reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

reklama
Mój synek od czwartku nie zrobił kupki.Martwie sie o niego bo od wczoraj wieczora płacze.Wiem ze boli go brzuszek.A lekarze mowia ze to normalne jak niemowleta nie robia kupki pare dni.Co sądzicie o czopkach glicerynowych???
 
hej dawno tu nie zagladalam... musze was nadrobic...ojjj duzo mam do poczytania... a z tego co juz czytalam
Slonkoonline moja mala miala takie samo uczulenie na buzce i tu w irlandii lekarz powiedzial mi ze to tradzi8k niemowlcy i samo zejdzie po okolo miesiacu... i tak tez sie stalo :) niczym nie kazal smarowac
 
patusia44-termometr nie działa.Byłam dzisiaj u pediatry i powiedziala aby sprobowac czopkiem, a jak to nie pomoze do jutro to mamy z mezem zrobic leawtywe.Brzuszek ma mieciutki i ładnie przybiera na wadze bo przeszło pól kg. na dwa tygodnie.Troszke sie boimy, ale jak trzeba to trzeba.
 
Dziewczynki, mam ostatnio urwanie głowy, bo moja córcia tak sliczie się do mnie uśmiecha, tak ślicznie gaworzy, że świat przestał dla mnie istnieć... zrozumci i wybaczcie...


byliśmy dziś na szczepienie, ta szczepionką 6 w 1. Iza dzielna i odważna, usneła przed samym wkłuciem, więc miała niemiłą pobudke. Ale naszczęście pani pediatra podpowioedziała nam sposób na niemal bezbolesny sposób szczepienia! moje drogie, uwaga! SSANIE!!! Jak dziecko ssa, to ma wszystko głęboko gdzieś i nawet średnio jest zainteresowane szczepieniem. Iza dostała smoka zaraz po szczepieniu i jak to ona w chwili stresowej, poszła spać...
(zwróciłam uwagę na to, że dziewczyny narzekacie na smoki jako zakłócające laktację, więc uwaga... jest też "bezpieczny sposób"- dać dziecku cyca i niech go kłują przy karmieniu...)

i mam pytanie, dla mam co dopajają dzidziusie... pediatra podpowiedziała herbatki z malin i dzikiej róży, bo są bezpieczny, nie słodkie, gaszą pragnienie, tylko nie wiem których firm, bo nie zapytałam, może Wy wiecie?
 
Patusiu a u Was jest wymagan bierzmowanie u rodziców chrzestnych? My mieliśmy chrzciny 5 lipca i nikt od chrzestnych nie wymagał żadnego zaświadczenia o bierzmowaniu. Kartki ze spowiedzi, nauki dla rodziców i rodziców chrzestnych i tyle.
 
hejka :-)
u nas ostatnio pogoda do D...y :baffled: nawet nie ma jak wyjść na spacer bo ciągle pada, mam już dosyć wiszenia w oknie i wypatrywania słonka buuuuu!!!!

my na szczepienie idziemy w piątek, przyznam że mam cykora lekkiego bo mąż wieczorem (jak zawsze zresztą) idzie do pracy i nie daj Boże by się przyplątało coś typu temperatura tfu tfu tfu.
postanowiliśmy również zafundować dziecku szczepionke na rotawirusy :tak: (tutaj w standardzie są szczepienia 6w1).

no i w końcu dziś byłam u gina :zawstydzona/y: wcześniej nie mogłam bo była na urlopie... pochwaliła że ładnie mnie zszyli, i że wszystko się zagoiło, przepisała tylko czopki bo okazało się że jestem sucha w środku :baffled::sorry2:, bolało mnie troszkę jak brała wymaz na cytologię :-(. a jeśli chodzi o antykoncepcje to poleciła mi mini-pigułkę, można ją brać jak karmi się piersią. jeśli przestanę karmić piersią to wtedy mam zmienić pigułki na mocniejsze albo wybrać coś innego. ogólnie namawiała mnie na spiralkę ale jakoś tak ja nie jestem do niej przekonana :-( w Irlandii są jeszcze dostępne implanty (wszywa się je w ramię), ale za to ginka była temu troszkę na nie...
no i mówiła że jeśli karmi się piersią to teoretycznie jesteśmy "chronione" do 4 miesiąca... teoretycznie, bo wszystko zależy od tego jak często karmi się piersią, że jeśli przerwa międzi jednym a drugim karmieniem wynosi więcej niż 3-4godz to już tej ochrony nie ma.... no i u nas ten sposób antykoncepcji odpadł od razu bo synek przesypia mi noce;-)

a i jeszcze z innych nowości - synek dostał paszport :-):-) więc możemy latać do woli :tak:
aaaa i mamy już zabukowane bilety na Święta do Polski :-D:-D:-D normalnie pierwszy raz od 4 lat będę na święta w domu :szok::szok: bo zawsze tutaj byliśmy:baffled:... na święta planujemy chrzciny zrobić :tak:
 

Załączniki

  • IMG_2230.jpg
    IMG_2230.jpg
    31,3 KB · Wyświetleń: 29
Confi - a co ty kochana sie nie pokazujesz?? wszystko w porządeczku u ciebie? daj znać co u was

m&m mój synalek też raz mi spał we wanience.. wystraszyłam się troszkę, nie powiem :sorry2: takie "zwłoki" trzymałam, normalnie nie wiedziałam jak go umyć miałam ;-)

dziewczynki poradzcie mi cos.. bo maly dzis zauwazylam podczas kapieli nad pepkiem ma takie lekko zaczerwionione a w pepku jakby w srodku rozowe.. ale pepek suchy.. przemywam spirytusem hmm..
kochanie u nas jest tak samo, przestraszyłam się że wdało się jakieś zakażenie czy coś :baffled: ale w ten piątek idziemy na szczepienie więc zapytam się dlaczego to takie jest i czym to pielęgnować :tak:
a może ty już się dowiedziałaś coś o tym pępku?

k.m ja bym spróbowała z tym czopkiem :tak:
koleżanka mnie "pocieszyła" że im dziecko starsze tym częściej zdarzają się takie okresy bez kupkowe i wtedy z glicerynką trzeba się zaprzyjaźnić :sorry2:

tsarina - ja też słyszałam o tej metodzie na cyca przy szczepieniu, nawet mam zamiar przetestować to w piątek :sorry2:
co do herbatki to ci nie pomogę, bo raz-ja ostatnio daje tylko cyca (nie ma już takiego słonka jakie było 2tyg temu i nie widze potrzeby dopajania juniora), dwa-przyznam szczerze że nie znam nikogo kto by tą herbatkę podawał (zazwyczaj tylko wodę podają moje znajome albo rumianek), ale taką co ty szukasz to widziałam z BoboVity :tak:
 
reklama
Dalismy mu czopek o 14 i do tej pory nie ma kupy.Zobaczymy co sie bedzie działo w nocy.Synek narazie spi a cały dzien był pogodny.Brzuszek tez ma miekki.Jak do rana nie bedzie kupki to zrobimy malutka lewatywke.

Dlaczego czopek jeszcze nie zadziałał????:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
Do góry