reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Olpa ja tez bylam z moim dzieckiem u Cudo i jako pediatra jest fajna,ale nie jestem pewna co do prowadzenia ciazy :dry:
Prowadzila moja szwagierke i ona zrezygnowala z niej.
Babka nie wiedziala kompletnie nic o sprawach papierkowych,urzadowych itp. Nie chciala nawet wystawic szwagierce pisma do pracy o zmniejszeniu godzin pracy bo sie bala.Bo ona nie zna systemu :dry::eek:
A najlepsze,ze za kazda wizyte musiala placic,co jest niezgodne z prawem :no:
ja teraz mieszkam w Tuam i mam tutaj swojego lekarza,ale rodzic bede w Galway.
Bardzo milo wspominam porod :tak:

Aniay to jest dobry pomysl na watek :tak:
Dzialaj kobieto ;-):-)
 
reklama
moja kolezanka nie jest zadowolona z cudo bo chciala sie poradzic odnosnie swojego dziecka to ona tak naprawde nic nowego nie powiedziala i nawet zadnego leku nie dala i zadnej dobrej porady.jest troche niezdecydowana i niepewna nie wiem kazdy ma inne odczucia...?


porod w galway tez super wspominam bardzo dobra obsluga i wogole dbali o mnie.

anieczka zazdroszcze ci hii tez chce miec 2 dzidzie:)
a nie odp mi czy bys mogla mi wlosy zrobic??
 
anieczka zazdroszcze ci hii tez chce miec 2 dzidzie:)
a nie odp mi czy bys mogla mi wlosy zrobic??
Ah no widzisz,przeoczylam Twoje pytanie :eek:

Nie widze problemu,zebys miala 2 dziecko.
U nas na Listopadowkach sa dwie dziewczyny w ciazy,ktore maja 3-miesieczne dzieci ;-)

A co do wlosow...raczej nie bawie sie w ciazy rozjasniaczami i farbami.Sorki :tak:
Robie tylko swoje a to i tak juz duzo sie nawacham tych swinstw-farb :wściekła/y:
Niestety zapach farby doprowadza mnie teraz do szewskiej pasji :wściekła/y::wściekła/y:
A pewnie po ciazy nie bede miala czasu sie tym zajmowac :dry:
Ale mam sasiadke,ona pracuje ze mna i robi wloski w domu.
Ja jestem zadowolona bo moimi tez sie zajmuje :tak:
Aktualnie jest na urlopie w Pl ale jak przyjedzie moge jej wspomniec o Tobie :-)
Chcesz?
 
hej ej..witak laseczki juz z Galway :-)

pogoda straszniemnie zaskoczya..brrr..zimno a wPl cuuuucownie cieplo chociaz jak juz wylatywalam zrobilo sie chlodniej

Kamciu ..jak ogarne balagan ktory mialam naniespodzianke od mojego chlopa ktoy zyl sobie przez miesiac jak kawaler to wybraz sobie nie moglam wejsc prawie do pokoju:-D no ale jak juz to ogarne to dam znac i sie spotkamy :-)

ooo..prosze mamy fryzjerke i nie wiedzialam nic not o teraz wiec co i jak i jak bede chcialacos z kudlami zrobic to uderze tu ..a moze znacie kosmetyczke ktora wykubie mi brwi bo juz zaroslam a w Pl jakos nie mialam kiedy i jak no i nie zdazylam przypomnialam sobie o brwiach jak juz sie pakowalam :eek:

ok..ide zobaczyc czy pralka dziala bo nazbiera ten moj pania chyba okladal specjalnie dla mnie
 
Hejka witam z tej strony .My juz od prawie 2 mies w Irlandii nareszcie razem.Mieszkamy malym miasteczku niedaleko Corku.Mase Polakow tu jest ,mieszkamy w malym domku.Jeden minus jestem uwiazana w domu z dziecmi nie chodza nadal same i tylkko przed dom wychodzimy lub na podworko .Maz idze do pracy a ja siedze z nimi w domu .Czasem mam juz dosc.Mam sasiadow Polakow ale jakos nie umiem sie zaklimatyzowac .nie wiem moze trzeba czasu mi .Co tam u was slychac .Jak tam przyszle mamusie sie czujecie.Pozdrawiamy
 
Dziewczyny wlasnie mi dzisiaj przyszla europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego!!! wazna do 2011 roku :D wystarcylo wyslac zgloszenie przez net :D tylko jak sie nie ma mc to jakies dodatkowe dokumenty trzeba im dostarczyc
 
Mc czyli Medical Card Kamciu ;-)
A Europejska Karta Ubezpieczeniowa to potocznie E111. ;-)
Jestes ubezpieczona przez rzad Irlandzi w calej Uni Europejskiej w razie naglych wypadkow.
Ja juz mam 2 lata ta karte i juz wyprobowana w Pl :-)
Mialam nawet na nia robiona biobsje w polskim szpitalu,ale nie wszedzie ja honoruja tzn.honoruja,ale np. w przychodni za podanie zastrzyku musialam placic.
A oni wystawiali fakture,ktora trzeba pokazac w Western healtboard i wtedy ubiegac sie o zwrot pieniedzy w nim.
 
reklama
ostatnio martwilam sie ze oliwcia jest do tylu z rozwojem a on wczoraj zrobila mi pierwsza niespodzianke i sama przez chwile trzymala glowke w pozycji na pbrzuszku a dzis kolejna bo nie dosc ze glowke trzymala bez problemu to sie jszcze na plecki przekopyrtla:)
 
Do góry