reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

mamami- na znieczulenie nie musisz iść tzn na ta rozmowę,na plecak się nie zapisałam bo nie wiedziałam a i tak dostałam. zresztą śmiech na sali z tym plecakiem, może z dwie próbki kosmetyków,pampers,kocyk,pełno gazet,jakaś bajka i chlebak do szkoły :-/
 
reklama
gabi89-ten pokój o którym piszesz to jest rodzinny, macie w nim dwa łóżka , telewizor, własną łazienke i toalete i doba kosztuje ok 60 euro. Mąż może być z Tobą 24h. Śmiesznie to wyglądało jak w nocy szłam małej po mleko albo do WC a po korytarzu tatuś chodził z maleństwem bo płakało :)
 
paula przenioslam twojego posta o rzeczach dla dziecka do odpowiedniego dzialu-sprzedam,kupie,oddam tam mozna takie ogloszenia dawac ,po to ten watek jest zalozony :-) Fajnie by bylo jak bys opisala jake rozm ciuszkow,czy cos aby dziewczyny zainteresowane wiedzialy.Polecam tez porobic "zestawy" np 10-40 czesciowe i tak sprzedawac.
 
mamami Ty chyba pisałas o szkole rodzenia, każdemu przysługuje za darmo, organizuje je Magistrat 11 mam program na 2013 jesli Cie interesuje, jednak szkola ta jest po niemiecku :)
 
Dziewczyny mam pytanie, czy orientuje się któraś z Was, czy mąż może wziąć chorobowe na żonę albo dziecko? i w jakim to jest wymiarze? czy trzeba w pracy pokazywać jakieś zaświadczanie że żona jest chora czy nie?
 
Dziewczyny mam pytanie :-) mąż potrzebuje żeby mnie ubezpieczyć przy sobie akty małżeństwa i mój akt urodzenia tylko nie dowiedział się czy to mają być zupełne akty przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego czy mogą być skrócone wielojęzyczne takie co wystawiają w urzędzie stanu cywilnego ???:-)
 
i jeszcze jedno nie orientujecie się czy jeżeli mąż jest zatrudniony na 1/2 etatu i jego miesięczne zarobki nie przekraczają 1200 euro to czy będziemy musieli coś dopłacać do ubezpieczenia za mnie???:-)
 
gabi89: może być skrócony odpis :-) , mąż może wsiąść na dziecko ale jeśli ty pracujesz, a co do ubezpieczenia mój też był na początku na 1/2 etatu i nic nie doplacalismy :-)
 
reklama
Do góry