reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Z moim lekarzem jest tak, że wcześnie nie mówi musi być w 100% pewny. Ale może 17 maja na genetycznym coś zauważy, ale watpie. Zobaczymy:) Jutro na pewno się nie dowiem :) Ale chce tylko je zobaczyc:)
 
reklama
witajcie :) szkoda ze nie widzicie jak pociskam arbuza, jak nienajedzona :D :D
miałam sporo do nadrabiania więc wybaczcie mi bo znalazłam cenniki cen badań w ciąży i nie pamiętam kto chciał , oczywoiscie ceny mogą się róznić ok 5 złotymi, bo to wszystko prywatnie więc kazdy ceny sobie sam ustala.


  • morfologia - 10 zł
  • mocz (badanie ogólne) - 8 zł
  • glukoza - 7 zł
  • cytologia i czystość pochwy - 50 zł
  • przeciwciała cytomegalii IgG - 30 zł
  • przeciwciała cytomegalii IgM - 40 zł
  • przeciwciała toksoplazmozy IgG i IgM - oba po 30 zł
  • przeciwciała różyczki IgG - 35 zł
  • przeciwciała różyczki IgM - 55 zł
  • test potrójny i PAPPA - oba 250 zł

w szkole u mnie z pamięcią się pogorszyło, jest masakrycznie. nie mogę zapamiętać najprostszych rzeczy :baffled:
a dzisiaj poszedł mały pawik rano, ale to dlatego że przed zajęciami zjadłam sniadanie na szybkiego i zaraz popiłam herbatą, i było po sniadaniu już, i wspólczuje baardzo dziewczyną które miały lub mają wymioty. ja bym nie dała rady :O
tak kilka razy dziennie.
 
akaiah zazdroszczę Ci smaków na zdrowe rzeczy jak arbuz, ja właśnie pochłaniam chrupki serowe chociaż generalnie za takimi nie przepadam :-) ale ciąża bardzo zmieniła mi smaki.
ursula ten artykuł super! Po usg w 12 tygodniu widząc, że maluszek ma "coś" pomiędzy nogami byliśmy pewni, że chłopczyk będzie mimo, że lekarz mówił, że nie jest przesądzone i on obstawia na przekór nam dziewczynkę :p ale po przeczytaniu artykułu rozumiem co miał na myśli i może być zarówno synek, jak i córeczka :-)
Mam nadzieję, że 25 maja się dowiemy. Będzie to już 17 tydzień.
Ja narazie kupiłam jedne śpioszki białe uniwersalne, chciałam jeszcze spodenki i buciki, bo były cudne, ale mój mąż się nie zgodził :(
 
malabiala - hehhe arbuz to jest chyba jedyna rzecz zdrowa no i czasem jabłka , a reszta to słodycze , i serki homogenizowane ostatnio takie do serników co sie dodaje, tyle ze te duze opakowania, czasem nawet wiaderko pocisne :szok::szok: a mimo to na wadze nie skacze wogóle, ale boję się że nabawie się czegoś przez jedznei takiej ilości słodkiego.

ja 20 maja mam kolejną wizytę, bedzie to początek 15 tygodnia, chciałabym aby moj lekarz który jest bucem postarał się chociaż spróbować zajrzeć między nóżki. chciałabym zacząc już kupowaćććć kupowaaaćććć :D :D :cool2:


ostatnio mój znajomy zaproponował mi super rzecz, znaczy zasugerował. żeby co miesiąc kupować jedną paczkę pieluch. co miesiac to nie bedzie zaden wydatek , bo jak już będzie dzidziuś w miesiącu bedą szły 3 paczki np. czy wiecej nie wiem jeszcze heheh. i to bedzie wydatek.. myślicie ze to dobry pomysł ? aby wcześniej zacząć robić zbiórke chociażby własnie pampersików ? nie mogę troche do tego przekonać mojego partnera.=, bo jest przesądny. ale ja uważam to za super opcje.
 
akaiha- wiesz co ciezko powiedziec czy dobrze juz kupowac ja zaczelam bo jak minelo 4 miesiac a przesadna nie jestem to powoli zaczelam... fakt jest taki ze kupic wszystko w 2 miesiace to mozna z torbami pojsc to w przynajmniej w 3 tys sie czlowiek musi zmiescic sam wozek lozeczko posciele ubranka smoczki kosmetyki wanienka itd jesli ktos nic nie ma to kupno wszystkiego to jest granda bo to jest sporo kasy a wlasnie pampersy to jest spory wydatek.. te najmniejsze sa tansze ale juz 3-4-5 to jest spora kasa...

Do jutra odezwe sie po wizycie:-)
 
Hej dziewczynki, ja już po badaniu genetycznym. Lekarz mówi, że wszystko jest jak najbardziej ok i nie zlecił testu Pappa, mówił, że nie widzi potrzeby. Dzidziuś już bardzo urósł - ma aż 6,8 cm! Z 2,5 cm z ostatniego USG to spora różnica:) I mamy niespodziankę! Pan doktor wypatrzył, że chyba będzie SYNEK!! :D Od razu zaznaczył, że to się może jeszcze zmienić, bo jest baardzo wcześnie, ale wyraźnie pokazał nam dwie kuleczki i siusiaka! hehe Ja widziałam je tak samo dobrze jak on, więc w sumie mu wierzę :tak: No i kopał nóżkami, machał rączkami i widzieliśmy te jego piękne malutkie paluszki!!
 
Myślę, że kupowanie paczki pampersów co miesiąc to dobry pomysł :tak: Wogóle jestem za rozłożeniem wszystkich wydatków na te parę miesięcy, a nie zostawiać wszystko na koniec ciąży. Albo wersja dla bardziej przesądnych odkładanie co miesiąc jakiejś kwoty np. 200zł na jakieś osobne konto z przeznaczeniem na zakupy dla Maleństwa, gdy już nadejdzie według przyszłych rodziców na to odpowiednia pora :)
 
BabyPoznan gratuluje udanej wizyty i zdrowego malucha Synka :)

Tak się zastanawiam nad tym kupowaniem pieluch, niby to takie ekonomicznie logiczne ale jak się później okaże że Maluch ma uczulenie i nie toleruje danych pieluszek to będzie problem więc chyba lepiej odkładać pieniądze do skarbonki i mieć fundusz pieluszkowy :)
 
reklama
ursula o uczuleniu to nie pomyślałam :baffled: to nasze pierwsze dziecko i jest pewnie jeszcze wiele innych rzeczy, na które w życiu bym sama nie wpadła :p Także bardzo się cieszę, że mogę z Wami pisać... Co wiele głów to nie jedna :-)
 
Do góry