reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

czesc dziewczyny dawno mnie tutaj nie bylo oczywiscie madziu gratuluje ci majeczki-bo chyba ci tego jeszcze nie mowilam.czytalam wasze posty o dietach w czasie karmienia moj synek od ur byl b delikatny co do nowych smakow ,moglam jesc tylko lekkostrawne jedzenie po 2 tyg zjadlam dwa plasterki pomidara z wlasnej dzialki i maly dostal wysypki na twarzy.do 3-4 miesiaca jadlam tylko gotowane albo na parze.trzymalam sie diety bo wolalam miec nocki przespane aaaaaaaaa i pilam duzo kminku bo to dziala na laktacje i na jakosc pokarmu jak takze wspomagalo wyproznianiu sie dziecka.po tym kminku moj maly pierdzial jak stary i dlatego nie mial zadnych kolek.chociaz kazde dziecko jest inne a wydaje mi sie ze chlopcy sa bardziej delikatni od dziewczynek np moja kuzynka ur core i prawie odrazu jadla wszystko i malej nic nie bylo.wiec dziewczyny musicie obserwowac swoje dzieci jak cos nowego zjecie,a najlepiej probowac z rana bo jak by cos zaszkodzilo malenstwu to do wieczora mu powinno przejsc i nie bedziecie miec nocki zarwanej.pozdrawiam mamuski w dublinie:-);-):tak::-D
 
reklama
Czesc dziewczyny mieszkam w Dublinie i zaopiekuje sie dzieckiem u was w domu lub u siebie.Mieszkam w domku z ogrodkiem w spokojnej okolicy.Jakby ktoras potrzebowala opiekunki to piszcie do mnie na gg 8185020 lub dzwoncie pod numer 0872213676.
Pozdrawiam Andzelika.
 
hej mamuski pisalyscie o tej karcie ubezp e 111 no i czytalam na necie ze to jest dla turystow a nie dla pracujacych za granica ... ze trzeba byc zrejestrowanym w urzedzie jako bezrobotny jak to dziala od strony praktycznej bo nie wiem czy jest sens skladac wniosek(a sklada sie go w polsce ???)

aa moj maly ładnie siedzi do chodzenia sie bierze i gada jak najety hiii

anieczka co u ciebie jak sie czujesz?

aniay jak twoj szkrabek rosnie jak trzeba:)

buziaki
 
kamcia ale ja mowie o zrobieniu tej karty tu w irlandii zeby miec ubezpieczenie na wyjazdy do pl
Oliwcia rosnie i jest przeszczesliwy dzieckiem
co prawda przez te upaly w pl stracila apetyt i przezucila sobie karmienie wieczorne na 12 w nocy ale poza tym upaly nie robia na niej wiekszego wrazenia :)

 
Czesc wam wszystkim jestem w 23 tygodniu ciazy, mieszkam w Galway, obecnie jestem na urlopie w Polsce, i cały czas mysle o porodzie jak on bedzie wygladał w Irlandii troszke jestem tym przerazona. pozdrawiam
 
hej dziewczyny czy wiecie moze gdzie trzeba sie udac w dublinie aby otrzymac jakis wniosek,zaswiadczenie lub cokolwiek ze jest sie rezydentem.potrzebne jest mezowi do polski.i ile sie na to czeka z gory dziekuje
 
biola idziesz do social welfare office albo lokalnego social welfare officer i prosisz o form for habitual residence :) na wyrobienie mozna czekac i miesiac po ile wogole spelnia sie warunki a co do samego zaswiadczenia mysle ze wtych samych miejscach...

lisiczka witamy kolejna galwayowska mamusie :) napisz cos wiecej o sobie a co do porodu i drugiej czesci porodu w galway to serdecznie polecam :D
 
hejka

Aniay..ale Oiwka sie zmienila..jak widzialam jej ostatnie fotki to taka dzidzka byla jeszcze a teraz to juz mla pannica ..siczna jest Towa corcia :-) i widac ze powoli robi sie mala mondralka

Kamciu...widze ze masz malego przystojniaczka w domku..a ja myslalam ciagle ze Twoj synek jest gdzies w wieku mojego ..

a u mnie ciag dlaszy oszukiwan mieszkania..mielismy juz jedno zaklepane ale niestety landlord ynajal a agencja w ktorej wplacilismy kaucje aby nam trzymali 1 dzien nie powiadomila raczej o tym jego i dupa blada cacy mieszkanko juz ne jest nasze i musimy szukac dalej ..bo ja juz w glowe dostaje powoli ..mam dosyc mieszkania u kumpla na kupie..dosyc mam jakis podszeptow i milczenia jak wchodze do kuchni ..normalnie czuc w powietrzu ze jgo zonka i szwagierka nie moga dozekac sie kiedy juz sie wyprowadzimy
 
reklama
Hej Mamcie :-)

U nas wszystko okey.Tuptus maly tupta w mamusinym brzuszku juz od jakis 4 tygodni.
Teraz coraz mocniej:tak:
Antek zdrowy i jak zwykle zywy i uroczy :sorry2:
Juz za tydzien wyjezdzamy do Krynicy Morskiej na wczasy :laugh2:

Kamciu
Twoj Oliwierek to cudowny chlopczyk.
A Oliwka Aniay to juz duza pannica:tak:

Kamciu tak jak Aniay mowi,ten papier (E111) jest Tobie potrzebny z Irlandii na wyjazdy do Pl.
Aniay a ja nie mam tego formu dla Rezydentow.Czy musze go wyciagac z Socjal jak nie jest mi potrzebny do niczego?
Jestem tutaj juz ponad 3 lata i chyba jestem rezydentem bez tego papierku?

Didi skad ja to znam? Ta chatka jest nasza 5 chata bo zawsze z kims mieszkalismy i zawsze cos bylo nie tak:baffled:
Teraz mieszkamy z jednym kolega ale juz za tydzien sie wynosi bo poznal taka babe,ze szok:szok:
Zanim z nia nie byl byl najlepszym kuplem,a teraz to nawet czesc nie powie.
Nosi dupe wyzej niz sra (sorki za wyrazenie:sorry2:).
Juz nie moge z nimi wytrzymac.
Ale juz niedlugo bedziemy sami:tak:
A ze chatki w Tuam sa taniuskie to mi nie bedzie szkoda placic samemu:laugh2:

lisiczkax uwierz mi.Galway i tutejsze porodowki sa o niebo lepsze niz w Pl:-)
Naprawde niemasz sie czego bac:tak:
Ja juz drugie dziecko urodze tutaj i nie wyobrazam sobie nigdzie indziej:tak:

Ide do banku :dry:
Papa
 
Do góry