reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
Witam się
Dziewczyny wczoraj zadzwonił do mnie mój szef z pracy że on ma jakiegoś znajomego ordynatora z porodówki w szpitalu jakieś 25km od Wrocławia i kazał mi do niego zadzwonić więc zadzwoniłam. Opowiedziałam mu co i jak. On oczywiście w kilku niewybrednych słowach skomentował mojego lekarza prowadzącego i to że tak naprawdę to termin muszę sobie sama wymyślać ale stanęło na tym, że w środę na 10 rano mam się do niego stawić do szpitala na przyjęcie. On mnie zbada (w końcu bo od początku ciąży mój lekaż nie badał mnie ani razu) i zobaczymy co robimy albo cesarkę w zależnosci od tego jaka mała jest duża i jak ułożona albo chwile poleżę i wywołanie.
Trochę mi ulżyło że w końcu coś będę wiedzieć ale też trochę mnie to zaskoczyło bo to jednak nie szpital na który się nastawiłam i opinie o nim w necie są różne bardzo. ale już tak myślę że obojętnie gdzie byle już. Boję się tylko tego żebym tam znowu tydzień nie leżała i nie czekała (bo tyle to mogę w domu robić).
Rozbiło mnie to trochę
Natalia mielone z ziemniaczkami i mizerią :-)
 
nietypowy.nick oj mielone to nie wiem bo ono jest u nas w menu ciagle prawei.. No to jesli tak to niedlugo Dzidzia z Toba bedzie..
ewelina0307 hahah nic nie zrozumialam z tego no ale to nie wazne, mi przyjda pieniazki za to ze z kazdym tygodniem pracy zabierali mi pare funtow ubezpieczenia i podatkow roznych i za to wlasnie i to 440 funtow takze takie niespodzianki to fajniusie:)
 
Po prostu zwracają nam 65% kwoty podatku VAT która zapłaciliśmy kupując materiały budowlane. Ale biorą chyba tylko pod uwagę materiały opodatkowane stawką 23%. A jeśli chodzi o zwrot podatku dochodowego z pracy to też różnie ja najczęściej wychodziłam na zero czyli tyle pobrali zaliczek co miesiąc przez cały rok ile powinnam zapłacić tego podatku państwu. Ale moi rodzice już dostawali np 1000 zł zwrotu bo przysługuje im ulga prorodzinna na moją młodszą siostrę więc to zależy od sytuacji
 
Ostatnia edycja:
No dziewczyny i wszystkie mamy na to chęć bo u mnie były mielone z ogórkami:) nietypowy nick widze że masz doczynienia z lekarzem podobnym do mojego, który cała ciąze mnie nie badał a teraz jak zmieniłam jestem zachwycona naprawdę i badania i posiew miałam zrobiony i masę badań mi zleciła i uspokoiła, że jeśli mały będzie duży zrobi sama cesarkę a tamta brak słów kupę kasy tylko zmarnowałam. Ja idę do swojej pan doktor we środę 20 o ile wytrzymam, mam nadzieję, że tak:). I ogólnie podsumowując to widzę, ze lepiej zmienić lekarza nawet przed samym porodem ja żałuję, że zrobiłam to tak późno, ale jak się mówi lepiej późno niż wcale...:happy:
 
ok teraz juz zrozumialam, bylam sie wykapac i nogi do gory podnosilam wycierajac sie i tak mnie w dole brzuszka boli ze hohooo.. Maly wariuje choc zauwazam z dnia na dzien spokojniejszy sie robi, naprawdde juz zbiera energie na podroz do NAs. Cale noce prawei mi spi takze odpoczywa sobie, szkoda ze ja tak w nocy nie daje rady
 
A o kręceniu się w nocy to już nie wspomne mój M to chodzi nieprzytomny gorzej niż ja bo ja to w dzień się tochę położę a on biedny całe noce nie śpi razem ze mną bo mam dość lekki sen a w dzień do pracy
Ja z mojego lekarza jestem zadowolona mimo że badał mnie dwa razy na początku i teraz niedawno takto mam zawsze usg i badania też porobione. Zobaczymy jak się zachowa przy porodzie lub po jeśli by nie miał dyżuru w jego trakcie
 
Ostatnia edycja:
ojj 20 to ja mam nadzieje juz byc z Rodzinka w pelnym skaldzie w domku. zobaczymy co z tego planowania wyjdzie, bo Malutki uparty nic na niego nie dziala w wypraszaniu go z brzuszka.. Ciesze sie ze razem z P moja Mama tez urlop bedzie miala bo to zawsze sie pomoc przyda na poczatku.. P bedzie z nami okolo 3 tyg i praca.. a Mama to tylko 4dni albo tydzien.
 
reklama
no moj P to tez nie wyspany, budzi sie co chwile patrzy czy ja spie, czy boli mnie, i zawsze jak sie oudzi to pogadamy poprzytula sie i dalej zasypia bo zawsze kolo 24 spac a o 5 wstaje takze nieraz rano to niewie w ktora strone do lazienki:) ale daje rade.
 
Do góry