reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej dawno tutaj nie zaglądam ale to dlatego że urodziłam 18 listopada moja córeczke. A teraz mam pytanie na poczatku stycznia chcemy jechac do Pl. Ale jak to jest z wyrobieniem paszportu tutaj w austrii??? Jeżeli dziecko jest tu zameldowane a rodzice to polacy to w polsce mam tez dziecko zameldować??? Proszę o jakieś wskazówki bo nie wiemy co robić.
 
reklama
Angelika gratulacje :-) dziecku wyrabia sie paszport tutaj w ambasadzie potrzebne jest zdjecie paszporty albo dowody osobiste rodziców akt urodzenia dziecka i oboje rodziców osobiście musi być przy składaniu wniosku trwa to jakieś chyba jakies 4 tygodnie nie pamietam juz. Co do meldunku to twoja decyzji. Ja miałam taką sytuację ze jak przyznali mi KBG to chcieli zaświadczenie ze dziecko nie jest zameldowane w Polsce...
 
Hehe ja tez 10 minut. Bylam w szoku ze tak szybko. A i do roku trzeba dziecko "zarejestrowac" w pl, bo nie wydadza ci pozniej tutaj paszportu kolejnego, gdyz ten pierwszy jest na rok. W ambasadzie powiedza ci o tym dokladnie. My bedziemy teraz rejestrowac na swieta. Paranoja jakas z tym.
 
Angelika gratuluje. Pierwszy paszport musisz wyrobic w ambasadzie. Mozna umowic sie na konkretna godzine, wtedy nie czekasz.
 
Ale wam fajnie ja czekam jakieś 2 tygodnie a do ambasady mam prawie godz jazdy. Trzeba umiejscowić akt urodzenia dziecka nie potrzeba do tego meldowac dziecka w Polsce. My już mamy drugi paszport:-)
 
reklama
Natalia bzdura, nie trzeba dziecka w Pl rejestrować! Do następnego paszportu potrzebny jest pesel i o niego składa się wniosek tu w Ambasadzie, Kosnul występuje o nadanie nr pesel. Jest dokładnie tak jak pisze Gabi, trzeba tylkl w Pl umiejscowić akt urodzdnia i nic więcej, meldunek nie jest potrzebny

Angelika gratulacje :)

Ja na pierwszy paszport dla noworodka czekałam tydz, ale już koleżanka która rodziła parę miesięcy po mnie dostała na miejscu.
 
Do góry