reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamusie z Łodzi

Kamelija, a od kiedy Dawidek tej kupki nie robi? On jest na MM czy na piersi? Za często nie można wspomagać, bo się dopiero wtedy zaczną poważane problemy.

Dymelek, moja młodsza też nie mogła zaczaić butelki. Dpopiero jak do Aventa dałam smoczek dr Brown's, który jest dużo bardziej miękki to jej podpasowało i po miesiącu już i avent do łaski wrócił.

Kinia, Dymelek niektórym dzieciom ząbki już po 4 miesiącu się pojawiają, u innych dużo później, czasem jest tak jak było u rodziców. Moje obie w wieku 7 miesięcy miały pierwsze zęby. A śliniły się miesiącami :-D
 
reklama
Kinia jesteś pewna że twoja mała jest niespokojna przez zęby? Mój Adaś jest trochę młodszy i od wczoraj jest jakiś płaczkiwy, bardzo trzyma rączki w buzi i się ślini. Zastanawiam się czy to przez dziąsła czy przez brzuszek. Zaczełam rozszerzać swoją diete, a nadal karmie piersią.
Niestety z tego mojego karmienia piersią zrobił się problem, bo Adaś nie chce zupełnie pić z butelki. Czekałam do 3 miesięcy, żeby go dokarmiać butelką i mieć przespanom noc, a teraz on nie chce z niej pic. Mam butelke Avent, tą samom z której wcześniej pił. Nie chciał gryzaczka od początku, ale z butelki mleczko moje chętnie pił. Teraz nie chce ani gryzaka, choć kupiliśmy nowy, ani butelki. Spróbuję jeszce kupić smoczek lateksowy, ale wyglada to beznadziejnie.:-( Może macie jakieś pomysły?


Bardzo fajne są butelki i smoczki lovi aktywne ssanie, smoczek się minimalnie wydłuża podczas ssania i powiem szczerze, że mimo, że mam butelek sporo to Nadka lubi właśnie najbardziej lovi, a mamy: MAM (wcale nie chciała pić z tego smoczka), Dr. Brown, Avent, chicco (idealne do kaszki luźnej), canpol babies. Także polecam Lovi, smoczek ok 7 zł kosztuje, więc możesz spróbować :)

dymelek ja miałam podobny problem i koleżanka, która sama ma dzidzie doradziła mi wymianę smoczka w butelce, gdy tylko zobaczyła, jakim go chciałam karmić. Zadziałało. Ja mam smoczki silikonowe, bardzo zbliżone kształtem do kobiecego sutka i Maluszek chętnie pije mleko z butli.
Kinia1 co do ślinienia i wkładania rączek do buzi to mój Dawidek też tak robi. Na szczęście jeszcze za wcześnie na ząbkowanie więc nie marudzi przez to Współczuję Ci zarwanych nocy, bo sama mam podobne przeżycia przez to karmienie co 2 godziny i wiem, jak to jest :crazy:
Nadal czekam na laktator, żeby pokombinować z karmieniem. Niestety mój Szkrab nadal nie robi sam kupki, więc muszę wspomagać go czopkami. Ale lepsze to niż bolący brzuszek Dawidka, gdy długo się nie załatwia. Dziś idę pierwszy raz od dawna na fitness i już nie mogę się doczekać zajęć. Jestem ciekawa, czy przeżyję ciągłe podskakiwanie przez prawie godzinę, bo wątpię, czy mam aż tak dobrą kondycję...:-) Ale ruch to zdrowie, więc z chęcią się pomęczę.
Przy karmieniu piersią dziecko może robić kupkę nawet raz na tydzień, ale jeżeli bardzo się pręży i męczy że nie robi kupki to idź do lekarza, a jak nie to nie pomagaj mu przez kilka dni, bo może nie ma potrzeby kupkać codziennie ;)

Ulanka mam nadzieję, że to nie zęby, bo to za szybko i będzie miała kiepsko rozwinięte czyli psujki ;)
 
ulanka ja karmię Malucha piersią i dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Na szczęście zaczął się sam załatwiać, więc się trochę uspokoiłam.
Doczekałam się dostawy laktatora i jestem nim zawiedziona... Ma słabą moc ssania i wczoraj przez 1,5h odciągnęłam tylko 50ml mleka:wściekła/y: Zła jestem sama na siebie, bo mogłam kupić jakiś droższy laktator, a nie połaszczyć się na tańsze badziewie. Myślę o zakupie innego, ale z drugiej strony to kolejny większy wydatek. Powoli zaczynam się poddawać jeśli chodzi o karmienie piersią... Może najlepiej dla mnie i Dawidka byłoby przejście na samą butelkę. A tak to ciągle się denerwuję, że Mały nie chce za długo ssać cyca, jest głodny i płaczliwy. Zobaczę ile przybierze na wadze do pt i wtedy zdecyduje. Do tego jeszcze po wczorajszej wizycie u okulisty mam dodatkowy stres, bo babka przepisała Maluchowi kropelki na ropiejące oczko, ale stwierdziła, że jak nie pomogą, to będziemy musieli jechać z nim do szpitala na udrożnienie kanalika łzowego... :-( Można się załamać...
 
Kamelija bardzo ci współczuję! Nie podawawaj się! Mały nie przybiera na wadze bo ty za pewne masz mało pokarmu. Mówie ci z własnego doświadczenia. Teraz jestem też na etapie że Adaś się nie na jada. Bo jak mało jest pokarmu to dzieciakowi nie chce się ssać. Ja sobie z tym radze w ten sposób, że wyciskam resztkę mleka do buzi z piersi. Oczywiście dostawiam póżniej do drugiej. Musisz opróżnić piersi do końca po karmieniu, a nikt tego nie zrobi tak dobrze jak Dawidek. Laktatorem łatwo się odciąga jak pierś jest tak pełna że boli. Mi poradzono, żeby jak mam mało pokarmu to kłaść się z dzieckiem do łóżka i karmic go non stop. To jednak zależy od ciebie czy dasz rade zostawić obowiązki domowe innym. Jeżeli chodzi o pokarm, to najważniejsze jest ile pijesz. Te 3 litry to wcale nie jest przesada. Ja wypijam 1,5l butelke wody mineralnej, 1-2 miski zupy, 3-4 gorące napoje na dobę, czasem 1-2 szklanki kompotu jabłkowego. Jeżeli któregoś dnia wypiję tylko trochę mniej to zaraz mam problem z pokarmem. Nie widze natomiast specjalnej poprawy po tych herbatkach na laktacje, ale pije je czasem. W nocy jak budze się na karmienie to przy łóżku też mam zawsze butelke z wodą, bo nie jest łatwo wybić aż tak dużo płynów.Moja mama uważała, że jak nie jem to mam mniej pokarmu, ale to nie jest prawda. Pij dużo, to bedzie pokarm i dziecko będzie ładnie rosło. Laktatorem odciągaj pokarm, po gorącej kąpieli i masażu piersi, troche to pomoże. Ja najlepiej lubie to robić w nocy, bo wtedy Mały je żadzej i pokarmu jest więcej w piersi. Problem jest gdy zaraz się obudzi a tu pusta pierś...:confused:
Jeżeli chodzi o kanaliki łzowe, to mi udało się rozmasować, dość silnym masazem. Może zmień okuliste na takiego, który sam wykonuje takie masaże. Taki masaż powinien być wykonany dość mocno, a matka naogół nie jest wstanie sprawiać ból dziecku.
Kinia, Ulanka, Kamelija dziękuje za rady dotyczące smoczków. Jutro jade kupić nowy i na pewno z któreś rady skorzystam.
 
Dymelek, no widzę, że doradztwo laktacyjne już możesz prowadzić ;-) u chirurga już byliście?

Kamelija powyżej święta racja, podpisuję się - jak jest mało pokarmu to trzeba jak najwięcej dziecię przystawiać i dużo pic i jeść normalnie (ale nie mniej). I będzie z górki. Ja odciągałam po 50 ml. a moje dziecko się najadało, więc na pewno było więcej. A przyznam, że choć laktator mam Aventa, więc niezły to tylko profesjonalnym, z wypożyczalni, elektrycznym udawało mi się ściągnąć normalne ilości - ja go pożyczyłam właśnie jak miałam problemy z pokarmem, pomogło. A co do kupek - jak tak karmisz to nic nie ma złego w tym, że dziecko przez 2 dni nie robi kupki. Lepiej poczekać, bo mu się jelitka rozleniwią jak za często będzie wspomagacz. Kanalik mój bratanek miał przetykany - trwa to chwilkę, ale lepiej na to nie patrzeć.

Kinia, kiedyś mi dentystka przy Mani powiedziała - im później wyrosną tym później się popsują. Racja :-) Więc życzę, żeby to było tylko chwilowe marudzenie, a ząbkowanie przeszło bezboleśnie i niezauważalnie.
 
Ulanka dzięki, mam nadzieję, że to nastąpi jak najpóźniej ;)
Dymelek daj znać jak nowy smoczek się sprawuje i jaki wybrałaś :)
Kamelija pamiętaj, że cokolwiek postanowisz będzie dobre dla Dawidka i nawet gdybyś przeszła tylko na butelkę to nie miej wyrzutów sumienia :) Także musisz sama zdecydować co ty chcesz zrobić i tyle.
 
hej kobitki, u nas ciężko, ja jestem w poradni rehabilitaycyjnej na sojczynskiego, a przepisuje sie na kraszewskiego bo blizej.
Naszemu małemu rosna zeby na gorze 4 naraz masakra.
co do laktaci Kameljia zrób sobie 2 dni z dzieckiem połóz sie i karm go non stop to pomaga:) na laktacje herbatka z anyzku, te inne to g.... Ja wypiłjałam ok 3 -4 l na pocztku, teraz 2-3 l dziennie. Kupki co 2-3 dni to norma, poza tym dzieci po mleku modyfikowanym czesciej maja kolki i problemy z wypróżnianiem . Pij rozcienczony saok jabłkowy albo jedz jabłka pomogą maluchowi sie wypróżnić.
jaki masz odciagacz? ja medela nie polecam:/. a i karm malucha na spiocha , albo sciagaj pokarm kolo godz 3-4 w nocy wtedy laktacja jest najbardziej pobudzona.

Co do smoczków powiem wam ze u nas nic niezdało egzaminu nawet smoczek treningowy do niekapka maciej tak kombinuje ze zatyka smoczek ii go gryzie jak gryzak


Kinia 2 pierwsze zeby tez wyszły bezbolesnie tylko duzo sie slinił, a le nastepne hmm, zycze wam bezbolesnego zabkowania
 
Pojechałam dzisiaj po smoczek do mojego ulubionego sklepu na Wschodniej. Niestety usłyszałam, że nie opłaca się sprzedawać samych smoczków. W aptece też nie mieli, więc wróciłam do domu bez smoczka za to z nowymi ciuszkami dla Adasia :-) Prawie nic nie kupilam a 100zł gdzieś znikneło:-(. Bardzo się cieszę, że nie musiałam wszystkich ubranek kupować! Przez przypadek tafiłam do sklepu na Więckowskiego 10 chyba Hurtimex i natknełam się na wyprzedaż. Kupiłam body z dlugim rękawkiem za 2 zł od sztuki firmy TupTup!!!! Niestety nie miałam już czasu dalej się rozejrzeć ( a były inne rzeczy na wyprzedaży), bo zbiliżała się pora karmienia. Mam nadzieję, że uda mi sie przekonać Adasia do jakiegoś smoczka, bo w ten sposób to ciężko ruszyć się z domu :-(
 
Kinia 1 i ulanka czy możecie napisać jakie kontretnie macie smoczki, bo jest ich bardzo dużo a ja nie wiem który zamowić. Może uda wam się znaleść je na stronie Apteki Plus, jeżeli nie pamiętacie konkretnej nazwy. Mam nadzieje, że bedą pasować do butelki Avent? Zamówiłaby też chętni jakis smoczek lateksowy, żeby było coś zupełnie nowego, ale nie wiem który? Strona ze smoczkami:
Ciąża i dziecko / Smoczki na butelkę - Apteka internetowa , strona 5
Jutro idę na USG głowy i moszny Adasia. Trzymajcie za nas kciuki!!!

 
reklama
Dymelek jeżeli masz butelkę aventa z takim kółkiem dodatkowo wkładanym (antykolkowa) to innego smoczka nie dokupisz bo one są charakterystyczne, jeżeli masz zwykłą to ja mam Lovi 3m+ i sprawdza się najlepiej i on kosztuje 6.90 zl są w tesco dużym przy włókniarzy z tego co pamiętam, a jak nie to w sklepach dziecięcych muszą być, ja kupuję w sklepie "miś". Ale tu widzę masz tańszy to dokładnie ten : Lovi, smoczek, na butelkę, silikonowy, wolny, 1szt - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie (musi być wolny, bo one są od 3 miesiąca ;) )
 
Do góry