reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Witaj Kamelija miło, że do nas dołączyłaś. Uwierz, że ja też bym już chciała coś kupic, tylko również nie wiem jeszcze kim jest moje maleństwo. Chociaż z drugiej strony ja i tak się trochę boję tak szybko zacząc zakupki. Choc moja teściowa już wojuje i ciuszki kupuję, aż się boję co będzie ja przyjedzie do nas w lipcu. Cały bagaż będzie dla maluszka :D
Kiniusia mam nadzieję, że kolejna próba wyjdzie dobrze i że na dietce się skończy. Wybrałaś już imię dla synusia? No muszę brac, za 3 tygodnie kolejne badanie krwi i zobaczymy jak to wyjdzie. Ale szczerze mówiąc nie zdziwiły mnie moje wyniki, bo przed ciążą też mi się często to zdarzało, mimo prawidłowego odżywiania się.
Miłego dnia dziewczyny, Kamelija w tym okresie USG jest naprawdę cudowne, gdy po raz pierwszy patrzysz na swoją kruszynkę i słyszysz jej serduszko, bardzo wzruszający moment. Daj znac czy wszystko dobrze.
 
reklama
Kamelija, hej hej :-)
Kinia_1, trzymam mocno kciuki, żeby wyniki wyszły dobrze :tak:

Dziewczyny, a ja ciuszki jakoś zaczęłam kupować ok. 13 tygodnia ciaży (jakoś tak), na początku wierzyłam w przesądy, ale potem mi się odmieniło i poszłam raz, drugi do sklepu i wszystko jest w prządku.:tak: Nie wiedziałam czy będzie synuś czy córcia wtedy jeszcze to kupowałam w kolorach neutralnych, np. biel, ecru, zieleń. :-) Nie były to wielkie zakupy, i tak co tydzień, dwa przyniosę do domciu kilka ciuszków. Podkreślam, że wszystkie kupiłam w ciucholandzie, a z wyglądu i dotyku to normalnie nówki sztuki :tak::-)

Kiniu_1, co do imienia, to póki co ja obstawiam Oskara, Emila, mój M. ma swoje typy i jest przeciwny moim :confused2: Jednak to ja jestem bardziej uparta i nie dam tak szybko za wygraną ;-):-D
 
Witam Mamusie z łodzi i zgierza :)
Ja polecam sklep mama i ja na piłsudskiego 135 oraz taki sklep dla maluchów koło Leclerca(przy stacji benzynowej) duzy wybór i sprzedawcy ,którzy fachowo podpowiedzą co najlepsze dla maluszka, a kupić juz można przez internet bo bedzie taniej a w sklepie tylko doradzą co najlepsze my tak robimy z mężem:) A macie już upatrzony jakiś szpital?
 
Meg82 hej hej. W sumie dobry pomysł z tym internetem i sprawdzaniem w sklepach.
Kiniusia no tak, to tylko ja chyba taka jestem bojąca. Może dlatego , że wszyscy za bardzo mi trują, że nie powinno się. Chociaż fotelik - nosidełko mój mąż już kupił, bo było ze znaczkiem ferrari ;/ <hahaha> ahhh Ci mężczyźni. Ciuszków nie kupuję narazie, ale już mam trochę, bo dostałam od kuzynki po jej półrocznym maluszku, większośc ma neutralne kolorki. Chyba jednak muszę pomyślec nad wcześniejszymi zakupami, żeby nie zostawiac wszystkiego na ostatnia chwilę, bo z drugiej strony też sporo się wyda jednorazowo... ;/ I może faktycznie czas przestac słuchac jak inni gadają, że się nie powinno kupowac ubranek jeszcze itp. :))
 
Dziewczyny, ja też nie mogę się doczekać kupowania ubranek dla maleństwa. Nie znam jeszcze płci, ale mam już upatrzone kilka prześlicznych ciuszków zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopczyka. Jak tylko się dowiem, to z pewnością nie odmówię sobie drobnych zakupów. Za tydzień idę na usg połówkowe i mam nadzieję, że wszystko będzie jasne :-) już się nie mogę doczekać;-)
 
Ja już po wizycie u gina. Niestety na USG muszę trochę poczekać (do 12.05 :szok:), bo kolejki są jak diabli, a ja ciemnota jedna myślałam, że USG kobitka zrobi mi w gabinecie:eek: Miałam więc normalne badanie i wyszłam bardzo zadowolona, bo w końcu trafiłam na sympatyczną panią doktor. Serduszko Maleństwa już słyszałam, bo pożyczyłam taki domowy Doppler (czy jak to się zwie) i nagrałam sobie wszystko. Cudne uczucie mnie ogarnia, jak sobie słucham Maleństwa:-)
Kiniusia
natchnęłaś mnie, więc postanowiłam iść jutro do sklepu i kupić chociaż 1 rzecz dla Maluszka (a co mu będę żałować ):-D
Kinia_1 nie ma się czego bać, a szczególnie przesądów, dlatego radzę : idź i kupuj :-D czasem trzeba zaszaleć, hihi.
 
Ostatnia edycja:
Kamelija no niestety jak nie znajdziesz lekarza, który ma prywatny gabinet z USG to się tak czeka długo, ja też muszę się wcześniej zapisywac na USG. Ale ty i tak szybciej będziesz miała niż ja.
Chyba naprawdę was posłucham i w najbliższym czasie kupię coś dla maluszka, chociaż jakiś drobiazg, bo już nie mogę wytrzymac jak wy tak piszecie :)
Odwołali mi zajęcia na weekend, więc dzisiaj i jutro mam wolne, jupi. Zawsze trochę odpocznę, zwłaszcza, że ostatnio szybko się męczę i często mi krew z nosa leci. Ale niestety tak może byc ;/
Miłego dzionka
Kamelija miłego zakupkowania :)
 
Cześć dziewczynki! Cieszę się, że u Was wszystko dobrze. Ja wczoraj byłam na usg trójwymiarowym i też u mnie jest wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam takie usg, super przeżycie zobaczyć tak wyraźnie swojego maluszka, który jeszcze jest w brzuszku :) A co do wcześniejszych zakupów dla maluszka: ja nie wierzę w jakieś przesądy. Od początku ciąży kompletuję sobie rzeczy dla maluszka i już prawie wszystko mam oprócz kosmetyków i wózka. Trzeba wierzyć, że wszystko będzie dobrze! Pozdrawiam i życzę miłych zakupków:)
 
Cześć dziewczyny! Poczytałam sobie wasze posty i postanowiłam, że przy najbliższej okazji kupię coś dla mojego maleństwa. Wczoraj byłam zobaczyć łóżeczko kuzyki, bo miałam je odkupić, ale się okazało, że jest w takim stanie, że bałabym się dziecko do niego włożyć. Ja nie wiem, że ludzie tak potrafią zniszczyć taką rzecz. Zaraz biorę się za śniadanko i po południu może jakiś spacerek. U mnie już ponad 14 stopni na termometrze, więc nie ma co, korzystać trzeba, bo nie wiadomo co jutro będzie z tą pogodą. Miłej niedzieli, pozdrowionka mamuśki
 
reklama
I ja mówię dzień doberek :-):-):-)
Piękne słoneczko za oknem, to aż chce sie z łóżka wstać, tak wiec od 6.30 na nogach jestem i od jakiegoś czasu cały obiadek przyszykowałam :-D
meg82, co do szpitala, to 3 tygodnie temu moja siostra rodziła w Madurowiczu. Jest bardzo zadowolona z opieki. Zresztą byłam u niej codziennie i swoje zobaczyłam. Opieka wg mnie także super, ale przerażają mnie inne na pewno mniej istotne rzeczy, np. jedzenie, sale, itp.;-) Co do sklepów, to dla mnie i tak są to zdecydowanie za wysokie ceny. W komisach, do których sie przekonałam mają także nowe rzeczy np. łóżeczka i ceny są zdecydowanie mniejsze.
aniutka_, cieszę się, że na usg wszystko dobrze :tak:
Kinia_1, pewnie, że nie ma co słuchać innych, niech sobie pogadają. Jak niektórzy się tak wymądrzają z przesądami, to zapytaj sie ich, czy masz te uwagi rozumieć tak, że oni Ci skompletują całą wyprawkę. Wierz mi, że już nikt Ci nic nie powie :-D;-)
Co do łóżeczka, to ja wolę mimo wszystko nowe :tak: No i materacyk obowiązkowo nowy :tak:

A ja dzisiaj jadę do mojej 3-tygodniowej siostrzenicy (niedługo chrześnicy :-D), byłam trochę przeziębiona, więc odwiedziny zawiesiłam, ale teraz to już z moim M. jedziemy. Wykurowałam się, więc super :-):tak: Bardzo się za nią stęskniłam :-)
Miłego dzionka wszystkim życzę :tak::-)
 
Do góry