reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

magdziorek nie przesadzaj z ta dieta :) u w irlandii sie zadna irlandka dieta nie przejmuje i dzieci zyja jakos :p jedyne czego sie trza wystrzegac to czekolada, orzechy, cytrusy i uwazac trzeba na przetwory mleczne.
 
reklama
ja osobiście nie miałam żadnej diety kazda ciaza jest inna jadłm wszystko oczywiscie z umiarem.. pózniej jak karmiłam to wszystko jadłam raz tylko przesadziłam z orzeszkami i czekolada i maly mial zatwardzenie ale poza tym nie było wiekszych problemów takze nie ma co panikowac delikatnie pprobowac wszystkiego...

buzka ale pogoda sliczna idziemy na spacer:)
 
na poczatku jadlam prawie wszystko, podobnie jak w ciazy ale moj maly po 2 tyg. zaczol miec problemy z wyproznianiem :-( straszni sie napinal i plakal, a po 10-20min robil kupke taka jak musztarda i to dosyc spora, wypruznia sie raz na dobe. martwie sie o niego i to dlatego dieta, narazie stosuje lekkostrawna, moze pomoze, mam taka nadzieje. przedchwila przeczytalam ze podobne objawy sa przy dyschezji, ale pierwsze o czyms takim slysze. czy mozna cos z tym zrobic? bo ztego co czytalam to nie, ma samo przejsc po 3 miesiacu... :-(
 
Magdziorek..jak na moje to nie masz powodow aby martwic sie maluszkiem..1 kupa wystaczy .wazne ze ja robi..a to ze byla jak musztarda to nic strasznego poprostu taka ma od mleka i od tego co Ty jesz..no a ze brzuszek bolalmaluszka i ze sie napinal to wszystko wyglada mi na kolke :-) mozliwe ze cos w Twojej diecie mu zaszkodzilo i z tad te napinania brzuszka czyli zwykla kolka
 
chyba masz racje, tylko ze ja juz tak uwazam, ze nie mam bladego pojecia co mu moglo zaszkodzic :-(
juz sama nie wiem co moge jesc a czego nie, probowalam znalesc cos na te temat w necie ale na prawie kazdej stronie jest co innego, juz mam taki metlik w glowie ze masakra...
i co radzisz na kolke? moze masz jakis sposob...
 
kurcze chcialam wstawic liste lekow na kolke ale nie moge linkadodac

ja dawalam malemu kropelki espumisan..ale mozesz podawac herbatke z koperku no i sama mozesz ja pic ..tutaj masz kawaleczek stronki :D ktora skopiowalam

Jak zapobiegać:

dbaj, by po karmieniu dziecku się odbiło;

możesz spróbować wykluczyć ze swojej diety krowie mleko i jego przetwory;

powoli staraj się wprowadzać stały rytm dnia i ograniczaj liczbę wrażeń.

Ulgę może przynieść:

pojenie herbatką z kopru włoskiego,

rumianku, melisy;

masowanie dłonią brzuszka okrężnymi ruchami;

okład z ciepłej pieluszki;

monotonny szum, np. odkurzacza.

Na kolkę nie wynaleziono skutecznego leku, trzeba ją po prostu przetrwać. Jeżeli nie masz już siły słuchać wieczornych płaczów, nosić i przytulać rozkrzyczanego malca, koniecznie poproś kogoś o pomoc, niech zastąpi cię choćby na kilkanaście minut.


no i lista ekow na kolke ktore sa dostempne bez recepty

Œrodki dostępne bez recepty, stosowane w kolce niemowlęcej
Znaleziono: 9 </B>

Nazwa Skład Działanie Przyjmowanie

Magnesium- złożony homeopatyczny doustnie
Dagomed 35

Esputicon dimetikon ułatwiające wydalanie gazów doustnie

Plantex ® koper włoski ułatwiające wydalanie gazów doustnie

Woodwards
Gripe Water koper włoski, dwuwęglan sodu ułatwiające wydalanie gazów doustnie

Bobotic ® simetikon ułatwiające wydalanie gazów doustnie

Espumisan ® simetikon ułatwiające wydalanie gazów doustnie

Infacol simetikon ułatwiające wydalanie gazów doustnie

Bobofen fix złożony ułatwiające wydalanie gazów doustnie


Bobonisan złożony ułatwiające wydalanie gazów doustnie
1
 
dziekuje :-) :-)

bedziemy sie stosowac i mam nadzieje ze przejdzie,
a co do kropli espumisan to pewnie ich tutaj nie dostane? tak jak kopru wloskiego... nie moglam tego nigdzie kupic :-( a zapas ktory przywieziony z polski juz sie konczy... bede szukac a jak sie nie uda to sie wysle z polski.
dziwny ten kraj zeby takich zeczy nie mieli...
bylam wczoraj w aptece i akorat trafilam na polska farmaceutke i dowiedzialam sie ze nie maja zadnych ziol mlekopednych, wszystko na recepte.
smieszna irlandia...
 
Magdziorek..poszukaj moze w sklepach z polska zywnoscia..ja u nas w Galway widzialam w ruskim sklepie koper chyba :tak: wiec moze u iebie tez bedzie ;-)

muszezmykac a chcialam posiedziec ..moje dzieco robilo sobie tatusaze pisakiem czarnym na rece a teraz pol sciany mi pomalowalo wrrrr...maly picasso
 
bede szukac, jesli nie bedzie w kilcock to dublin niedaleko, tam juz musi byc...

Alutek to maly rozrabiaka i zapowiadajacy sie artysta, wiec napewno nie masz czasu na nude ;-)

my nadal meczymy sie z kolkami ale stosuje sie do rad jakie mi wyslalas i moze sie uda...
mam taka nadzieje

mam jeszcze jedno pytanie, moge jesc cukinie? zastanawiam sie bo slyszalam ze nie, ale przeciez ma wysoką wartość dietetyczną: zawiera duże ilości cukrów, witaminy C, PP, B1, karotenu, ponadto owoce nie kumulują metali ciężkich
pytam bochcialabym jakos urozmaicic menu, a juz sama nie wiem co mozna a co nie...
 
reklama
Do góry