reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

reklama
Fredzik aż nie mogę uwierzyć :szok::szok: to dziwisz się że synuś taki rozbrykany jak mama taka rozrabiara:-D
u nas postęp nocnikowy zerowy:confused2:

madzikm mam nadzieję że wyleniłaś się ostro;-)
 
Fredzik u maluchów to ciężko rozpoznac bo one taki mają ogolnie "nadpobudliwy" wiek
Polecam książke "Nadpobudliwosc psychoruchowa u dzieci" Wolański, Skotnicka, Kołakowski, To jest polska publikacja lekarzy z Centrum Behawioralno Terapeutycznego (do nich mialam wlasnie isc z Kubą) kosztuje 27pln
tam jest np cos takiego odnosnie mlodszych dzieci
Trudności które pojawiły się u najmłodszych dzieci:
-bardzo ruchliwy, od zawsze nawet w ciazy kopał i nie dawał spac
-nie sypiał dobrze nawet jako niemowle, był niespokojny, często płakał
-Długo ssał kciuk
-Wspinał sie na wszystkie możliwe meble
-Zasypiał "robiąc fikołka" jakby go ktos guzikiem wyłączył
-zaczął chodzic szybko, ale późno mówił
-nie umiał chodzic ale juz zamęczał gadaniem
-ciągle biegał, zawsze na coś wpadał, był posiniazony
-nie słuchał mimo setek poleceń
-stale trzeba bylo miec go na oku
-bardzo dlugo uczył sie zapinac guziki i wiazac buty
(ps. mój Kuba do tej pory fatalnie wiąże !)
- nie umiał bawic sie z dziecmi, wyrywał zabawki (to akurat normalne u 2-latków)


i druga książeczka. Rozwój psychiczny dziecka 0-10 lat, Frances L. Ilg, Louise Bates Ames, Sidney M. Baker ; przekł. [z ang.] Mirosław Przylipiak.
tą wypozyczylam w bibliotece i kupie na wlasnosc., skarbnica wiedzy i wiele rzeczy wyczytalam ktore uwazalam za normalne a okazaly sie jak najbardziej normalne w jego wieku, naprawde polecam

a co do tych warsztatów to są na podstawie wlasnie tej książki "Jak mówic zeby dzieci nas sluchaly, jak sluchac zeby dzieci chcialy z nami rozmawiac" Adele Faber
tez genialna ksiazka ale bardizej o starszych dzieciach

Kuby nadpobudliwosc nie jest jakas tragiczna, są rozne stopnie ADHD i mojego Ł siostrzenica byla taka ze nie zdążyłas powiedziec zdania a ona juz chate 3 razy obiegla, 5 razy sie potknela i narobila ze 4 razy histerii ze pół miasta slyszalo. I to dopiero jest ADHD :-) Ta książka A.Faber juz mi pomogla, od tygodnia staram sie choc troche wg niej postepowac i juz widze duże efekty. Nawet kuba je zauwazyl
 
Ostatnia edycja:
no generalnie te wszystkie zachowania są dosc normalne na 2latka :-) u mnie jest tak samo.
ze spaniem bylo za to tak , ze na poczatku pierwsze 4-5 m-cy spał mi całe noce, w dzien równo 3h i budzil sie na jedzenie i spowrotem 3h, no IDEAŁ. a potem zaczeły sie cyrki i w nocy po 5 razy sie budzil . Za to w dzien zawsze ladnie spał. dosc dlugo spał te 2-3razy dziennie, teraz spi raz, ale porzadnie bo potrafi 2-3h spac a czasem bywa i 4 jak cos sie zdarzy czy nie dospi w nocy. no i raz na tydzien-dwa jest dzien kiedy nie śpi. a potem spowrotem wszystko do normy wraca

ja mysle ze wszelkie ADHD to najwwczesniej po 4rż bo teraz póki co to wszystko jest wpisane w rozwój.
chociaz przyznam ze ja juz mam wieczorami dośc. Wieczorem jak mnie gdzies znajomi ciągną to ja wole podusie i łóżeczko bo jestem wykończona.
 
Witam
i zmykam po książki na weekend;-)

moja sąsiadka jest po prostu jak dynamit nie do opanowania, ucieka, jest jej wszędzie pełno, psoci, potrafi na zakaz walnąć głową o podłogę i nie ma ADHD doktor powiedział że po prostu jest żywa i bardzo aktywna:tak: jeśli chodzi o mamę to masakra oczy dookoła głowy:szok: ale ciekawa jestem jak będzie się zachowywać w przedszkolu czy będzie takim dominatorem czy raczej będzie cichutka i spokojna

moja jest grzeczna ale też ma swoje odchyły;-) ale tak żebym chodziła za nią krok w krok to nie ma tak:no:
 
roksi to moze sąsiadka powinna sie udac do innego lekarza? bo mi tez mówili że Kuba nie ma ADHD a okazuje sie ze ma. Nie wszystkie dzieci mają "ekstremalną" wersje ADHD. pozatym moze jest jeszcze za mała na taką diagnoze, z reguly to pod koniec przedszkola sie cos takiego diagnozuje z większą pewnością.
 
Dzień dobry

Ja mogę małą zostawić na dłużej, często sama sobą się zajmuje, ale wiadomo jak to dziecko potrafi coś głupiego wymyślić - ostatnio znowu wspięła się na parapet a okno było uchylone odgórnie :baffled: No ale to się zdarza sporadycznie, także mogę spokojnie iść się myć na przykład.

U nas też piękna pogoda dzisiaj, tzn. mogłoby być cieplej, ale świeci słońce i nie pada. Właśnie wróciliśmy ze spacerku, młoda ogląda Krecika i probuje zasnąć, mąż w kuchni, żyć nie umierać ;-)
 
reklama
ja przywlekłam do domu "Rio Anaconda" Cejrowskiego i właśnie czytam:tak: mloda śpi ale zaraz idę ją budzić;-)
ja co raz częściej chodzę się myc tylko przy małej:tak: muszę jej pokazywać że mama jest zajęta i musi sama zająć się sobą:tak: bo od października takie sytuacje będą częste;-)

właśnie dzwonił m i przyjeżdżają do nas znajomi :tak: zbieram się ogarnąć mieszkanko:-p
 
Do góry