reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Pauluszka nie istnieje zwiazek miedzy praca a pobieranien familienbeihilfe czy kinderbetreungsgeld. Obowiazkiem jest przebywanie dzieci w Austrii czyli oficjalnie tutejszy hauptwohnsitz. A te dzieci jak sadze mieszkaja w Polsce, prawda? ...
 
reklama
Dziewczyny mam maly problem otoz w styczniu wzielam slub i nie zdazylam odebrac dowodu z nowym nazwiskiem a z tego co wiem dowody polskie dla obywateli przebywajacych za granica sa wazne 4 miesiace.. chcialam wyrobic anmelbesheinigung czy jakos tak i nie chca mi wydac na podsawie aktu malzenstwa i obecnego dowodu.
Czy sadzicie ze sam antrag ab anmeldbeaheinigung o ktory prosili w krankenkasse zeby mnie ubezpieczyc wystarczy do zalatwienia wszystkich formalnych spraw zwiazanych z narodzinami dziecka? Dodam ze nie mam mozliwosci podrozy do polski po dowod, do ambasady nie chca wyslac, a pelnomocnictwa raczej nie mozna ustalic...
 
Luiza a paszport? Zylam sobie prawie rok bez dowodu i nie byl do niczego potrzebny gdyz Austriacy paszport uwazaja za podstawowy dokument... a dowodow w ogole nie maja! Takze paszport a dowodem nie zawracaj sobie glowy.
 
Moj paszport wlasnie stracil waznosc a kobiecie w urzedzie chodzilo o to ze do anmeldbesheiningung potrzebny jest dowod z moim nowym nazwiskiem sam akt malzenstwa nie wystarczy do porodu zostal juz tylko miesiac z tego co tu dziewczyny pisaly do kinderbetreuungsgeld potrzebny mi bedzie anmeldbesheinigung i oc narodzin dziecka mam 8 tygodni zeby zlozyc wniosek o kbg a do polski dopiero w polowie wakacji pojade wiec powoli mysle o tym wszystkim
 
Luiza najlatwiej jednak chyba zlozyc wniosek w konsulcie o paszport i przy okazji wyrobic tymczasowy na czas oczekiwania tego na 10 lat. Bedziesz miala dokument z nowym nazwiskiem i to od reki. Koszty moze wieksze ale to chyba najlepsze wyjscie z tej sytuacji.
Pauluszka ,mokito do kgb dzieci musza byc tu ale do fbh juz nie. Znam paru pilakow pobierajacych tu fbh a dzieci z matka sa w pl.
 
Hej dziewczyny, właśnie się dowiedzialam ze jestem w ciąży:-) wiec następne co muszę zrobić to wybrać lekarza, sklaniam się na dr Wiltosa, ale mam pytanie czy któreś z was u niego prowadziły ciąże i czy ze przyjmuje prywatnie robi więcej badan? Dziękuje wam za odpowiedzi i pozdrawiam:-)
 
Kapelutek dziękuje za odpowiedz:-) hmmm to mam dylemat teraz:-) kurcze o innych tez się słyszy przeróżne opinie a w gre tylko Polak wchodzi, wiadomo o co chodzi o język:-) a kogo polecasz?
 
Wbrew wielu negatwnym opiniom, ploecam dr Truskolaskiego. Majac porownanie do Wiltosa moge smialo powiedziec, ze jest o niebo lepszy. Ale ja i tak po ciazy poszukam jakiegos obcokrajowca ;-)
 
reklama
Rozumiem kapelutek.:-) a jeszcze mam jedno pytanko do was. Do kiedy pracowalyscie na sprzataniach o ile takowa prace mialyscie? Nie mam pojęcia czy odrazu dac sobie spokój czy pracować jeszcze:-) chciała bym wasze zdanie usłyszeć:-)
 
Do góry