reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Kapelutek ja sama prosiłam gina o skierowanie na to badanie, w Polsce to standard, a tu byłam zdziwiona, że musiałam się prosić. Mnie nawet w szpitalu jak już meldowałam się do porodu, to pytali o te badania, bo w razie czego muszą podać antybiotyk, żeby dziecko się nie zaraziło. Sprawdzają czy nie ma paciorkowców, wiele ludzi to ma w układzie pokarmowym i to nie jest groźne, ale gdy przedostaną się do dróg rodnych to mogą być niebezpieczne dla maleństwa. U kobiety ta bakteria nie daje żadnych objawów, stąd bezpieczniej zrobić posiew.
Oczywiście rozumiem Twoją frustrację, że tak nagle wyskoczyli Ci z tym badaniem, tym bardziej, że miałaś już coś zaplanowane, ale według mnie lepiej zrobić badanie :) Tych ambulatoriów jest więcej w wiedniu, może nie będziesz musiała jechać przez pół miasta? Ja robiłam w 8. Bezirku i czekałam może z 20 min, samo badanie to moment. Poszłam bez wcześniejszego dzwonienia i bez problemu mnie przyjęli
 
Kapelutek ja też miałam dokładnie tak jak Vixen pisze, w moim szpitalu tez się o to badanie pytali:-) juz nie pamiętam gdzie je robiłam ale też się nie umawialam, a wyniki wysyłają do lekarza.
 
Dziekuje Wam Dziewczyny :-) Dostalam konkretny adres do laboratorium, do ktorego mam sie udac. Spokojnie juz wszystko na jutro zaplanowalam :-) Zaskoczyli mnie i dlatego sie wscieklam :-) Mam miec cesarke wiec nie bardzo rozumiem po co badanie waginy, ale tak jak piszecie... warto zrobic i lepiej miec :-)
 
Mi wymaz pobieral ginekolog i na kolejnej wizycie mialam wyniki. Infekcji nie mialam, a pomimo tego w szpitalu gdy do niego dotralam i wody mi juz jakis czas temu odeszly, to od razu na dzien dobry dostalam kroplowke z antybiotykiem i az do cc co kilka godzin podawano mi ja :rofl2: a ze sie meczylam prawie 40 h to troche tego bylo.
 
Dziewczyny czy wizyty poloznej w austrii sa obowiazkowe po porodzie czy jest to dodatkowa usluga? Pielegniarka w szpitalu mowila ze kilka dni przed porodem powinnam zglosic w krankenkasse ze chce polozna. A co jesli uwazam ze nie potrzebuje? Nie bede miala z tego tytulu nieprzyjemnosci?
 
Kapelutek ja mialam to badanie robione a wynik automatycznie do szpitala szedl. Tak jak dziewczyny pisaly w razie co musza antybiotyk podac. Nie wiem jak w innych miastach ale u nas jest obowiazkowe.
Luiza jesli bedziesz wychodzic wczesniej to przed wyjsciem mzsisz pidac dane poloznej. Ja np po cc wychodzilam na 3 dzien niespodziewanie i ze szpitala dzwonilam do poloznej czy da rade mnie odwiedzac. Polozna byla warunkiem mojego wyjscia tak wczesnie. Po 5 dobie i cc chyba juz nie ma obiwiazku,nie wiem jak z sn bo jeszcze krocej.
 
reklama
Drogie mamy mam do was pytanie jesli wiecie to odpowiedzcie. Mieszkam z moim partnerem i naszymi dziecmi na stale w Austrii. Moj partner ma dwojke dzieci z byla zona. Chcialby wziac FB dla tamtych dzieci i moje pytanie brzmi czy FB dostaje sie tylko za okres przepracowany czy tez jesli jest sie zarejestrowanym w AMS?
 
Do góry