reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

tak..to napewno o ten dodatek mi chodzilo Michasiowa:)..jeszcze bardziej sie dzis ucieszylismy jak zobaczylismy sume na koncie/..okazalo sie za zaplacili nam za caly czas oczekiwania...10 tyg...czyli 690 e:)bardzo milo z ich strony:)
 
reklama
hej michasiowa moja znajoma ma dziecko niecale 4 latka i od tego wieku podobno juz do szkoly dziecko moze isc i tez od 6 lat. wydaje mi sie ze to jest takie bardziej zaawansowane przedszkole.i ta szkola znajduje sie niedaleko healthcare centre koło kościola na ballybricie.albo kolo mnie tez na merlin park jest male przedszkole tak mi sie wydaje bo dzieci tam czesto rodzice prowadza..
a mam tez znajoma ona ma synka w tym samym wieku i nie ma pracy bo siedzi z malym w domu wiec jakbys czasem nie miala u kogo zostawic to ona sie chetnie zajmie..

ja tez jak pojde do pracy to zloze fis i bede pracowala min 19 zeby ten zasilek dost ale naszczescie moja superwisorka mi da fajne godziny:) przewaznie socjal rozwaza wnioski 12 tyg hii w teorii a w praktyce to jest dluzej ale przynajmiej zwracaja kase za okres oczekiwania..
ja np nie mam slubu z moim lukaszem wiec teraz zlozylam na smaotna matke i juz czekam hohoh ale jest niby w toku..

zmykam powodzenia a co z tym spotkaniem w galway

buzaik
 
Właśnie muszę się zorientować, podobno już dzieci 4-letnie można posłać do szkoły - tylko pewnie na 4-5 godzin dziennie, a nie na cały dzień, no i pewnie bez posiłków. Gdyby szkoła wypaliła, trzebaby załatwić dodatkowo jakąś opiekunkę, któraby siedziała z małą, dopóki nie będziemy w domu. Zobaczymy, jak będziemy mieć z mężem godziny pracy, czy będzie możliwość, żeby Michał ją odebrał wcześniej, bo ja najprawdopodobniej będę pracować od 9 do 17.30, no przyznam szczerze, że nie bardzo mnie to ucieszyło :wściekła/y:
A co do zasiłków, to nie wiem, czy oni tu czasami nie traktują konkubinatu na równi z małżeństwem, musiałabyś się dowiedzieć. Bo czasami jest napisane na formularzach "partner's or spouse's name" czyli niekoniecznie podajesz męża nazwisko - może być partnera.
Co do spotkania, to ja jestem ZA :-)
A teraz idę myć podłogę - ma ktoś ochotę się zmierzyć? ;-)
 
Byłabym zapomniała - mam taki fajny poradnik "Codzienne życie w Irlandii - poradnik dla nowoprzybyłych", w sumie fajna i przydatna rzecz. Sporo o zasiłkach, podatkach, szukaniu pracy itd. Jeśli ktoś chce, to mogę przesłać na maila.
 
hej!mampytanie dziwczyny czy jesteście zadowolone z tutejszej opieki zdrowotnej,chodzi o dzieci.ja jestem totalnie rozczarowana.mój synek,dziś konczy cztery lata, od tygodnia ma uporczywy kaszel i katar,kaszle praktycznie cały czas.byłam u lekarza i przepisał mi jeden syrop przeciw alergiczny.a brunonowi nie jest nic lepiej,dzis zdecydowałam sie na własna reke dac mu antybiotyk,mam z polski.napiszcie mi o swoich wrazeniach.
 
Witam.
Widze,ze sie ruch zrobil.
Fajnie fajnie.

hej!mampytanie dziwczyny czy jesteście zadowolone z tutejszej opieki zdrowotnej,chodzi o dzieci.ja jestem totalnie rozczarowana.mój synek,dziś konczy cztery lata, od tygodnia ma uporczywy kaszel i katar,kaszle praktycznie cały czas.byłam u lekarza i przepisał mi jeden syrop przeciw alergiczny.a brunonowi nie jest nic lepiej,dzis zdecydowałam sie na własna reke dac mu antybiotyk,mam z polski.napiszcie mi o swoich wrazeniach.
Tia jak Ci tu powiedziec...musisz sie do tego przyzwyczaic;-);-):laugh2:
Norma,norma,norma!

michasiowa obawiam sie,ze takie preschool dzial tylko od 9.00 do 12.00:-(.
Ale upewnij sie.
Powodzenia w pracy! Ja pracuje w piatki i soboty.Antek w piatki jest tylko w przedszkolu,a w soboty tatus sie nim opiekuje.
Moze takie rozwiazanie bedzie dobre?Moze pol etatu?

Aniay to powodzenia dla meza!
A moze odciagnij mleczko i zostaw tatusia z mala?
Niech sie ucza byc razem.
A jak sie bardzo boisz to pojedzcie w trojke:tak:
Macie samochod?Jak tak to tata zostanie z mala w aucie:-)

Kamcia* tylko uwazaj z tym zasilkiem na samotna matke.
W mysl prawa samotna matka to osoba nie mieszkajaca z ojcem dziecka.
Urzad moze w kazdej chwili wpasc do Ciebie na kontrole czy faktycznie mieszkasz sama.
A i wiem,ze tak robia.
Tak wiec badz ostrozna z tym.
Gdybyscie mieli slub to Lukasz placil by o wiele mniejsze podatki,tak wiec mi sie wydaje,ze na jedno wychodzi...i legalne;-)
A ty bys miala meza:laugh2:
 
anieczka wiem o tym ze robia naloty do domu ale ja mieszkam z 3 chlopakami jak narazie wiec mieli by problem zeby sie domyslic ktory to a na akcie urodzenia nie podawalam danych a lukasz musi najpierw ulozyc swoje sprawy w pol a pozniej bedziemy myslec o ślubie.

no wlasnie mi sie wydaje ze jakbys pracowala na part time tylko wekendy to wtedy maz moze sie zajac dzieckiem ale jakbys miala szukac niani to polecam moja znajoma i tak jak mowie ona ma tez synka 4 lata wiec nie beda sie nudzic.

o zasilkach i sprawach socjalnych jest wszystko na stronie social welfare office niektore sa po polsku ja tam wszystko znajduje i sa tez formularze mozna sobie wydrukowac no i na kazdej poczcie daja formularze do roznych zasilkow.


a ja staram sie byc twarda wczesniej usypialam z malym przy cycku a teraz sie naje odkladam go do lozka i wychodze no i czasem placze tak jak dzis np 20 min i w koncu usypia mam nadzieje ze jeszcze jakis czas i juz sie nauczy ladnie zasypiac
a ostatnio zaszalam zjadlam za duzo orzeszkow i maly 4 dni kupki nie robil plakal a mi sie srece krajalo wiec pojechalam do apteki po czopki a oni mi mowia ze tylko na recepte ale naszczescie panie zadzwonila do lekarza i sie zapytala co robic pozniej ja znim rozm pzez tel i powiedzialam co sie dzieje no i dopiero zezwolil babce na sprzedarz takiego zelu do pupy no i od razu bylo lepiej
ale faktycznie jesli chodzi o leki to sa zacofanie dla malych dzieci bardzo ciezko jest cos dostac w galway jest paru pediatrow polskich slyszalam ze fajni..

dobra zmykam odkad mam polska tv to mam wieczory filmowe hiii

buzaki
 
i jeszcz 1 pyt czy ktoras z was orientuje sie lub ma nr do jakiegos irola ktory udziela lekcji ang prywatnie bo kursy mnie nie interesuja a chce jezyk bardziej podszkolic dzieki
 
reklama
anieczka wiem o tym ze robia naloty do domu ale ja mieszkam z 3 chlopakami jak narazie wiec mieli by problem zeby sie domyslic ktory to a na akcie urodzenia nie podawalam danych a lukasz musi najpierw ulozyc swoje sprawy w pol a pozniej bedziemy myslec o ślubie.

To juz teraz najlepiej wyrzuc Lukasza z pokoju, To znaczy nie jego osobiscie:laugh2: ale jego wszystkie rzeczy.
Czyli ciuchy,kosmetyki,rzeczy osobiste.:tak:
Slyszalam o przypadku,ze dziewczyne do sadu podali,bo znalezli maszynke do golenia w pokoju,po dochodzeniu przyznala sie.:szok:
Powodzenia zycze.;-)
A jesli chodzi o nauczycieli angielskiego.
Popytam kolezanke bo takowe lekcje ma z irlandzkim nauczycielem.;-):-)
 
Do góry