wam ze ma racje bo po tych kosmetykach to i ja mam wysypke.
No to tyle chyba :-) Ide cos zjesc bo po wieczornym cycowaniu umieram z glodu :-)
Pa
 
pauletta 82- ja zaczęłam stosować Asi sudocrem, ale szybko odstawiłam strasznie wysuszał skore, stosujemy linomag -krem, na zaczerwienienia babmino krem lub linomag - maść i jest ok, może za jakis czas zacznę używać wazeliny,ale na razie mam zapas:-D.Dziewczyny czy któraś z Was używała na problemy z kupka( karmie małą butelka) jakis kropelek lub czegos innego i moze polecic- daje jej herbatke koperkowa na przemian z rumiankowa i jakoś nie bardzo pomaga,:-(
 
Ostatnia edycja:
aania przygoda niezla, nie wiedzialam czy sie smiac czy plakac :-) Tesciowa predko tu nie zawita pewnie do Was hehe.

Ja pieluchy tetrowe kupowalam tu kiedys w mothercare. Wiec sa wszedzie dostepne. Ale fakt faktem, ze sa tu drogie. Co do tormentiolu, to jest genialny na odparzenia. Rzadko Amanda je miala, ale jak miala, to nic nie pomagalo. Nawet zwykla masc cynkowa. Ale tormentiol zawsze pomogl. Nie wolno go czesto uzywac, ale w ostatecznosci jak najbardziej. Zreszta on zawsze mi jakies opryszczki perfect leczy.
anineczka ty tatuaz goilas tormentiolem?WOw pierwsze slysze!Mi zawsze kazali masc alantan uzywac.Ale fakt-tormentiol tez po to.
 
Ostatnia edycja:
reklama
karolinanicola5- mi się wydaje że to już czas syn miał pierwsze ząbki mając 3miesiące ona po prostu brodę mi zjada :-)i od jutra z głębokiego przesiada się do spacerówki :-D syn na antybiotyku niby ma angine:tak:
 
Do góry