reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

reklama
Czytałyscie dziś na onecie o wycofałaniu z obrotu na terenie całego kraju szczepionki Euvax przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, kurde Borysek ją dostał w pierwszej dobie życia, sprawdzilam w książeczce szczepien...i inne dzieci pewnie też...:growl:

Szczepionka dla dzieci wycofana z obrotu - Onet.pl Wiadomo


Wiktoria była szczepiona tym w szpitalu, w przychodni nie. Nawet nie chcę myśleć, że przez to cholerstwo umarły jakieś dzieci. Czytałam, że niektóre kraje wycofują się z używania szczepionek skojarzonych - za parę lat możemy się dowiedzieć, że szczepionki teraz zachwalane okażą się jakimś bublem. Oby nie.

Mojej szwagierki koleżanka zaszczepiła swojego chłopca i zachorował na autyzm. Oglądałam film dokumentalny o tej szczpionce i przypadkach zachorowania na autyzm - ja ne będę szczepić Wiktorii tą szczepionką.

To znalazłam w necie:
Jest to szczepionka skoniugowana MMR II firmy MERCK (Measels-Mumps-Roserine) Odra-Świnka-Róźyczka, przy czym największe efekty uboczne powoduje szczepionka różyczkowa. Jest to szczepionka obowiązkowa po 12 miesiącu życia- zwłaszcza dla dziewczynek ponieważ różyczka w powikłaniach może doprowadzić u nich do bezpłodności. Można zamiast niej stosować oddzielnie każdą ( 3 - kłucia - 3 inne szczepionki) lub zaszczepić dodatkowo jeszcze na ospę wietrzną szczepionką Varillix. Drugie kłucie w inne miejsce i nie można mieszać szczepionek w jednej strzykawce!!!
 
Boze, dziewczyny nie straszcie tymi szczepionkami...
A myslalam,ze nie znajde czasu na ksiazki przy malej,a tu prosez..."Milosc w czasach zarazy" czytalyscie?ale mnie wciagnela!!!
 
reklama
Do góry