reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Witam sIę czwartkowo:)-
normalnie czasami nie wiem jaki jest dzień tygodnia;) ale wczoraj byłam u ginekologa więć weim ze była środa:) już kiedyś pisaam że mam takiego lekarza z powołaniem prawdziwym. zbadał mnie i ładnie mi się zagoiło i obkurczyło wszystko;) spytał sie co y synka słychać, pamięta nas ze szpitala- bardzo to miłe było "Pani Kasiu jak tam synio Jakub"- a poród był trzy miesiące temu prawie. nie tylko zajął się mną ale jak już wpomniałam wcześniej pytał o kolki, czy synuś ładnie rosnę i czy odnajduję się w maciezryństwie..

kika kciukasy za rajd po lekarzach i za szczepienia- my jutro niby mamy juz drugi raz , ale mam pewne obawy katarek i czasami kaszlniecie synka w swietle ostatnich wydarzen poszczepiennych naglosnionych w mediach spedza mi sen z powiek. i w ogóle zastanawiałam sie przez chwile czy jechac-ale pojade i poprostu powiem pediatrze o moich obawach.

Jako ze synka urodzilam 29.10.213 postanowilam sie zorientowac jak to jest z ta ulga prorodzinna w moim przypadku. podziele sie zdobytymi informacjami bo może komus sie przydadza. Oczywiscie kazdy moze to sprawdzic. nie ponosze odpowiedzialnosci :)

jezeli mamy jedno dziecko prawo do odpisu z 2013 uzyskujemy jezeli nasze laczne dochody nie przekroczyly 112 tys ( pomazyc moge)
lacznie mozna odpisa na jedno dziecko 1112,04 zl za rok. w przypadku gdy Jakub urodzil sie w październiku przysługuje nam ulga za trzy miesiace ( 10,11,12)- 92,67 zł za kazdy miesiac- co daje w sumie 92,67*3=278,01 zł. nie wazny jest konkretny dzien miesiaca tylko miesiac urodzenia dziecka. Jezeli Kuba urdzi by sie 31,12 przyslugiwalby nam odpis za jeden miesiac cvzyli 92,67 zl. wypelniamy oczywiscei zalacznik pit 0


ciekawostka :odliczenia za 2013 na kolejne dzieci-tu nastapily zmiany:
1 diecko- 1112,04 zł
drugie dziecko- 1112,04 zł
tzrecie dziecko- ulga wieksza o 50% czyli 1668,06 zł
czwarte dziecko-ulga o 100 % wyzsza- 2224,08 zł

przy liczbie dzieci wiekszej niz 1 nie obowiazuje nas ograniczenie 1112 tys rocznei

oczywiscie aby uzyskac zwrot trzeba miec co najmniej tyle pobranego podatku co ulga

źródło: internet, gazeta Mam dziecko:)

troche pitow w swoim zyciu rozliczylam i to jest prostsze niz wyglada:0


Dzisiaj mój synio Kubuś mnie bardzo mile zaskoczył spał od 23 do 4,30 bez pobudki na karmienie:) pierwszy raz mu sie cos takeigo zdarzyło-jestem dumna z niego:) mam nadzieję że to nie taka jednorazowa akcja dla mamusi:) że będzie cześciej w nocy się zdarzało i nie maiąłbym nic naprzeciwko gdyby zaczynał spać od 22:) no cóż pomarzyć można,...... ale marzenia się spełniają jeśli się mocno wierzy o mocno chce.... mam zamiar mu w tym pomóc i wprowadzić masażyk po kąpieli dla niemowląt. owszem teraz też go pomasuję ale tak z doskoku w ciągu dnia a nie tak regularnie o stałej porze po kąpieli;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam się i ja
Kika powodzenia z lekarzami. Niezły rajd:-)
Kaskaleczna Fajnie ci przespał. Ja na szczęście w nocy nie mam problemów ze spaniem u mojej Zośki ale w dzień nie śpi wcale czyli żeby coś zrobić to raczej marne szanse a poza tym mi się coś bezsenność przyplątała więc (takiego scenarjusza nie przewidziałam) Zośka śpi a ja się nie wysypiam:-).

U mnie dzisiaj kolejna rewelacja. O głupiej księgowej przez którą może za miesiąc dostane macierzyńskie już pisałam ale żeby za fajnie nie było to dzisiaj mój P poszedł dowiedzieć się co z becikowym i rodzinnym bo miałam straszne problemy z zaświadczeniem o dochodach z takiej jednej firmy dla której robiłam w 2012 jakieś malutkie zlecenia. Jak juz w końcu po ponad miesiącu mi wysłali to dzisiaj dowiedziałam się że nie są zgodne z pitem który od nich dostałam więc sprawa poszła do wyjaśnienia i moja wypłata znowu się odwlecze (nie z mojej winy). Powiem wam że ręce mi opadły bo urodziłam 14.11 a pierwsze jakiekolwiek pieniądze dostanę (jak dobrze pójdzie oczywiście) w lutym. Nie mam słów
 
nietypowy.nick to ładnie że córcia sypia. gorzej z Tobą Mamo:) nie chcesz spać;)
ja do becikowego wzięłam zaświadczenie ze skarbówki i nie musiałam z firm brać z którymi miałam zlecenia. a swoją drogą ciekawe czego urząd nie zadzwonił do ciebie ze jest cos nie tak.
jezeli wniosek o becikowe do 10 jest składany w tym samym miesiacu powinna byc wypłata jezeli po 10 do konca nastepnego miesiaca- taka zasada jak przy rodzinnym
 
Ja musiałam złożyć i pity za 2012 i zaświadczenia o dochodach za 20213 i 2012. Moje papiery w MOPS leżą już od grudnia ale cały czas czekałam jeszcze na to jedno zaświadczenie chociaż pit już dawno dałam. Urząd pewnie nawet się nie połapał że coś się nie zgadza. Podejrzewam że pita wystawili ok gorzej teraz z tym zaświadczeniem(na które i tak musiałam tyle czekać bo je poprawiali 10000000 razy). Ale teraz to już MOPS się tym zajmuje żeby to wyjaśnić i mam załatwione że jak tylko to dostaną to od razu wysyłają ale co z tego. Ja już się przyzwyczaiłam bo całe życie mam pecha do urzędów i papierów i zawsze coś komuś zginie albo coś się nie zgadza
 
Hej ! a ja się pochwalę , że moja Kluseczka przespała dzisiaj 7,5 h od 20,30 do 4 :) zwykle tak 5-6 godzin. Zauwayłam, że długośc spania uzależniona jest od dnia robienia kupki, jak zrobi to śpi jak suseł :) co do Becikowego to ja już dawno wydałam i nie pamiętam... jeszcze przed narodzinami Marysi mieliśmy bonusowe pieniążki rozdysponowane, ale chociaż jeden kredyt do spłacania mniej i jest czym grzać w domu ;p
 
lefkowa gratulacje za spanie:)

a moj synio popsuł się-nie chce pić w ogole koperkowej ani rumiankowej herbatki od kilku dni. a wczesniej ladnie pil. no coz najwyrazniej nie potrzebuje

takie mrozy teraz u nas że szok. z przychodni zadzwonili nawet zeby nie jechac na szczepienie dzisiaj. mam w poniedzialek jechac tyle ze od niedzieli duuze opady sniegu maja byc , wiec chyba wolalabym w mroz jechac niz w sniezyce. nakombinowali...
 
byłam u lekarza dzisiaj z małym.... mial miec szczepienie ale cos od piatku mi kichal a dzisiaj zaczal kaszlec.
szczepienia nie bylo dostal antybiotyk a jak nie przejdzie do piatku to szpital.
ale nabardziej mnie lekarka troche wkurzyla. ostatnio sie pytalam czy moze w okresie zimowym podawac mu witaminke c powiedziala ze nie.
a dzisiaj sie pyta czy mu cebion podaje... noz ja nie moge.........

oby tylko synio wyzdrowial szybko........


a teraz na poprawe humoru:
wazy juz 5400!!!!ogromnie sie ciesze-waga urodzeniowa 2640 a wyjsciowa ze szpitala 2520
tym bardziej sie ciesze ze ciagne laktatorem mleczko:) warto sie troszke poswiecic. nie twierdze ze na mm mi by gorzej przybieral, ale jakos tak uwazam to za moj maly sukces:)

ulubiona rzecza na ktora patrzy muj synek sa....moje kwiatki.....bluszcze i paprotki.:) cieszy do nich miche ze szok. zauwazylam ze mu tatus jak nie widze potrzasa liscie paprotek i pedy bluszcza. lobuzy kwiatki mi poobrywaja:)
 
Ostatnia edycja:
Jak u Was super gwarno , nie wszystkie mnie pewnie pamiętacie ale ja znam prawie każdą wpadałam poczytać co bazgrzecie kochane . Chcę pogratulować Wam wszystkim razem i każdej z osobna NAJŚLICZNIEJSZYCH POCIECH NA ŚWIECIE. Ja z listopadówek stałam się majówką ale to już nie to samo , gdzieś mentalnie czuje się listopadówką. Pozdrawaiam
 
Kaskaleczna trzymam kciuki za zdrowie małego. Ja wit C też nie podaje ale to dla tego że nie wpadłam na to że powinnam.
Dzisiaj byliśmy na badaniu słuchu bo u Zośki w szpitalu jeszcze coś nie grało z jednym uszkiem i do tego dwa razy w ciąży miałam opryszczkę na ustach ale wszystko w porządku. Podobno tak może być jak się nie do końca wody płodowe wypłuczą ale przyznam się że mi ulżyło.
Zośce się od 3 dni coś poprzewracało i zrobiła się wieczorami taka marudna że nie możemy jej czasami uspokoić i nie mam pojęcia dlaczego. Śpi normalnie jak spała po ok.8 godz ale tak od 17 do położenia spać jest nie do opanowania. Nie ma temperatury, na brzuszek też mi to nie wygląda nie wiem o co chodzi. Mój P mówi że to chyba ząbki bo on coś tam widzi ale mi się nie wydaje
 
reklama
Milenka też od wczoraj jest innym dzieckiem... cały dzień nie śpi, a gdy przychodzi 18, to płacze okropnie. Gorączki również brak, czasem się pręży, ale dziś zaczęła płakać około pół h po tym, jak zrobiła kupkę, więc nie wiem co jest grane... ślini się okropnie, aaaa i mało je! Przez dzień zje tylko około 200ml :O A co do dziąsełek, to jedynki i trójki na dole ma białe, ale tak na przodzie dziąseł, nie u góry, gdzie mają się ząbki przebić...
 
Do góry