reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

michasiowaw banku musisz powiedziec ze beda ci sciagac zkonta poniewaz bank nie koniecznie o tym musi wiedziec a bez twojej zgody nie moga pobierac kasy. a przez neta tez mozesz prowadzic swoje transakcje bankowe ja tak robie to sie nzywa 365 banking online super sprawa i nie pobieraja oplat za transakcje.

anieczka jak sie czujes?
buziaki
 
reklama
:-) Hejka :-)
Ja jak zwykle z pytaniami do was mamusie z irlandii ,troche sie boje tego jak maluchy sie zaklimatyzuja postaram sie je tak jakos przygotowac teraz troche pojedzimy po rodzince aby sie przyzwyczily ze wiecznie gdzie sa nie w domu ,no ale boje sie tego jak zareaguja na jedzenia.Szymon nie ma problemu wezne mu mleko jedno mi starcza na tydz weze ze 3 i mam mies jedzonka dla niego gorzej dziewczyny.
powiedzcie mi czy sa w irlandii tez takie kaszki do jedziena jak tu w Polsce meza wysylam do sklepow ale wiecie nie zna sie i w kocu nie wiem nic.A co z jedzonkiem dla dzieci sa tam firmy takie jak u nas typu Hipp czy Nestle.Ja jak byalm nie interesowalam sie co maja w sklepach dla dzieci ciuszki wiem ze sa ceny nawet. to weim bo kupowalm .Poradzcie mi co zrobic mam se zrobic zapas kaszek z polski czy tam nie ma problemu.OJ jestem tu sama i musze pozalatwaic tyle spraw z wyjazdem juz wiec mniej wiecej co zabiore dzieciom tam ale co do jedzienia nie weim nic. Pozdrawiam
 
Iwka.
Ja kaszki sobie z polski przywoze,albo mi ktos wysyla.
One sa jednak najlepsze. Maja tutaj cos takiego,ale sa bardzo male (125g) paczuska kosztuje okolo 2,50 a starcza na kilka dni i ubogi wybor.
Jeszcze najlepsze sa Heinz-a bo o smaku owocow i jogurtu.
Ale znajdzie sie tez taka o smaku kalafiora :baffled:
Te Heinza sa mleczno ryzowe,tak wiec mozna rozrabiac w wodzie.
Jest jeszcze firma Multipa oni maja kaszki rozrabiane z mlekiem.
Ja uzywam o smaku pomaranczowym,bo reszta jest ble dla Antka.
Uzywam jak mi sie juz zapas z Polski skonczy.
Dla maluszka mozna kupic kleik ryzowy (Pure Rice)
Sloiczki sa tutaj tak jak i w polsce. Firma Cow&Gate ma spory wybor.
Np. od 6 miesiaca mozesz podac Spagetti Bolognese ze sloiczka:tak:
Ale teraz w Polse slyszalam,ze tez sa takie smaki.

Przygotuj sie na to,ze herbatki granulowane bedziesz musiala wziasc ze soba.Tutaj ich niema.
Chyba ze twoj maz znajdzie w jakims polskim sklepie.
Sa soki:tak:
Nestle niema ,a Hipp jest w kazdym sklepie.
Ogolnie wiodace firmy to Cow&Gate,Hipp (najwiekszy wybor w Boots),Multipa,Heinz(jego znajdziesz w Lidlu).
O mleko sie nie martw,jest sporo do wyboru (Oczywiscie nie Polskiego).
Ale juz niedlugo maluszka bedziesz przestawiac na mleko nastepne czyli mozesz cos tutaj kupic.

A i z nowosci to to,ze ostatnio w aptece znalazlam Emfamil i Nutramigen.
Cos jeszcze? :-):-):-)
 
Dzieki bardzo Anineczko!!!
juz sie boje tego przestwiania na inne jedznie fajnie wiem teraz co msuze zabrac moje dziewczyny uwielboaja wszytkie samaki kaszek Bobowita.Chyba najbardziej taka dla juniora z kuleczkami ryzowymi i wanilia to jedza tak chetnie.jedno opakowanie starcza mi na 3 dni tak sie zajadaja nia zawsze na noc daje im pelna miseczke wcianja.FAjnie ze choc hipp jest lubia te jedzonka czasem zjesc.Sama gotuje im zupki zawsze to taniej a starcza na dluzej na dwie ,No juz niedlugo szymon sie doloczy do nich.
dziekuje bardzo za rady bo moj maz to ciezko mu oakolwiek zoabczyc jak pytam to mowi bedziesz zobaczysz sama.Ale chyab zbyt dlugo tam sam jest i nie zdaje se sprawy co jedza i co lubia dzieciaki.
 
Hej Anineczka!
Napisz jak się czujesz? Mdłości? Antek wie, ze będzie miał siostrzyczkę ;-)
Przy drugiej ciąży to już pewnie spoko - bez nerwów, co?
Pozdrawiam serdecznie!
 
WItaj kemaya.
Mdlosci jak narazie nie mam,jestem tylko senna bardziej.
W ostatniej ciazy mdlosci napadly mnie w 8 tygodniu i teraz pewnie tez tak bedzie:dry:
Antek jeszcze chyba za maly na rozumienie,ale juz wie,ze mamusi w brzuszek nie mozna szturchac:laugh2:
No i wlasnie.Jakos sie bardziej stresuje ta ciaza,ale to pewnie wina netu:dry:
Za duzo sie czyta o tych przykrych sprawach:-(


kemaya
ma pytanie.
Bardzo mnie zainteresowalas.Napisz cos wieciej o sobie.
Widze,ze masz tylko 9 postow i wiekszosc z nich jest skierowana do mnie:cool2:
WIdze,ze mi kibicujesz z czego sie ciesze ogromnie,ale uchyl rabka tajemnicy:laugh2:
Gdzie mieszkasz,co porabiasz? Czy masz juz dzieciaczki?
 
hej mamuski ja kupuje swojemu maluchowi kaszki i herbatki w polskim sklepie i nawet cena ok a mleko jest dobre z firmy milupa teraz w polskim sklepie bardzo duzo rzeczy mozna dostac a jak czegos nie ma to mowisz sprzedawcy i czesto oni sprowadzaja z polski.
buzaki
 
Czesc wszystkim mamusiom..jakos zadko tu zagladam..w ogole ostatnio nie moge znalezc czasu,Brian potrzebuje teraz duzo uwagi..zaczelo sie z zabkami..jest marudny..i ostatnimi czasy bardzo mobilny..wszedzie przeraczkowuje do tylu:)hehe...My lecimy od 6 miesiaca na mleku Cow&Gate 3,do tego kaszki przewaznie Milupy,i obiadki..rozne-jakie mi w oko wpadna..przewaznie Hainz i Cow&Gate,i obowiazkowo raz dziennie Frytapura:)niedlugo chyba zaczne cos gotowac..bo az wstyd sie przyznac..ale maluch nie probowal jeszcze niczego domowej roboty:zawstydzona/y: .
Przy okazji...Anineczka Gratulacjeeee!!!!!!!fajnie ze 2-raz zostaniesz mamusia:)
Pozdrawiam
 
Hejka !!
iwona- arch nie masz czego sie wstydzic mi lekarka powiedz ze na poczatku lepiej wprowadzac gotowe dania i obserowac czy dziecko nie ma alergii .JA zaczelam gotowac malym dopiero jak jzu ajdly prawie wszytkie warzywa wiec ok 10 mies .Do 10 mies wcianly jedzonka ze sloiczka.

FAjnie dzieki za widaomosci zwiazane z jedzeniem bo mam lekkiego stresa jak to bedzie dziewczyny zrobily sie wybredne w jedzeniu i teraz moze byc maly problem.
 
reklama
hej mamuski ja kupuje swojemu maluchowi kaszki i herbatki w polskim sklepie i nawet cena ok a mleko jest dobre z firmy milupa teraz w polskim sklepie bardzo duzo rzeczy mozna dostac a jak czegos nie ma to mowisz sprzedawcy i czesto oni sprowadzaja z polski.
buzaki
Kamcia a w ktorym sklepie kupujesz polskie kaszki?
Bo ja jakos nie widzialam w zadnym?
Podpowiedz;-)

iwona dziekuje za gratulacje. Czytalas mojego bloga na iPolish? Zrezygnowalam z Szabatu bo nie czuje sie najlepiej.
To znaczy wszystko ze mna w porzadku,ale sennosci wrocily i padam juz w poludnie :eek:

Iwka jak masz jeszcze jakies pytania to dawaj :tak:
 
Do góry