reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

MGR4madlen gratuluje!
U mnie waga wróciła do stanu sprzed ciąży czyli nadrobiłam straty.
Według poradnika, który dostałam od gin masa ciała powinna kształtować się w następujący sposób:

BMI przed ciążą------- I trymestr-----------II i III trymestr--------------- zalecany całkowity przyrost masy ciała podczas ciąży
<19,8 ------------------2,3kg ---------------- 0,5kg/tydzień -----------------------12,5-18kg
19,8-26-----------------1,6kg---------------- 0,4kg/tydzień------------------------11,5-16kg
26,0-29,0---------------1kg -------------------0,3kg/tydzień------------------------7-11,5kg
>29---------------------1kg -------------------0,3kg/tydzień----------------------- >6kg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Laseczki:-) Wczoraj jak padłam przed 20 tak dzisiaj wsrtałam o 6:30 ale w kocu się wyspałam!!!
U mnie dzisiaj nie pada (jak narazie) i nawet jakiś przebłysk słońca mam.
4madlen - gratuluję Pani Magister:tak:
Joanna wiem o jakim pająku mówisz, moja córka jak go spotka w domu to jest taki pisk a szyby pękają, jest obrzydliwy i włochaty, sama sie go boję a mąż robi minę twradziela ale potrafi się go pozbyć;-)
Ciril jak ja Ci zazdroszczę wiśni, ja je wprost kocham i mogłabym jeść tonami ale w uk to marzenie...:-(
Margot ja mam + 2kg ale do końca to chyba jeszcze przytyję między 10-15 kg:-)
ruda-iza wg Twojego poradnika to już przekroczyłam:szok:

Uciekam do pracy a Wam kochane miłego dzionka!!!
 
betiks studiowalam zarządzanie i doradztwo gospodarcze, a prace pisalam o tematyce marketingowej :) dobrze jest mieć to za sobą....
joanna ja to nawet twierdze zemam arachnofobie, chociaz teraz juz lagodnieje bo potrafie wziac raid i spryskac pajaka... U mnie tez sa te wlochate i wielkie:( a kiedys jak sie poznawalismy z M. I np. Poszlismy na piwo pod parasole i wylazl pajak w poblizu naszego stolika to potrafilam piszczec i wywalic stolik nie zważając uwagi na otoczenie... Teraz nauczylam sie reagowac inaczej ale rownie bardzo sie boje...

Musze doprowadzic dom do stanu uzywalnosci bo jest syf okropny...
 
Hejka. Wpadłam się tylko króciutko przywitać. Dopijam małą kawkę (ciśnienie strasznie niskie) i lecę na wizytę. Tak strasznie już bym chciała wiedzieć, czy noszę Emilkę czy Piotrusia :tak: Buziolki :-)

A co do wagi to mnie przybyło 5 kg, ale dobrze mi z tym :-D
4madlen to brzmi tak poważnie, że normalnie chylę czoła :-)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny,
4madlen moje ogromne gratulacje!!!
betiks trzymam kciukasy za wizytę, ja swoją mam we wtorek i już się nie mogę doczekać.
Dziewczyny będziecie robić USG połówkowe np 3 lub 4D? Pytam bo mój lekarz robić mi będzie 2D i zastanawiam się czy umówić się jeszcze gdzieś, żeby dodatkowo zrobić w 3 lub 4D. Sama już nie wiem.
 
Hej laseczki:)

Joanna ja jak tylko czytam Twoja przygodę to mnie zdryga brrr, p prostu nie cierpie pająkow, sam choćby włosek pajęczyny mnie przeraża.

madlen gratuluję!!!!:-) wielka ulga co! Ja w pierwszej ciązy kończyłam studia ale obrone sobie przełozyłam na styczeń p porodzie bo robienie badań przypadalo mi akuat na latanie z wielkim brzuchem w samo lato więc dalam sobie spokój, potem oczywiscie kończyc prace z malutkim dzieckiem wcale nie bylo mi łatwiej ale jakos dałam radę:tak:

betiks powodzenia na wizycie!!!! Trzymam kciuki by się małe pokazało mamie:-)

Ania zdrówka i niech Cię juz wypuszczą!!! zapytaj się piwko b/alkoholowe - czy pomaga w takiej sytuacji!

Ja wczoraj byłam na wizycie i juz wiem na pwno że bedzie synek:-) tak sie nastawiłam, tak czulam i tak jest hehe. Poza tym z maluszkiem wszysko ok tylko łozysko mam bardzo blisko szyjki połozone na razie i mam nadzieję że się podniesie...
 
hej dziewczyny :)
Też będę grudniową mamą termin mam na 12.12.2012 tak więc jak to wszyscy mówią świetna i magiczna data narodzin. Mam nadzieje ze urodzi sie w wyznaczonym terminie:) Licze w sumie na córkę bo syna już mam i fajnie by było miec parkę. Jednak coś czuje ze bedzie dziewczynka bo zupełnie inne zachcianki i samopoczucie niż w poprzedniej ciąży :D
 
4madlen no gratuluje !!!!!!!!!!!!!!! A jak sobie ze stresem poradziłaś? Ja mam obronę chyba 20 lipca ale wszystko się może jeszcze zmienić, ale Ci zazdroszczę że masz to już za sobą

Margot no czuje bicie serca, i dlatego sie wystraszyłam ostatnio ale już wszystko do normy wróciło. Ruchów nie czuję chociaż wszyscy mi mówią że czuję, bo mam takie uczucie w brzuchu jakby bańki mydlane mi pękały ale ja nie potrafię sobie wyobrazić że to dzidzior się rusza
 
4Madlen gratulacje:-)

Betiks ja wczoraj miałam taką samą kolację:-D tylko się wnerwiłam
bo ketchupu nie było a jajka zawsze tym smaruję

Margot nie mama pojęcia, mówiła tylko że po 20tyg waga rusza i wtedy jest chyba
największy przyrost.

Misia ja dodatkowo się umawiam, bo moja tylko ma 2D a zalezy mi na zdjęciach
i filmiku no i aby mój wreszcie zobaczył malucha a w tym zwykłym to obras same wiecie jaki ;)
Sarka no to super :tak:

Witaj Kasia
Z tego co Iza pokazałą wychodzi 11,5-16kg o matko oby mniej :-p

Tak wogóle sobie myslałam wczoraj i chyba mnie gin źle zważyła.
Bo ja w domu mam wagę bardzo dokładną i nawet wczoraj wieczorem nie
pokazała tyle.
Dziś rano wychodziłoby że mam 2,5 na plusie od początku a od wizyty czerwcowej 1,5 kg.
Już zgłupiałam bo jak stałam u niej na wadze to też mi się wydawało że dużo
mniej pokazuje o 3 kg mniej ale na wiztycie to ja nie myślę trzeźwo (tylko wiadomo o kim ;))
i nie pomyslałam aby jej powiedziec że wydzę co innego :-p
Tak czy inaczej wierzę swojej wadze :p zresztą i tak mam to gdzieś ważny tylko maluch
 
reklama
Fiolka z wagami tak jest, najlepiej ważyć się na jednej wadze i rano na czczo po toalecie. Ja zawsze ważę się w domu przed wizytą i mam wagę mniejszą niż u lekarza średnio o 600-800dag. Fiolka a na który tydzień ciąży umawiasz się na to dodatkowe USG?
 
Do góry