reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Irlandii!!

Ciao dziewczynki!!

No troche nam sie tu ozywilo widze!!

Weron- te krostki to normalka! Alex mial takie pryszczole, ze szokkkk:szok::szok: Wszedzie mial, nwet w uszach :-) Ale przeszlo po kilku tygodniach. To taki tradzik niemowlecy.
Kilosy stracisz napewno z czasem. Jesli bedziesz miala takiego upierdliwego dziecia jak moj i bedziesz go musiala na rekach nosic non toper to sie szybko pozbedziesz nadmiaru. Ja z Alexem na rekach robie brzuszki, cwicze na steperze i pilce :-) Fantastyczne obciazenie, a kilogramy leca w dolllll...juz nawet mam widoczne miesnie na brzuszku;-) Wazne, zeby sie zaprzec i byc konsekwentnym, choc nie umniejszam roli predyspozycji. Mnie do cwiczen mobilizowal tez Aaron:-)

Ja dzis spac nie moglam...idziemy na szczepienie a ja az sie trzese...:-( Nie wiem, nie moge zniesc mysli, ze maja go kluc i ze bedzie plakal. Wczoraj az mialam lzy w oczach na sama mysl! Ja nie wiem jak ja to przezyje!:szok::-(
Emili- jak mala przespala noc po? Nie wiem czego sie spodziewac po Alu...mam nadzieje, ze nie bedzie mocno cierpial. Juz w tym gabinecie chyba wywale cyca coby go uspokoic;-)
Teraz sobie slodko spi w hustawce i az mnie serce boli na mysl co bedzie za nastepne 2.5 godziny:-(

Agusiek- zdrowiej kobitko zdrowiej!! :-)

Ja chce na wakacje!!!!
 
reklama
misia83_83-pomysł z cycem jak najbardziej trafny(conieco jeszcze pamiętam),najgorsze gdyby maleństwo miało potem gorączkę...mam nadzieję,że jednak Alex się nie da:-).dobrze jeśli wezmiesz coś,co odwróci jego uwagę-jakąś ulubioną zabawkę,albo coś na co lubi patrzeć(oprócz mamusi rzecz jasna):-D.
 
Cześć:-)

Oli śpi, Vicek Boba ogląda a ja mam chwilkę, żeby poczytać co tam u Was nowego;-)

Z ogromnym zainteresowaniem czytam posty dotyczące szkoły, bo jestem bardzo ciekawa co i jak wygląda:tak: Widzę, że nie jest tak strasznie, ale na pewno jest inaczej. Mojego męża brat zaczyna w tym roku szkołę tutaj, ale dowiedzieć się czegoś od teściów na ten temat to nie idzie, bo sami o wielu rzeczach nie mają pojęcia:-p To chyba ja wiem więcej, a Victor przecież dopiero za 2 lata pójdzie;-) Teraz jak rozmawiam z mami w Portlaoise to pytam o przedszkola, bo bardzo bym chciała, żeby Vicek poszedł za rok, chociaż na 3 godziny dziennie;-)

Ja z własnego doświadczenia powiem, że samo karmienie piersią nie powoduje utraty zbędnych kilogramów:sorry2: Tak się składa, że miałam przerwę półroczną w karmieniu, kiedy byłam w drugiej ciąży, więc w ostatnim czasie karmię 2 lata, a kilogramów do zrzucenia mam naprawdę dużo:sorry2: Nie twierdzę, że tak jest zawsze, bo dużo w tym mojej winy i braku mobilizacji, ale "usprawiedliwiam się" tym, że mój organizm jest mocno obciążony od dłuższego czas (I ciąża, karmienie piersią przez 17m-cy, II ciąża + końcówka karmienia starszego Syna i teraz ponowne karmienie piersią pewnie też ok. półtora roku). Mam nadzieję, że to moje "poświęcenie się" wyjdzie im na zdrowie:tak: A ja sobie dam jakoś radę i zrzucę te 40kg, jak już zamknę temat karmienia piersią;-) Myślę też, że duże znaczenie ma to, że moja @, pojawia się po dłuuugiej przerwie od porodu. Za pierwszym razem to było 10 m-cy, a teraz się okaże, bo jak na razie ani widu ani słychu:-p Śmiałam się ostatnio do znajomej, że ja już nie pamiętam tak naprawdę co to miesiączka, bo w przeciągu ponad 3 lat miałam ją może z 6 razy:szok::-D

Ano Trim....chyba....
Ludzie, strasznie płytkie są te moje dylematy...Ludzie nie mają za co życ w Afryce a ja mam dylemat w jakim miasteczku życ by było mi jeszcze lepiej.
Mój mąż widząc ceny w Portaloise namawia mnie na to miasteczko....Ale czy on wie na co się zamierza...
Trim jest o 40km bliżej.Nie jest złe.Ma Lidla :-D:rofl2: SuperValue i jako taki ryneczek.Może bym tam prace znalazła,już nie musi byc w zawodzie,jakąkolwiek :baffled:
Ale ceny w Twoim miasteczku i Ty jako sąsiadka kuszą,nie powiem.Ah szlak by to trafił.
Chciałabym byc małą dziewczynką i by mama
[*] podjeła za mnie decyzję,było by znacznie łatwiej :-(
Anineczka niech Twój M. pojedzie sobie któregoś dnia spod pracy do Portlaoise, a któregoś do Trim;-) I niech sprawdzi jak wygląda droga, ile czasu mu to zajęło, a potem niech to zestawi z ceną wynajmu i miejscem/domem jakie możecie wynająć:tak:
Powodzenia w decyzjach;-)
Ja też bym chciała, żeby czasem za mnie ktoś podjął decyzję, ale nie ma nikogo takiego. Moja mama może mi doradzić, wyrazić swoje zdanie, ale i tak mówi, że zrobicie jak uważacie:-p Jak do tej pory jest z nas dumna i mówi, że super sobie radzimy sami:zawstydzona/y::rofl2:

Oglądam chaty w Portaloise.Masakra,jakie małe ceny.Za 4 pokoje 575 euro :szok:
Ceny naprawdę bardzo przystępne:tak: Nie twierdzę jednak, że te 4 pokoje za 575e mogą nie być godne oglądania:sorry2: To naprawdę zależy:tak:
W każdym razie zapraszam w swoje strony;-):-D

Gastone witaj z powrotem:-) Pewnie każda z nas tutaj zazdrości Ci czegoś w takim domu:-p;-) Najważniejsze, że Wy jesteście zadowoleni:tak:

Misiu ja o wakacjach marze od 4lat:-( Ale nie o ciągłym lataniu do PL, żeby coś załtwiać i zobaczyć się z rodziną, tylko żebyśmy my mogli spędzić swoją czwórką czas ze sobą, gdzieś poza domem:tak:

Weron nie martw się tymi krostkami, zejdą szybko, poprostu organizm Małego się oczyszcza jeszcze:tak: Zbędne kg zejdą, tylko daj sobie czas. Nie wymagaj po 3 tygodniach, żeby zeszła Ci nadwyżka, którą zbierałaś przez 9 miesięcy:rofl2:

Swoją drogą na temat rozstępów się nie wypowiadam, bo to co mam po dwóch ciążach to koszmar:baffled:

Wszystkim chorym życzę zdówka i lepszego samopoczucia:tak:

A i na koniec, bo jeszcze nie miałam okazji:
Andziulina gratulacje z okazji narodzin synka:-)
BabyBoyCongrats.gif


Miłego dnia:-) Oby tylko nie padało dzisiaj...
 
Ostatnia edycja:
Co do szkoły,to mój Dawid jest zwarty i gotowy-jeśli chodzi o wyprawkę.Książki zakupiłam przez sklep internetowy-z dostawą do domku(100e),mundurek z zeszłego roku ok,ale i tak dokupiłam spodnie,koszule i sweterek-bo w tym roku wprowadzili znaczek szkoły(w zeszłym roku były zwykłe szare),plecak,zeszyty,śniadaniówka,przybory-i tak łącznie ponad200e poszło...A niby edukacja darmowa:-(.Tylko sam zainteresowany mało zapału wykazuje...Za to Dadziunia chętna,że szok.Ma niby zacząć edukację w przedszkolu,ale pani dyrektor,która miała się kontaktować milczy...Jak nie pójdzie będzie ryk,że:szok:.
 
Napisalam posta i mi wcielo:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Napisze tak szybciutko w skrocie n=bo musze obiad jakis zrobic i lece z malym na poczte bo musze recepte wyslac do PL.
Znajoma jest w PL wraca w nastepnym tyg a potrzebny mi Debridat!!!
bylam u pediatry wczoraj i maly prawdopodobnie ma refluks jest na Enfamilu AR i ma jeszcze jakis tutejszy syrop.
jak te leki nie pomoga to powiedziala ze da skierowanie do szpitala w Dublinie gdzie jest gastrolog tylko jeden jedyny podobno na caly Dublin i okolice:nerd:.

Andzulina gratulacje!!!
Anineczka powodzonka w szukaniu domku!!!:tak:
Agusiek moj Szym tez piszczy i czasami tak fajnie zawodzi tzn nie placze a gada tak dziwnie smieje sie na glos juz od dawna a teraz cwiczy pozycje na pieska,chyba nie dlugo zacznie raczkowac;-)

Gastone moz eja wpadne i pomoge w prasowaniu;-)

Joann naj z okazji urodzin i imienin-spoznione ale szczere!!

Te krostki to moga byc tez potowki alboo tradzik niemowlecy!!
 
Misia, musze tez tych brzuszkow sprobowac i dzieki za odp.okrostkach.Co do szczepienianie martw sie, moj maly byl kluty w szpitalu 2 razy dziennie, mial pobierana krew, wiec wiem jak to boli mame, w szpitalu tez ostatnio jak bylam to tez mu pobierali i tak raczki wyginali, ze szok...ale mow sobie, ze to dla dobra malenstwa.
Agusiek zdrowiej!
Joann musimi chyba zaczac nad soba pracowac, zeby na swieta byc pieknosciowe, a mam zamiar leciec do PL!
Musze sie pochwalic, ze dostalam dzis dokumenty do wypelnieia do child benefit. Tylko czy musze dolaczyc np.moj akt malzenstwa albo akt urodzenia albo cos jeszce...? Mamuski doradzcie!Pozdro
Ewelcia jak pottzebujesz jakis syrop z PL dla malucha, to daj znac, moze uda mi sie zalatwic, bo mama mi leki tez zalatwia i przysyla.
 
Ostatnia edycja:
madbebe-dostałam odpowiedz.Przesyłka pościeli do Irlandii to koszt rzędu110zł.Ale ja pytałam o komplet13-to el.jeśli Ty zamówisz inny może będzie taniej:tak:
 
Napisalam posta i mi wcielo:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Napisze tak szybciutko w skrocie n=bo musze obiad jakis zrobic i lece z malym na poczte bo musze recepte wyslac do PL.
Znajoma jest w PL wraca w nastepnym tyg a potrzebny mi Debridat!!!
bylam u pediatry wczoraj i maly prawdopodobnie ma refluks jest na Enfamilu AR i ma jeszcze jakis tutejszy syrop.
jak te leki nie pomoga to powiedziala ze da skierowanie do szpitala w Dublinie gdzie jest gastrolog tylko jeden jedyny podobno na caly Dublin i okolice:nerd:.

Andzulina gratulacje!!!
Anineczka powodzonka w szukaniu domku!!!:tak:
Agusiek moj Szym tez piszczy i czasami tak fajnie zawodzi tzn nie placze a gada tak dziwnie smieje sie na glos juz od dawna a teraz cwiczy pozycje na pieska,chyba nie dlugo zacznie raczkowac;-)

Gastone moz eja wpadne i pomoge w prasowaniu;-)

Joann naj z okazji urodzin i imienin-spoznione ale szczere!!

Te krostki to moga byc tez potowki alboo tradzik niemowlecy!!
Przed kliknięciem "zatwierdź odpowiedź" użyj ctr+c, tzn.skopiuj co napisałaś..i w razie wcięcia posta możesz go łatwo odzyskać ;-) ja tak miałam nie raz..najgorsze jak się napisze sporo a tu nagle błąd...:baffled: więc już mam nawyk kopiowania :-)
Kurcze - jeden gastrolog :szok: właśnie mnie to już w czasie ciąży najbardziej nurtowało..co zrobię jak dzidziulek zachoruje a specjalisty tutaj zabraknie..:baffled: Trzymam kciuki za maluszka. Dużoo zdrówka :happy:
Dzięki za życzenia.
A co do krostek - właśnie to, że krostki miały białe końcówki mnie zastanawiały - myślałam, że go coś pogryzło może..ale pielęgniarka środowiskowa powiedziała, że to od ubrań bo maluszek ma bardzo delikatną skórę..ale że to minie - i minęło :-)
Misia, musze tez tych brzuszkow sprobowac i dzieki za odp.okrostkach.Co do szczepienianie martw sie, moj maly byl kluty w szpitalu 2 razy dziennie, mial pobierana krew, wiec wiem jak to boli mame, w szpitalu tez ostatnio jak bylam to tez mu pobierali i tak raczki wyginali, ze szok...ale mow sobie, ze to dla dobra malenstwa.
Agusiek zdrowiej!
Joann musimi chyba zaczac nad soba pracowac, zeby na swieta byc pieknosciowe, a mam zamiar leciec do PL!
Musze sie pochwalic, ze dostalam dzis dokumenty do wypelnieia do child benefit. Tylko czy musze dolaczyc np.moj akt malzenstwa albo akt urodzenia albo cos jeszce...? Mamuski doradzcie!Pozdro
Ewelcia jak pottzebujesz jakis syrop z PL dla malucha, to daj znac, moze uda mi sie zalatwic, bo mama mi leki tez zalatwia i przysyla.
Weron - masz racje - trzeba popracować.. Też na święta jadę do PL. A Misia ma niezłe metody - muszę spróbować od brzuszków z maluszkiem - brzuszki zawsze lubiałam robić :happy:
Do child benefit wysyłałam akt ślubu - ale dlatego, że pomylili moje nazwisko..tak to chyba sam formularz styknie :sorry2:
 
reklama
weron ja wysylalam niedawno papiery na child benefit wypelnilam jedynie te papiery ktore oni podali i chyba akt urodzenia malej ale teraz nie pamietam a po kilku tyg oni odeslalai mi jeszcze jeden papier do wypelnienia w sprawie pieniedzy w rodzinie i pracy meza czy mojej
 
Do góry