reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Irlandii!!

Wpadłam-oczywiście cichcem,bo J już z pracy wrócił,żeby życzyć Wam wszystkim kolorowych snów.A J jak obiecał tak też zrobił i drewno przywiózł,tak więc dzieciom idę kompulki szykować,a potem będziemy robić nastrój;-):-D

Oj Lubiczanko, coby z tego nastroju dzieci nie bylo:-D

Misia, no to syncio Ci dorasta:-)
Ja wiem, ze jak Ada zaczela dostawac pokarmy stale (czyt, sloiki), to juz przestala byc takim dzidziusiem:-) Tzn. moze i nie przestala ale ja juz jakos inaczej to wszystko postrzegalam:tak:
A jak tam Twoja mala piesa? Nie wiem czy nie pisalas, czy moze to ja przegapilam jakie imie jej nadaliscie:-)

MartoF, mialam pisac... Dzielna z Ciebie babeczka:tak: Z tym radzeniem sobie...
Ja to roznie mam ale zazwyczaj, w typowo niekobiecych sprawach wyrecza mnie maz.
Co do zmiany kola, to zawsze mi sie wydawalo, ze to nic trudnego a jak kiedys gume zlapalam, to wyciagnelam kolo zapasowe (przy okazji lamiac paznokcia) i... zadzwonilam po kolege:-D :-D
 
reklama
Przepraszam kochaniutka, ja jestem zamotana ostatnio strasznie.Wiec suwczek zniknal bo tak jak mowisz mam nadzieje szykuje sie nowy.ale napewno zauwazysz zmiany jak zauwazylas brak :-D:-D:-D Mam nadzieje ze bedzie suwaczkiem odliczajacym.Jeszcze w sumie tydzien i sie dowiem.Czuje sie troche dziwnie,brzuch mnie i krzyz bola, ale tak sie boje powiedziec ze to pierwsze symptomy zeby nie zapeszyc..
Nadrabiam zaleglosci ;-)
Gastone trzymam kciuki z moim Syneczkiem ;-) Ja pamietam, ze ponad tydzien przed planowana miesiaczka juz robilam testy :-D Ale oczywiscie nie wychodzily :-D Kupilam pozniej w Bootsie taki bardzo czuly, ktory wykrywal na 5 dni przed miesiaczka i nie trzeba bylo go robic rano i wyszedl pozytywny :-)
Przesylam fluidki!!!!!!!!!!!


A co do szczepionki, tak jak juz kiedys pisalam, absolutnie NIE!!! Jak do tej pory odpukac wszystkie chorobska mnie omijaja, nawet spalam z M w jednym lozku jak byl chory i sie nie zarazilam. Nigdy zreszta nie szczepilam sie nawet na zwykla grype. A zreszta balabym sie teraz szczepic :/ Ale to moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:
Biedne jak biedne-ale potem ze mną chichrały:-D.A mnie nic już nie pomoże...Czekać muszę -nie ma bata.Ale w zeszłym tygodniu jak skierowanie dostałam do szpitala,w którym mam rodzić(bo nigdy tam nie byłam),to mnie pocieszył pan dr.,że jak nie urodzę do tej właśnie wizyty to w ciągu 3-ech dni będą wywoływać...Już się boję:dry::shocked2:
Lubiczanko - Jak to nie byłaś w szpitalu? To nie masz tam wizyt naprzemiennie z GP? :confused: i dlaczego już 3 dni po terminie chcą wywołać poród? U mnie czekali 12 dni... a chyba będziesz rodzić tez w Clonmel..?
Ciao Dziewczynki!

No to moze cos skrobne teraz...Ali kima wiec jest troche czasu.

Mojemu dziecku odbilo i sie przestawil, ze wstaje juz o 6 rano wiec ja jak zoombie..ciemno na dworze, a ja juz hulam!!

Joann- Co do jadlospisu Ala to zmienil sie calkowicie. Postanowilam posluchac Pediatry z POlski i ona mi ulozyla i powiedziala co i jak i tak:
1. Sniadanie ok 6-7 (zalezy jak wstanie)- CYC
2. ok 10- drugie sniadanie:
- CYC lub- daje mu herbatniki rozmemlane z moim mlekiem.
lub deserki ze sliczkow typu mixy owocowe
3. ok 13. Zupka- jarzynowa na kurczaku lub indyku- ze sliczkow of course bo gotowac to ja nie zamierzam jak sa sloiki. :-)
4. ok 16 drugie danie- jakis bukiet jarzyn z mieskiem.
5. po kapieli na dobranoc- CYC

Zupe i drugie danie rozwadniam mu i pije z butelki a deserki je z lyzeczki.

Pedi kazala wyeliminowac jedzenie w nocy i oszukiwac go butla z herba ale narazie nie chce mi sie z nim bojow toczyc wiec daje cyca.

Powiedziala, zeby jak najszybciej urozmaicac diete i ciagle rozszerzac. Ali je sliki od 6 mies zycia. Wazne zeby bylo w nich miecho. To ma zbawienny wplyw takze na jego kupska.
No to tyle jesli chodzi o jadlospis.

A jesli chodzi o diete mamy karmiacej to nie ma zadnych powodow aby ja ograniczac dopoki dziecko nie wykazuje reakcji alergicznych. Ja od poczatku jadlam wszytsko oprocz czosnku i nigdy Aliemu nic nie bylo. A i teraz przeszedl na sloiki bezproblemowo. Nawet go z nimi nie zapoznawalam. Od razu wszamal cale. ;-)
Misia...:szok: to rzeczywiście wielkie zmiany....:szok: baaardzo mało cycusia.. a w jakim sensie zbawienne to jest na kupki? Bo mój ma dosyć rzadko kupki (nie wiem czemu - podobno to normalne - może już ma za mało treściwe jedzonko..) i twardawe (przez lekarstwo:-()
Ale pediatra pozwolił już jeść mięsko? Gdzieś czytałam, że od pół roku dopiero..chociaż właśnie słoiczki już mają od 4 m-ca..i bądź tu mądry..:confused:
Ja coś czuję, że jak wrócę z PL to też będą wielkie zmiany..ale to dlatego ponieważ moja mama na pewno już się zajmie Patryczkową dietą.. :-D i to tak, że będzie wszystko wcinał :happy2:
 
(...) Bo mój ma dosyć rzadko kupki (nie wiem czemu - podobno to normalne - może już ma za mało treściwe jedzonko..) (...)

Ada tez rzadko robila kupki i na poczatku bylismy tym zaniepokojeni. Ale znalezlismy troche na ten temat w internecie i obawy sie rozwialy...

Cytat:
(...) Może się zdarzyć też, że maluch nie zrobi kupki wcale nawet przez kilka dni. Jest to związane z tym, że mleko matki jest doskonale i można by powiedzieć w całości przyswajalne. Jednak gdyby osesek był niespokojny, miał wzdęty brzuszek i mały apetyt, zgłoś się z nim do pediatry. (...)
 
agusik mi to chyba juz nic nie pomoże:no:nawet teraz myślałam ze coś sie zaczyna bo zaczęło mocniej boleć więc zaczęłam układac małemu w szafce i co:confused:juz nie mam siły a jak usiadłam to ból przechodzi:eek::sorry:

ja dzisiaj troche porządków robiłam z ubrankami i nie ma tego za wiele bo moje dzieciaki niszczą strasznie ciuchy:-(

joannn lubiczanka na początku ciązy mieszkała w innym mieście i dlatego jeżdziła do kliniki w Tipperary a rodzic będzie w Clonmel,jak dla mnie to jest głupie bo moim zdaniem trzeba poznać szpital przed porodem:tak:
 
Dziewczynki, moja kolezanka dowiedziala sie dzisiaj, ze jest w ciazy:-):-):-)
Obstawia 2-3 tydz. Kiedy powinna isc pierwszy raz do GP?
Ja nie potrafie jej powiedziec, bo dowiedzialam sie kolo 4-5 tyg. i zaraz potem do PL smigalam, wiec tam odbylam swoja pierwsza wizyte. A u GP pojawilam sie kolo 8. tyg...
 
Ja pierwszy raz poszlam do GP juz w 4tc, dwa dni po planowanej miesiaczce. Zdziwila sie, ze tak szybko i pytala kilka razy, czy jestem pewna, ze jestem w ciazy :-D Ale bez problemu zalozyla mi karte i zrobila badania.
 
Ada tez rzadko robila kupki i na poczatku bylismy tym zaniepokojeni. Ale znalezlismy troche na ten temat w internecie i obawy sie rozwialy...

Cytat:
(...) Może się zdarzyć też, że maluch nie zrobi kupki wcale nawet przez kilka dni. Jest to związane z tym, że mleko matki jest doskonale i można by powiedzieć w całości przyswajalne. Jednak gdyby osesek był niespokojny, miał wzdęty brzuszek i mały apetyt, zgłoś się z nim do pediatry. (...)
:happy2: też gdzieś wyczytałam w necie i pisało tam coś w rodzaju, że gdy dziecko nie robi kupki przez kila dni tzn.że jego układ pokarmowy się reguluje...ale mój Patryk już tak ponad miesiąc albo i więcej..i na dodatek często co tydzień robi..no ale pociesza mnie fakt, że właśnie nie ma wzdęć..a apetyt ma :-)
Dzięki za cytat - im więcej czytam, że to normalne tym bardziej się do tego przekonuję...;-)
(...)
joannn lubiczanka na początku ciązy mieszkała w innym mieście i dlatego jeżdziła do kliniki w Tipperary a rodzic będzie w Clonmel,jak dla mnie to jest głupie bo moim zdaniem trzeba poznać szpital przed porodem:tak:
aha..to takie buty :cool2:
Dziewczynki, moja kolezanka dowiedziala sie dzisiaj, ze jest w ciazy:-):-):-)
Obstawia 2-3 tydz. Kiedy powinna isc pierwszy raz do GP?
Ja nie potrafie jej powiedziec, bo dowiedzialam sie kolo 4-5 tyg. i zaraz potem do PL smigalam, wiec tam odbylam swoja pierwsza wizyte. A u GP pojawilam sie kolo 8. tyg...
Nie mam pojęcia..:no: ja byłam w PL w 6 tygodniu to miła pani na wstępie powiedziała, że karty ciążowej to ona mi na pewno nie założy bo za wcześnie..:eek: ciekawe po co mi ona.. poszłam tylko sprawdzić czy wszystko OK!
 
Ja pierwszy raz poszlam do GP juz w 4tc, dwa dni po planowanej miesiaczce. Zdziwila sie, ze tak szybko i pytala kilka razy, czy jestem pewna, ze jestem w ciazy :-D Ale bez problemu zalozyla mi karte i zrobila badania.

To widze, ze Ty jeszcze lepsza niz ja jestes:-D
Moja GP tez sie dziwila i pytala czy na pewno jestem w ciazy. Nawet test ciazowy mi zrobila:-)
I pytam, coby kolezanka pozniej za duzo tlumaczyc sie nie musiala:-)
 
reklama
Hihi, nasza ciaza zaplanowana nawet pod wzgledem plci Dzidziusia, wiec nie bylo dla nas zadnego zaskoczenia ;-):-)
Ja chodze do dr Blach, ale wiem, ze irlandzcy GP, to raczej krzywo patrza na takie wczesne przychodzenie do nich...
 
Do góry