reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Kinga ja nie mam na razie takich bóli kości łonowej, ale czasami odczuwa takie kłucie jak Ty, tylko nie boli jakoś bardzo, bardziej powoduje dyskomfort. A o co chodzi z tym warsztatem na tydzień przed porodem? :)



laperedhil ja też nie łapię się w tych pieluchach, ile których mam kupić :) dobrze, że wizyta u dentysty skończyła się bezboleśnie.



Anoula ja byłam tak przerażona jak kupował bilety, że chciałam uciec stamtąd i namawiałam, że może pooglądamy tylko i zjemy w tym grill barze tylko hamburgery :p Ale nie dał się namówić... Ta niestabilność pod nogami i wysokość jednak jest przerażająca, ale jak patrzyłam przez ramię M (trzymał mnie ciasno) to widoki super. Polecam, jeszcze nic straconego ;) To trwa tylko z 10 min. (choć ja pytałam co chwilkę, czy już się zniżamy) :)



Wstałam z bólem głowy i jak zwykle po nocy ciągle przerywanej wizytami w wc. Przynajmniej na karmienia nocne będę choć trochę zahartowana :)


Zaraz jadę do castoramy dokupić 2 kontakty (za mało na allegro zamówiłam), bo M musi mi powymieniać (wymarzyłam sobie beż, a nie białe). Potem do empiku wyszukać jakąś farbkę na ścianę do malunków dla Piotrusia. A jak wrócę, to zamierzam odświeżyć mebelki (stały u koleżanki w piwnicy, poza tym mają kilka naklejek po jej synku, które chcę koniecznie zedrzeć) i zacząć układać ubranka – W KOŃCU! :)
 
reklama
Dzisiaj witam się wcześniej niż zwykle :)

Noc była dobra, brzuszek nie jest twardy, także wygląda to po prostu na słabszy dzień. Oby! :-)
Dzisiaj mam zajęcia ze szkoły rodzenia, ale szczerze mówiąc mam takiego lenia, że masakra, nie chce mi się jechać wcale, tym bardziej, że dzisiaj jest ta druga, "gorsza" położna, przy której od razu zasypiam ;)
wracając muszę koniecznie podjechać do Rossmana i kupić farbę do włosów, bo już nie wyglądam a jutro śmigamy na imprezę urodzinową, więc trzeba do ludzi jakoś wyglądać :-D

z pampersami to ja założyłam, że dziecko się załatwia średnio 8 razy dziennie i w ten sposób sobie przyjęłam jakąś tam normę.

Miłego dnia :)
 
Meago,pierwsze ktg miałam w szpitalu i przez dwa tygodnie już codziennie pół godziny słuchania serduszka. Pierwszy raz był piękny, Malutka grzeczna, następnego dnia położyli mnie pod drugim aparatem, Niunia tak zaczęła szaleć w brzuszku, maszyna piszczeć, w minutę byłam cała upocona, bo nie słychać było serduszka, tylko "pip pip pip" tego cholernego urządzenia. Zestresowałam się strasznie, zanim przyszła położna. Okazało się, że aparat jest mniej czuły niż ten z dnia poprzedniego, a moja Malutka po prostu uciekała z zasięgu tej "słuchawki". No i tak przez pół goziny bawiła się w chowanego, a jak położna ją próbowała namierzyć, to kopała w tą "słuchawkę" aż trzeszczało. Mała złośnica ;-) Ale ja się nadenerwowałam strasznie. A raz nawet miała na ktg czkawkę, świetne wrażenia, tylko też zamiast pulsu, to się czkawka zapisywała, bo zagłuszała wszystko :-D

laperedhil czekam na fotki! Ja zamówiłam kosz mojżesza jak byłam w szpitalu, mąż go nie rozpakował,tylko czekał na mnie, wczoraj otworzyliśmy i tak stoi koło łóżka, co na niego spojrzymy, to się uśmiechamy :-)
Co do dentysty wczoraj byłam na szybkości na przeglądzie, dentystka zdziwiona, bo nie mam żadnego ubytku, stwierdziła, że mam wyjątkowo zdrowe zęby.
KingaoO, bardzo współczuję bólu, nie potrafię nic doradzić, bo się z tym nie spotkałam.
Mama Kangura cieszę się, że z brzuszkiem już ok!
Ja dziś planuję zamówić resztę rzeczy dla Małej- wanienkę, przewijak, pampersy, płatki mydlane do prania, itp. Mężowi zrobiłam listę do apteki, Ja potrzebuję kilku rzeczy, no i dla Maleństwa wodę morską, gaziki, sól fizjologiczną, maść majerankową... Już jesteśmy na finiszu.
 
Magda86Poznań ciesze się na każdy kopniak :) nie martw się tez chodze czasem z wisielczym humorem i nie wiem dlaczego
i_carrie tesciowa ma syndrom pustego gniazda czy może z góry zakłada ze wszystko i wszyscy należą do niej … ;/ a jakiej firmy stanik kupiłaś możesz jakiś model poleci czy cos bo ja jestem kompletnie zielona ;/
akaiah tez mam ciężkie noce krece się wszystko mnie boli ;/ na prawde jest taki skuteczny ten rogal ? chyba będę musiala poszukać gdzies uzywki. Mogę wpaść na leczo ;p ? ja się strasznie boje ze jak zaczne rodzic będę sama albo gdzies w autobusie, na uczelni ;/ sliczne łóżeczko
Mama Kangura odpoczywaj kochana
ursula moja mama jak słyszy ze rzadko gotuje obiady to zawsze jak dzwoni mowi żeby mój mezus na obiad przyjechal bo on taki biedny heheh (a mamy prawie 80 km do moich rodzicow) a to jego wybor ze nie ma obiadu ;)
zwolineczka a wychowawczyni nie zamawia hurtowo zawsze duuuzo taniej wychodzi
kaskaleczna mądrego masz psiaka :) nasz to młody 9 miesiecy i taki głupkowaty jak to szczeniak hehe i wiecznie chodzi mi za du*** musze go jeszcze przeczolgac i nauczyć żeby nie skakal na dzieci itp. Ona uwielbia dzieci ale nie jest swiadoma swojej sily… jak lezy kolo mnie i mowie do niej gdzie dzidzia to robi takie wielkie oczy jakby się dziwila nastawia uszy i zaczyna szczekach hehe maly los … ;p widze ze jak będzie synek to będzie nazywal się tak jak mój ;p Kubus :)
KingaoO ciesze się ze wyniki sa dobre :) i pilnuje malutkiej ;p co do pampersow to ja kupuje od razu 2 tam jest od 3 kg a lekarz mowil ze z 4 kg to na pewno będzie miał ;p może się zastanowię nad kupnem jednej paczki tych 1
meago kurcze faktycznie klocek ci rosnie :) najważniejsze żeby zdrowy był
kamilka87 dasz rade jeszcze tylko 4 dni i wrzesień hehe do przedszkola i szkoły
anoula82 wyznacza ci inne terminy nie martw się najważniejszy jest maluszek i jego zdrówko
nik_i ja mam 2 kombinezony jeden ten mniejszy jest cieńszy i większy grubszy taki na zime
aaga84 kochana od cioci dostaliśmy 3 komplety pościeli jeden z ochraniaczem, przescieradlo, podusie i kolderke takie cieńsze i kolderke puchowa :) niestety komplecik do chrztu zabrala jej szwagierka dla swojej corki dużo wcześniej bo wujek jej dal wszystkie ciuszki ale i tak się ciesze :) wstawie później fotki
 
czesc mamusie...agaa84 :-)..i tak jestes dzielna.
Mama Kangura i oby jak najmniej tych gorszych dni. Teraz skojarzyłam że gdy ja mialam takie twardnienia moj gin wspomniala cos o skurczach Hicksa. Moze to było to...no nic wazne ze minęły. :)
Jej dziewczyny to ja widze ze jestem jednak w polu z przygotowaniami..:eek: w internetowym amoku wertowania informacji o torbie to szpitala trafilam na calkiem fajny post Świat według Maksa: Torba do szpitala moze komuś podpowie co nieco. Później dopiero zobaczyłam piękną liste na stronie mojego szpitala..ale co za duzo to czasem zdrowo. :happy:miłego dnia
 
Hej Kobitki :) Witam się znad talerza ze śliwkami :)
Dla zainteresowanych (rojku??) od dziś, do niedzieli w C&A zarówno online jak i w sklepach stacjonarnych jest -20% na kolekcje dziecięcą :))
 
witam się zdenewowana. masakra..codziennie piszę Wam o samych paskudnych rzeczach. ale dziś muszę się wyżalić..

codziennie M wstaje wcześniej , włąćza komuter , oglada serial , gra w jakies glupie gry , ja się budze od klikania myszą , co jest strasznie irytujące. miał dzis jak się obudzi pojchac na zakupy na obiad.żęby miec czas później na co innego, a jedzie dopiero teraz.
wychodzimy gdzies na godzinę..przychodzimy do domu i nawet nie sciągnie butów i juz siedzi przy kompie, zakupy nie rozpakowane , kurtka na podłodze ale ku..a komputer musi być włączony...i tylko słyszę ZARAZ ZARAZ ZARAZ...:wściekła/y: i cały boży dzien...serial i gra serial i gra..nie można go o nic poprosić bo jest uzależniony od gry, jakiejś licytacji w niej,sra kiedy w grze mozna zrobić przerwę, idzie spać wtedy co gra i po licytacji... zapowiedzialam że jak przyjdzie dzidziuś niech tylko spróbuje włączyć komputer. ciekawe czy zrozumiał.:confused2: nie chce miec dwójki dzieci w domu !!
raz wyłączylam internet to było jeszcze gorzej , bo chodził po domu odsuwał wszystko , patrzył kable , siedział wkurzony przed kompem i przeklinal...macie jakiś inny sposób ??? prośby , grośby i wyłąćzanie neta nic nie dają..
ja potrafie kiedy trzeba wyłączyc kompa i pójsc spać i normalnie zjeść..:crazy:
 
Witam Was kochane z kawą.Dziś pospałam troszke dłuzej w koncu, ból mniejszy ,chyba zaczne sie bardzij oszczedzac, bo przez ten remont i szkołe dzieci, ja ciągle w biegu, tak sobie wczoraj uswiadomiłam.W w ciągu dnia nawet 30min nie poleze.

Wiecie co irytuje mnie moja waga, robi sobie ze mnie zarty...wczoraj u lekarza wazyłam sie, i wyszło na to , ze 5kg przytylam...dziś sie waze i tu poł kil mniej:crazy: A waze, sie zawsze na tej samej wadze, jest nowa wiec nie kłamie raczej...Waga lekarska z moją sie zgadzały bo przed wizytą i na swojej sie wazyłam.I teraz nie wiem co jest grane, albo tyje kilogram na 3 dni, albo w dzien spada mi poł kg...CHOLERA O CO KAMAN.Ja chudnąc to nie zamierzam..niech to dziecko w spokoju sobie rosnie.:no:
 
witam się zdenewowana. masakra..codziennie piszę Wam o samych paskudnych rzeczach. ale dziś muszę się wyżalić..

codziennie M wstaje wcześniej , włąćza komuter , oglada serial , gra w jakies glupie gry , ja się budze od klikania myszą , co jest strasznie irytujące. miał dzis jak się obudzi pojchac na zakupy na obiad.żęby miec czas później na co innego, a jedzie dopiero teraz.
wychodzimy gdzies na godzinę..przychodzimy do domu i nawet nie sciągnie butów i juz siedzi przy kompie, zakupy nie rozpakowane , kurtka na podłodze ale ku..a komputer musi być włączony...i tylko słyszę ZARAZ ZARAZ ZARAZ...:wściekła/y: i cały boży dzien...serial i gra serial i gra..nie można go o nic poprosić bo jest uzależniony od gry, jakiejś licytacji w niej,sra kiedy w grze mozna zrobić przerwę, idzie spać wtedy co gra i po licytacji... zapowiedzialam że jak przyjdzie dzidziuś niech tylko spróbuje włączyć komputer. ciekawe czy zrozumiał.:confused2: nie chce miec dwójki dzieci w domu !!
raz wyłączylam internet to było jeszcze gorzej , bo chodził po domu odsuwał wszystko , patrzył kable , siedział wkurzony przed kompem i przeklinal...macie jakiś inny sposób ??? prośby , grośby i wyłąćzanie neta nic nie dają..
ja potrafie kiedy trzeba wyłączyc kompa i pójsc spać i normalnie zjeść..:crazy:


Kurcze ciezka sprawa, bo to wygląda na uzależnienie od gier i kompa...powazna rozmowa, i w razie koniecznosci "odwyk"od kompa, i stanowcze postawienie ultimatów.Nie pierz mu nie gotuj, nie spij z nim...nie wiem co Ci napisac, ja zawsze próbuje po koleji wszystkiego...nie mówie, ze pomaga, ale troszke moze nim trząsnie.
 
reklama
Cześć dziewczyny:)

Jakoś nie mogę za wami nadążyć, tyle się u was dzieje. Co u mnie, czuje się dobrze tylko te bóle pleców mi dokuczają na noc. Oczywiście źle mi się śpi, co to będzie jak brzuszek będzie większy. Ogólnie jestem w szoku wszystkie spodnie ciążowe, które mam są na mnie za duże, chyba przeliczyłam się z rozmiarem, bo nie poszło mi w tyłeczek:) Brzuszek rośnie, a Skarbek tak się wierci. Czekam na ładną pogodę chcę dokończyć pranie i poprasować ubranka. Ostatnio dni mi szybko lecą, byle do listopada. Co do wagi +7.
 
Do góry