reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

naja krótko mówiąc mamy tu roczniaczka :)
wszystkiego naj naj najlepszego niech zawsze bedzie zdrowy i uśmiechnięty

 
reklama
naja SPOZNIONE ZYCZENIA DLA NASZEGO ROCZNIAKA zyczy Antek z mama.




Cos dawno mnie tu nie bylo, a mamy sie rozgadaly ze hej ;) ;)
flipi gratuluje postepow z walka nocnikowa ;D Uff..ja jeszcze mam czas na takie sprawki ;D
Antek moj jak narazie uczy sie przewrotow brzuszkowo-pleckowych :laugh:
No i chyba zebole juz ida :( bo niezawsze ma facet humor i wszystkie znaki na niebie wskazuja ze juz niedlugo cos sie wykluje ;D

Ja tez slyszalam o zaprzestaniu wydawania PPs-ow :p
marianeczko my z mezem wyjechalismy 2 lata temu i nie obylo sie bez pozyczki w banku na wyjazd
Na szczescie udalo nam sie z praca (tez jechalismy w ciemno) i w przeciagu 3 miesiecy pozyczke splacilismy ;)
Mieszkamy w Galway i jestesmy zadowoleni. A jezeli chodzi o depozyt to niestey kazdy wlasciciel go bierze np. u nas 950 depozytu i 950 wynajem. Czyli na wstepie musielismy sie wybulic 1900 euraczy!

I tak jak mowila naja tutaj w pubach tez glownie nalewaja piwo a do tego musza robic za sprzataczki,kelnerki,barmanki. Czyli wszystko w jednym :mad:
Niewiem czy by to pasowalo mezowi ::)
 
hej
dziewczynki, kochane jestes cie, i bardzo wam wszystkim dziekuje. wlasciwie decyzja o wyjezdzie juz zapadla, teraz tylko pozostaje pytanie gdzie? kiedy? za co?
ad. gdzie? - coz, pawlowi nalewanie piwa docelowo by raczej nie odpowiadalo. i od pracy w pubie zdecydowanie wolalby robote w dobrym hotelu, bo tam robota barmana nieco inaczej wyglada. no wlasnie - i stad problem. musimy jechac gdzies, gdzie hoteli jest conajmniej kilka. macie jakis pomysl??? w dublinie jest sporo, ale koszty utzrymania z tego co sie orientuje znacznie wyzsze a zarobki wyzsze, ale niewiele.
ad. kiedy? - wakacje odpadaja z powodow osobistych, wiec albo teraz pawel pojedzie sam albo juz razem w pazdzierniku. tylko co do pazdziernika???
ad. za co? my tez rozwazamy pozyczke, tylko kto jej nam udzieli i co bedzie, jak sie nie uda???wrocimy do polski z 10 000 dlugu??? choc przeciez kto nie ryzykuje ten nie ma....
dziewczyny, powiedzcie, ze znajdziemy jakas robote, chocby w fast-foodzie, zeby sie normalnie utrzymac...
ile kasy potzreba, zeby zyc na godnym poziiomie z malym dzieckiem? 2 tys euro na miesiac??? wiecej??? tak sobie licze, ze nawet przy lipnej robocie kazde z nas powinno wyciagnac kolo tysiaca euro miesiecznie. myle sie???
 
marianeczka pracy jakiejkolwiek jest full przynajmniej w moim miescie
cieągle widze ogłoszenia na sklepach itp no i gazety tez jest sporo
my postawilismy wsystko na jedną karte
zeby spłacic długi sprzedałam tuz przed wyjazdem samochód i jakos sie tutaj żyje
nei jest źle jest dobrze
mam nadzieje ze bedzie jeszcze lepiej ale nie moge narzekac
na waszym miejscu wysłałabym najpierw męża
tak było w naszym przyupadku
ze względu na dziecko ja zostałam w kraju a on był tutaj
w ciągu dwóch miesiecy zdąrzył si eze wszystkim uporac
wczesnij wynajmował pokój za smieszne peniądze a przed naszym przyjazdem wynajął mieszkanko dla naszej rodzinki
przeprowadzka była niestety drogą imprezą
przewóz całego naszego mienia (wyposazenie mieszkania) koszt 1200 euro - niestety ale warto było
powodzenia


anineczka nie zazdroszcze
niech mały przejdzie ząbkowanie szybko i w miare bezbolesnie
moj Filipek przechodził je koszmarnie
gorączki po 40 stopni, wymioty, biegunki i ciągły płacz
coś okropnego
nasza pediatra rozkładała ręce bo nei spotkałą jeszcze dziecka które by tak koszmarnie przechodziło ząbkowanie
brr dlaczego akurat on? nie wiem ale mamy to za sobą i jestem happy
 
Marianeczka! Filpi ma racje. Lepiej przyślij najpierw męża. Mój mąż też przyleciaŁ sam. Znalazł prace i po dwóch miesiącach wynajął dla nas domek. No i wtedy przyleciałam ja i nasza mała. Tak chyba jest najrozsądniej.
Flipi! Gdzie Wy dokładnie mieszkacie? Tak dużo ofert pracy w Waszym mieście?
U nas w Cavan z pracą już kiepsko... już,bo jest tutaj naprawde DUŻO Polaków i Litwinów!!! Teraz ciężko znależć cokolwiek...
Cavan leży mniej-więcej 120 km.od Dublina i 20 km. od Irlandii Północnej.
Pozdrawiam!!!
 
czesc
dzieki!!!
no jasne, ze pawel pojechalby pierwszy. i na poczatek nie wynajal by dla siebie calego mieszkania, tylko pokoj. ale to i tak koszty, a nie mam pojecia skad wziac kase. no, pomyslimy.
w kazdym razie wysylamy kilka maili dziennie z pawlowym cv i...czekamy.
i czytamy, czytamy, czytamy.
wciaz sie zastanawiamy gdzie sie udac. cork? limerick? galaway? czy moze gdzie indziej...? dziewczyny, jesli mozecie mi przeslac krotka charakterystyke miejsc, w ktorych mieszkacie, ze szczegolnym uwzglednieniem bazy turystycznej (pawel chcialby sie zalapac do hotelu), to bede baaaaardzo wdzieczna.
buziaki
m
 
marianeczka tutaj są fajne stronki o naszych hotelach:

http://www.tripadvisor.co.uk/HACSea...&adults=1&currency=GBP&submit.x=34&submit.y=5

http://www.activereservations.com/hotel/en/republicofireland/munster/limerick?subid=PPCGO1g2753en

moze akurat coś wam podpasuje
mam nadzieje ze link zadziała a jesli nie to skopiuj cały i bedzie ok
oto inne stronki o Limerick:
oficjalna strona miasta
http://www.limerick.ie/
i tu moze jakies ogłoszenia znajdziecie
http://www.limerickpost.ie/


adusia0503 Limerick to miasto w którym jest mnóstwo Polaków, Litwinów, Czechów a przede wszystkim Japonczyków (Chinczyków) i Afroamerykan
jesli tylko znasz język prace znajdziesz na pewno
wiekszosc ludzi która tu przyjezdza nie zna angielskiego na tyle by dostac porządną prace lub nawet jakąkolwiek bo nie są w stanie sie dogadać
no i przede wszystkim jest Dell w którym własnie tacy słabo znający język ludzie pracują


a u nas kolejne sukcesy w nocnikowaniu
jejku pękam z dumy jak patrze na mojego synia
a on po siurkaniu do nocnika krzyczy "bawooo!!" czyt. brawo
na razie przyzwyczajam go ze te sprawy załatwiamy do nocniczka a nie w pieluszke ale juz zastanawia mnie jak anuczyc go wołac ze chce na nocnik , hmmm

 
baaaawo! jest przednie. gratulacje :)
i dzieki za linki. na stronie gazety obejrzalam sobie oferty mieszkan i ogloszenia o prace. co do tych pierwszych - jestem pozytywnie zaskoczona. wyglada na to, ze za 700E mozna wynajac juz nawet niezly domeczek. a ile srednio placicie rachunkow - prad, gaz, etc. i jak jest z cenami komorek (mam oczywiscie na mysli telefony :))?
co do ogloszen o prace - niesty tylko jedno dotyczylo w jakis sposob pawla profesji. no i mam zagwostke. moze mi ktos wyjasnic, co oznaczaja hieroglify pod ogloszeniami? na. 18/02/Wb/int albo 04/02/Wb/CC. domyslam sie, ze pierwsze swie liczby oznaczaja date. spodziewalabym sie, ze jest to data ukazania sie ogloszenia, ale przeciez 18-ego lutego jeszcze nie bylo... wiec moze jest to termin skladania ofert??? a skrot Wb? Int (moze interview?)? CC? ja to chyba malo lotna jestem :)
nio i popatrzylam na hotele. moze po prostu nie czekajac na ogloszenie warto tam powysylac aplikacje???kto wie...moze i to jest mysl...
ale sprawa celu naszej podrozy nadal otwarta. wiec o kolejne info prosze i dzieki z gory
oj, a zdjecia dzieciakow fajniste.
to ja tez sie pochwale (zdjecie sprzed 2 miechow, niestety). oto tytus:
10032665zo.jpg


 
reklama
marianeczka jaki super misiak
bomba!! śliczny chłopiec
napisz no tylko jak on ma na imie bo sie zastanawiam czy Tytus czy tylko tak na niego mówicie, moze Tymoteusz?
pisz kobieto bom ciekawa jak to śliczności ma na imie

prąd niestety wychodzi nam całkiem sporo
ostatni rachunek to 380 euro ale za dwa miechy nie za jeden wiec nie jest źle
ale widziec taką sumke na rachunku i tak nie jest przyjemnie
gaz, no cóż tutaj gaz jest tylko w domkach w tzw apartamentowcach jest wszystko na prąd stąd takie rachunki

co do ogłoszen na pewno jest przy nich podany termin wazności czyli do kiedy składac cv
a reszta to nie mam pojecia co znaczy
mój małżonek je przeglądał wiec zapytam go bedzie moze lepiej poinformowany

ledwie pochwaliłam mojego mysza a ten zrobił klopsa w majty, brrr
ale jak mu to przeszkadzało
ze ja sie nie zorientowałam kiedy uciekł do swojego pokoju, on po prostu musiał sie schowac
oj nie moge ja z niego

zajełam sie misiem i obiadkiem i czas mi zleciał jak szalony
a tu juz 16 jejku, zapiekanka pachnie a ja głodna wiec uciekam
 
Do góry