reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

madzikm mojej tez niedawno pojawily sie lekkie szorstkosci na buzi, lokciach i na stopce, podejrzenie - czekolada, albo od nabialu, ale wczesniej nie miala, chyba, ze sie przebialkowala..smaruje kremem oilatum, ale przyznam, ze malo regularnie. u nas na szczescie nie jest to silne i generalnie jakos malo sie tym poki co przejmuje, jak sie zaostrzy to bardziej sie temu przyjrze, bo przeciez nabialu jej nie odstawie jak ona serkowa i mleczna taka :szok:

witamin ogolnie nie podaje, mam vibocvit od wakacji kiedy to pani doktor kazala go dawac po uzadleniu pszczoly - ponoc wydziela zapach, ktorego nie lubia owady, ale mala nie chciala pic i tak lezy....
 
reklama
Laurze pojawiły sie jakiś czas temu chrostki czerwone na pośladkach ale stosowałam tylko mączkę ziemniaczaną i linomag. Winowajcą okazały sie chyba mandarynki, bo przestała je jeść i wszystko sie ładnie zagoiło.
aha, daję jej raz dziennie witaminę C (babcia chora a Laura lubi się nią "opiekować" więc ją może troche ochroni :-D
 
Madzikm, u nas uczulenie było w postaci szorstkich kropek na brzuchu i plecach, do tego czerwone plamki na rękach, w zgięciach łokci i pod kolanami. Nasza dermatolog bez pytania co je kazała odstawić kwaśne rzeczy ( żur:baffled: ) orzechy, ryby wędzone, w puszce i ogólnie uważać na konserwanty. Do smarowania mamy maść natłuszczającą z vit A ( na receptę ok 5 zł ) i krem Dexeryl ( ok 19 zł za 300ml ) no i do kąpieli jakieś emolienty. Najbardziej pomogła ta robiona maść
 
a z nabiałem twierdzi że to mit, jeżeli dziecko nie miało skazy od małego, to taka ilość nabiału jak dzieci jedzą to nic nie powinna robić, zwłaszcza nagle. A czekoladę czasem możemy dawać , tylko mleczną i koniecznie bez nadzienia
 
Agutek, rozłożyłam sie na całego :( m siedzi z Ignasiem a ja leze i sie kuruje. Cos mi sie zdaje ze dziś padne wczesniej niż młody. Takze dobranoc:)
 
no to u nas klops:baffled: młoda przed 20-tą zwymiotowała bardzo dużo:-( po 20 minutach przyjechał pediatra i powiedział że to rotawirus:baffled: typowo brak gorączki lecz jest rozpalona i wymioty:baffled: ścisła dieta, lek w syropie przeciw wymiotny oraz drugi na biegunkę bo jest duże prawdopodobieństwo że wystąpi:baffled:

pytałam się pediatry o wit D powiedział że można już odstawić spokojnie:tak: ja odstawiłam od wakacji:sorry2:

soppana kuruj się kochana:tak: może jakaś ciepła herbatka z miodem i cytrynką:tak: ja jeszcze dodaję wkładkę% ale w Twoim obecnym stanie surowo zabraniam:tak:
 
Roksi, oby Natalce szybko przeszło i się nie odwodniła:no:, dużo zdrówka:tak:
Dzięki Ewelina nasz pediatra jest ordynatorem neonatologii i mówił szpital obłożony dzieciakami:-(

kurcze znów zwymiotowała lek:-( dzwoniłam do pediatry i powiedział że jak jeszcze będzie wymiotować to jutro mamy stawić się na oddział na nawadnianie:-:)-:)-(
bidula bez życia jest śpi tylko:-:)-:)-(
 
reklama
Roksi, bądź dobrej mysli:tak:, fajnie masz, że to znajomy lekarz będzie ewentualnie leczył Natalkę w szpitalu, nie będzie to taki szok dla małej, jak bedzie miała kogos znajomego, oprócz mamy, ale oczywiście zyczę Wam oby sie bez tego obyło:tak::tak::tak:
 
Do góry