reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się swoim tempem i chyba nie warto dzieciaków porównywać. Każdy to osobowość i mimo wszystko wydaje mi się, że kochająca mama najwięcej daje dziecku po prostu będąc z nim i okazując mu swoje zainteresowanie. Moja mała nie siedzi i nie jest zainteresowana, nie bawiła się za bardzo stópkami, ale za to turla się, czołga, próbuje raczkować no i gada na potęgę. A najważniejsze: jest radosna i szczęśliwa. No i co z tego, że nie uczę jej robić papa itp.?
p.s. moja "kochana" teściowa - jak już jej się przypomni, że ma wnuczkę - to zamęcza mała typu:"Darjunia powiedź baba". Jak mnie to wk...wia (o Darjuni nie wspominając). A mała się na nią wtedy patrzy jak na raroga:)
 
reklama
dymalek - nie przejmuj się. Mnie łatwo powiedzieć bo ten stres już za mną. A też martwiłam się, że się nie turla, nie raczkuje, nie siada w swoim czasie, a później nagle opanował wszystko i jeszcze pierwszy roczek podreptał bez niczyjej pomocy ale zanim dojrzałam do tego że wszystko w swoim czasie sporo się nadenerwowałam. Lekarze mnie straszyli, rehabilitanci uspokajali - nie znajdziesz mądrego. Teraz też jeszcze mam myśli - a nie mówi tyle ile inne dzieci w jego wieku, albo gorzej rysuje, myli kolory itd itd Ale jest wspaniały taki jaki jest, pewnie umie coś czego inne dzieci nie potrafią tylko tego nie widać na pierwszy rzut oka.
 
Dziewczyny mają rację - każde dziecko rozwija się według swojego rytmu, ja pamiętam, że Amelka nieraz dosłownie z dnia na dzień zdobywała jakąś umiejętność, dziecko cały czas patrzy na nas, uczy się, może się okazać dymelek, że któregoś dnia ni stąd ni z owąd po prostu zrobi to pa pa albo da buziaka i wszystkich zaskoczy :)

FOTOGRAFIA DZIECIĘCA - KOLOROWE SESJE
 
Dziewczyny, wreszcie nadszedł ten dzien kiedy..

idę do fryzjera coś wreszcie ze soba zrobić :)))
Jeszcze nie do końca mam pomysł, liczę, ze mi coś doradzą. Ale niewykluczone, że położę farbę, a nigdy takowej nie miałam (pomijając raz pasemka, które ledwo było widać). Mam nadzieję, ze zmiana będzie korzystna, bo moje włosy sa juz dośc długie i zniszczone, przyda im się skrócenie i jakieś profesjonalne wymodelowanie :)

FOTOGRAFIA DZIECIĘCA - KOLOROWE SESJE
 
zea super,ze u Was już dużo lepiej,oby do przodu :)
dymelek wcale nie zamartwiaj sie,że maluch nie robi tego czy tego.Mój Cyc też długo nie siadał,nie raczkował,a jak przyszło co do czego to w ciągu kilku tygodni zaczął siadać,wstawać sam w łóżeczku i raczkować
Więc wcale bym się nie zdziwiła,jak twój skarb jak usiądzie to potem wstanie i pójdzie bez raczkowania,znam takie też przypadki
Jak będzie miał rok i nie będzie jeszcze siedział,to wtedy zacznij się martwić,ale jak na razie to nie ma co
Ani tym bardziej nie próbuj go na siłę sadzać,sam usiądzie ,spoko
Powodzonka życzę :)
 
kurczak1305 tylko że moj maluszek chodzi już przy meblach. Sięga sobie zabawki z pozycji stojącej z ziemi, potrafi kucać. Ma jedynie problem z tym, żeby samemu usiąść. Potrzebuje, żeby podać mu ręką lub trzymać nóżki. Nie chciał leżeć na brzuszku jak był mniejszy i nie ma teraz mowy o raczkowaniu czy siadaniu z leżenia na brzuchu. Jak już siedzi to chwilke i już stoi na nóżkch.
Z tym siadaniem od wczoraj jestem już dobrej myśli, bo sam usiadł w łóżeczku i od razu staną na nóżkach. :-) :happy2: :-DMam tylko nadzieję, że to nie był jednorazowy wypadek!!!
 
Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było :) Na początku jakos brakowało mi weny do pisania, a póżniej nie miałam neta przez prawie 2 tygodnie ...
Dymelek, nie denerwuj się :) Ja się nakręcałam, ze moja Ala skoczyła 9mcy i jedyne co, to przekręcała sie na boczki. Wszyscy mnie uspokajali ale ja dla świetego spokoju poszłam do pediatry .. Wiele się tam nie dowiedziałam, jedyne co, to dostałam skierowanie do neurloga, ale z niego nie skorzystałam, bo Mała dosłownie na drugi dzień zaczęła robić postepy w mgnieniu oka. Dosłownie w ciągu tygodnia zaczęła siadać, pełzać, raczkować, a teraz coraz częsiej sama wstaje :) Nie zamierzam jej popędzać, widocznie to jest jej tempo i już :)

Dziewczyny, na Rydza-Śmiglego, tuż przy skrzyżowaniu z Piłsudskiego (stare pawilony) otworzono sklep dzieciowy. Jest od 3 miesięcy i są naprawdę korzystne ceny. My tam kupiliśmy fotelik samochodowy (cena jak na allegro) i przy okazji zobaczylam, ze za wózek parasolkę w Słoniu zapłaciłam o ...... 90zł więcej ;]
 
reklama
Cześć dziewczyny, idę dzisiaj na panieński :) Już się cieszę, bo będą same moje dobre koleżanki i na pewno zabawa będzie przednia. A jutro Amelka do przedszkola, więc bede mogła się porządnie wyspać. A sobota - wesele - ale mam bajerancki tydzień :)
Już się cieszę :)
A co u Was, mamuśki?

Pozdrawiam, Ewa
FOTOGRAFIA DZIECIĘCA
 
Do góry