reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

reklama
Witam wszystkich!
Kamcia i Didi - ja właśnie nie jestem w stanie powiedzieć z góry, kiedy będę potrzebowała opieki dla małej. W zasadzie to tylko okazjonalnie jak będzie chora, bo w resztę dni nawet jak mąż jest w domu to wolę, żeby chodziła do przedszkola i złapała język od małych Irolków. Właśnie ciężko kogoś takiego znaleźć bo raczej wszyscy przyjeżdżają tu z zamiarem znalezienia stałej pracy a jeśli kobietki siedzą w domu to raczej z dziećmi.
A jak tu jest ze zwolnieniem lekarskim na chore dziecko? bo słyszałam że kobitki biorą na siebie, że niby one chore. Mnie pani w przedszkolu zapewniła, że dzieci chore też przyjmują, a w przypadku brania lekarstw po prostu wypisuję upoważnienie dla nich, że mogą dziecku podawać leki. Dziwne to trochę :no: przecież inne dzieciaki mogą się zarazić. Jedynie przy braniu antybiotyku obowiązuje 24-godzinna kwarantanna...
A mój numer gg to 7741786.
 
didi ja nie chodze do Dr Cudo na codzien bo za daleko a finansowo ostatnie straaasznie kiepsko
nr do rejestracji (po angieslku) 091527455
zostawiasz swoje dane i pani doktor moze do ciebie oddzwonic albo umawiasz sie na wizyte
raz w tygodniu przyjmuje na mervue cala reszte na salthilu
a meningokoki to wirusy ktore powoduja min sepse i zapalenie opon mozgowo rdzeniowych o ile wiem. u niemowlaczkow szczepienie przeciw meningokokom jest obowiazkowe, moja niunia za tydzien bedzie miala druga dawke wlasnie...

andzelika wydaje mi sie ze to twoj GP decyduje do ktorego szpitala pojdziesz
michasiowa oni sie tu poprostu nie przejmuja jak dziecko kicha i kaszle poprostu w koncu kazde dziecko predzej czy pozniej sie rozchoruje wedlug nich...
 
hejka

no to w sprawie pneumokowow..to chyba umowie sie z Cudo i niech mi sprowadzi..AL konczy w grudniu 2 latka to wtedy go zaszczepie na nia bo jest jedna dawka...

Aniay..ja wiem ze Cudo w pon..przyjmuje na Mervue..:)

co do meningokokow.z tego co wyczytalam...to one nie chronia na wirusa sepsy wystempujacego w pl..tylko na zapalenie opon mozgowych..wiec wydaje mi sie ta szczepionka zbedna

Michasiowa..ja wlasnie siedze z malym w domku ..do pracy nie wybieram sie..do przeczkola malego nie dam wlasnie z powodu chorob..bo kumpela ktora pracuje wlasnie w przeczkolu w Oranmore jak opowiadala ze matki dzieci z wysoka goraczka..kichajace..z rozwolnieniem ..wymiotujace..na antybiotykach daja do przeczkola to odechcialo mi juz sie malego wysylac
 
Michasiowa..ja wlasnie siedze z malym w domku ..do pracy nie wybieram sie..do przeczkola malego nie dam wlasnie z powodu chorob..bo kumpela ktora pracuje wlasnie w przeczkolu w Oranmore jak opowiadala ze matki dzieci z wysoka goraczka..kichajace..z rozwolnieniem ..wymiotujace..na antybiotykach daja do przeczkola to odechcialo mi juz sie malego wysylac

No wlasnie co przedszkole to co innego.
U nas kategorycznie nie mozna przynosic chorych dzieci.
A zwlaszcza z rozwolnieniem,wymiotami,wysoka goraczka.
Jezeli nawet zauwaza,ze dziecku cos dolega to dzwonia i kaza zabrac dziecko.
Antek z lekkim katarem nawet nie chodzi do przedszkola:tak:
Tak wiec to chyba zalezy od pan z przedszkola;-)
 
Jesli chodzi o Rutonde to niemam o niej zbyt dobrych wiesci.Zreszta moja ginekolog odradzila mi tam rodzic,gdzyz zna tam cala obstawe lekarzy z porodowki i poloznictwa i nie ma o nich dobrego zdania.Chyba zdecyduje sie na szpital typowo irlandzki,ktory dostalam z polecenia wlasnie ginekolog.Dziekuje za odpisanie na mojego posta.Pozdrawiam
 
hej mamuski a wiecie w jakim wieku najlepiej podawac ta szczepionke pneumokoki czy nie ma reguly moj maly ma 9 mies i nie wiem czy teraz go szczepic?a o te szczepionki pytalam w polsce i nie mozna ich dostac ludzie nawet z czech sprowadzali bo wlasnie w moim miescie kilka osob zmarlo i byl szal.bylam tydzien temu u cudo ze znajoma i powiem wam ze sa juz 2 polskie doktorki i ta druga tez jest ok
pozdrawiam
 
Kamcia

Dla dziecka w wieku 9 miesięcy zaleca się 2 dawki 7-walentnej skoniugowanej szczepionki przeciwko penumokokom podane w odstępie 4-6 tygodni oraz trzecią dawkę podaną po ukończeniu roku.
 
reklama
KAmcia..w tej samej przychodni na salthill..?? jak ta 2 sie nazywa??
szczepic mozna w kazdym wieku ale do 2 lat jest kilka dawek a po 2 roku tylko jedna zreszta zobacz sama Pneumokoki

Anineczka..ja tez placilam 50 e...i dlaczego to nie jest zgodne z prawem skoro tak ma przychodnia ustalone..chyba ze od ciezarnych nie wolno tylko prac takiej sumy
 
Do góry