reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Kinia 1 twoje maleństwo jest nie wiele stasze od mojego, więc nie wyobrażam sobie jak ty wytrzymujesz. Ja nawet jak wychodze na chwilkę z domu to od razu mi się tęskni, a tu jeszcze musisz intensywnie myśleć . Tylko z tego co ja pamiętam to ty bedąc w ciąży zaliczałaś na 5 egzaminy, a ja zapominałam co jadłam rano na śniadanie... ;-) Gratuluje wytrwałości i determinacji, no i.... może trochę zazdroszcze. Ja ciągle jestem bardzo słaba, chudne i co wyjdę na powietrze to wracam przeziębiona. Może dzięki tej mojej diecie Adaś nie ciepiał, ale ja teraz jestem w nienajlepszej kondycji i nie mam pojecia jak wrócić do normalnego życia. Mam nadzieję, że szybko przyjdzie wiosna i jakoś się wszystko ułoży....
lilac23 ja niestety nic nie wiem na temat przeszkoli, bo mój Adaś jeszcze jest za malutki a moje koleżanki jeszcze nie mają dzieci w odpowiednim wieku.
 
reklama
lilac, jeśli dziecko w danym roku kalendarzowym kończy 3 lata, czyli jest z 2008 (a patrząc na Twój suwaczek wydaje mi się, że jest) to nie powinnaś mieć problemu z systemem. Tam chodzi o dzieci rocznikowo - ja chciałam moją Starszą w zeszłym roku spróbować zapisać, bo ona z marca 2008, ale to nie przeszło.
Kinia życzę szybkiego zakończenia praktyk, a pisanie scenariuszy to Cię czeka pewnie przez dłuższy czas, jak z oświatą chcesz się związać na stałe...

Jutro idziemy sprawdzić, czy Młodsza po 2 antybiotykach i 2 tygodniach zapalenia oskrzeli wreszcie doszła do siebie. Wydaje mi sie, że już jest ok, bo nie słyszę nic niepokojącego, a skorzystałabym chętnie z tego, że starsza też chwilowo zdrowa. Jeju, od Bożego Narodzenia nie było tygodnia, żeby one obie były całkiem zdrowe.
 
dymelek mój syn jak mial te 3-4misiace i wczesniej, owszem jak spal, to nogi w pozycji zabki dotykały spania, teraz juz nie głównie spi z rozprostowanymi nóżkami.
Pielu**** na noc raz dwa razy w tyg, wydaje mi sie ze jak strzela przy robieniu zabki a malenstwo nie placze to jest okej, aczkolwiek bym zapytała lekarza nawet pedriatry, bo nam nic nie strzelało.

A my w trakcie remontu na nowym mieszkaniu..
 
dymelek no tak to jest naprawdę ciężkie do wytrzymania taka rozłąka, co do nauki w ciąży to miałam więcej czasu, żeby się uczyć to i 5 były. Choć obecnie nie narzekam też na oceny po semestrze. A to wszystko kwestia braku pomocy i wsparcia od strony rodziny. Jak się nie ma wyjścia to wszystko da się pogodzić, byleby jakoś to było. Ale to bardzo niedobrze, że Ty nadal taka słaba jesteś. Może powinnaś jakieś badania zrobić czy wszystko w porządku jest?
ulanka nie bardzo chcę się do końca wiązać z oświatą. Współczuję Ci tych ciągłych chorób dziewczynek, mam nadzieję, że w końcu obie będą zdrowe.
 
Witajcie,
Trochę mi smutno, że nasze forum umiera. Dołączyły do na nowe koleżanki, a tu zamiast większego ruchu zrobiła się wielka cisza. :-(
Mój Adaś jest coraz wiekszy i bystrzejszy. Zastanawiam się tylko czy nie trochę za chudy, bo waży 7,1 kg a mierzy 66,5cm. Nadal jest na samej piersi, a ja boje się wprowadzić mu coś nowego bo nadal bardzo ulewa. W dodatku nauczył się bardzo głośno krzyczeć i teraz to już zupełnie nie wiem co ode mnie chce: jeść, spać a może mu się nudzi. Słychać go nawet w piwnicy, a mieszkamy na drugim pietrze. Czasem zastanawiam się czy nam szlkanki nie popękaja ;-)
 
mysle ze nie masz sie czym przejmowac, do 6 miesiecy karm tylko piersia.moj byl do 7 miesiecy na piersi. a waage ma jak najbardziej prawidlowamój w 4 miesiacu wazyl podobnie 7500 i 68cm, a teraz ma 9 miesiecy i wazy ok 10kg, 75 cm.wiec nie masz sie czym przejmowac.
A co sie stało z tymi mami na spacer, były dwie i nie ma zadnej:(
 
reklama
Też się melduję. Anielka waży koło 9 kg, ma koło 70 cm. Ja dalej tęsknię za wiosną, czy nawet latem, bo znów wirus nas dopadł, tym razem wszystkich. A w przyszłym tygodniu zaczynamy batalie o przedszkole dla starszej. Trzymajcie kciuki :-)

Dymelek, poczekaj z nowościami, jeszcze się Adaś naje innych rzeczy. A wagę ma dobrą do wzrostu. Za 2 miesiące moje dziecię przeskoczy ;-)
 
Do góry