reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Smerfeta prężnie po jedzeniu to mogą być kolki, próbowałas kropelki dać?

Wózek mam Tutek Grander Play i na razie jestem zadowolona - składa się i rozkłada bez problemów, zmiana fotelik/gondola tez super bo radze sobie nawet z dzieckiem w środku, materiały póki co też bez zarzutu, nic nie skrzypi. Jedyne co to chciałabym wózka jeszcze bardziej amortyzowanego ale obawiam się ze to juz tylko w klasycznych bo ten ma amortyzację z regulacją i pompowane koła a mimo to w terenie trzeba się pomęczyć. Ale cóż oczekiwać za 1300 zł za wózek 2w1 ;-) Niedługo będziemy testować spacerówkę :-)
 
reklama
Smerfeta moj sie tak prężył jak był mniejszy, to były chyba wzdecia. Nawet mleko comfort za bardzo nie pomogło, ani espumisan. Chyba czasem przeszło bo juz nie mamy takich problemów. Na szczescie odbyło sie bez kolek.

Esiek ja tez śpioch. Teraz i tak w miarę sie wysypiam bo wstajemy o 6 na mleko i o 7 zasypia ma godzinke lub półtorej. A wczesniej jak były pobudki w srodku nocy chodziłam jak zombie. Nie wiem jak bym dała radę jakby wstawał po 2-3 razy w nocy do np roczku lub dluzej.
 
Infinity daje delicol z zalecenia poloznej by lepiej przyswajala pokarm bo bardzo szybko przybiera na wadze ale to nie jest na gazy choć na opakowaniu podają że też na kolki :-/
 
Smerfeta Delicol jest na laktoze, a miałam na myśli typowe kolki wynikające z nadmiaru gazów. Ja dawałam Bobotic Forte/Infacol. Słyszałam tez że Delicol podawany bez problemu nietolerancji laktozy może powodować dodatkowe dolegliwości ale nie wiem czy to potwierdzona informacja bo lekarza nie pytałam ponieważ w tamtym czasie problem już nas nie dotyczył ...
 
My z naszego wózka Adamex Pajero jesteśmy póki co zadowoleni, nic nie skrzypi i super się prowadzi, gondolka wydaje się być duża, bo mała ma sporo miejsca jeszcze hehe.

U nas kolki minęly dokladnie 2,5 tyg temu. Dzięki temu wieczory są super, nie ma płaczu,widzę że ten brzuszek juz nie męczy Zosieńkę :tak:. A ze spaniem nie narzekam, my kąpiemy malutką koło19, po kąpieli jedzonko i niunia zasypia, o 22 biorę ją na śpioszka i dokarmiam, poźniej sie budzi o 1:30-2:00 kolejna pobudka 4-5 i zazwyczaj budzi sie kolo 7. Tyle dobrze ze zawsze po jedzonku ślicznie zasypia, juz przy cycu oczy jej sie zamykają wiec sprawnie to idzie ;). Nie mam czegoś takiego że chodzę nie wyspana, choć nie pogardzilabym jakbym mogla polezec do 10 :-). Ale ten uśmiech o 7 rano daje mi tyle radości i energii ze starcza mi na cały dzień :).

Dziewczynki a ciemieniucha to tylko na środku głowy występuje, czy też na całej głowie. U nas jest problem z bardzo łuszczącą sie skórą pod włosami, nie wiem czy to nie pozostalosc z jej alergii, bo wczesniej jak schodzily jej krostki z buzi to nastąpil etap łuszczenia i pod włosami te miala te krostki i zastanawiam sie czy to tez nie etap złuszczania. A cięko nam to zlikwidować bo Zosia ma długie włoski, smaruję jej główkę oliwką, z twarzy zeszlo szybciej dlatego sie zastanawiam czy to moze byc ciemieniuszka. Dzis zobaczylam ze mam probki tej ziajki na ciemieniuche użyje, zaszkodzic nie zaszkodzi a moze i pomoze :).

W poniedzialek mialam wizyte kontrolną po porodzie i okazalo sie ze po porodzie sn mam znaczne obniżenie przedniej ścianki pochwy, co grozi wypadnięciem :-(, lekarka pocieszyla ze czesto sie takie cos dzieje po porodzie i wraca do normy, tylko ze ja mam znaczne i musze cwiczyc mięśnie Keagla. Miala któraś z Was taki problem po porodzie?
 
Majka bardzo dobre pytanie, pewnie pomocne dla innych dziewczyn. My też MEGA zadowoleni z wózka- my tutaj jako jedyni użytkujemy niemieckiego Hartana GT, wszystko co obiecuje producent w 100% się sprawdza. Prowadzić go mogę 1 palcem, cudownie amortyzuje, jest ciuchusieńki, nic nie skrzypi, każda zmiana pozycji czy gondoli na spacerówkę prosta jak obsługa cepa, maksymalnie intuicyjna, jest wygodny dla dziecka, nawet w domu Filip często w nim śpi, bo mu tam najlepiej, mogę wyprać cały materiał co juz zrobiłam i super! Spacerówka tez nam się fajnie sprawdza, rozkłada się całkiem na płasko, jest wygodna. Cena nieco zaporowa, ale warto, sprawdzi się dla drugiego dziecka, bo jest bardzo solidny, niemiecka jakość jednak się sprawdza


Delicol nie tylko w przypadku nietolerancji laktozy, ale równiez często małe dzieci mają jeszcze za mało enzymów trawiennych i wtedy on pomaga (bo Delicol to właśnie roślinne enzymy trawienne) ale tak jak Infinity pisze, jeśli to żadna z tych 2 przyczyn to może nasilić dolegliwości. U nas tak było

Kurcze, Kasik ćwicz te mięśnie Kegla.. To podobno dużo daje. Moja koleżanka jest świeżo po zabiegu na wypadającą macicę i też przy okazji po małej plastyce podwozia :-p ale to po 2 ciążach..
 
Ostatnia edycja:
Co do zadowolenia z wózka to ja narzekać nie będę choć wkurzaja mnie rzepy przy osłonie na nóżki a tak to już się oswoilam z nim. Tyle tylko że mogliśmy jednak kupić klasyczny ;) ten też jest ciężki i zajmuje od cholery miejsca w bagażniku więc bez różnicy. Nabyte doświadczenie :) za rok będzie klasyk hahahaha
 
Magda a jaki Ty masz wozek bo nie pamiętam?

Dzięki dziewczyny za info o delicolu. Właśnie miał u Ali wzmacniac enzymy trawienne ale w sumie to tylko dlatego ze Ala szybko rośnie i dziennie srednio 40 g przybiera na wadze. Dolegliwosci za bardzo nie miała, czasem tylko gazy ale na gazy dawalam bobotic. Przy nastepnym karmieniu nie dam kropli, moze bidula w końcu troche pospi
 
reklama
Moje dziecko pobilo rekord...
Zjadła o 13:30 i poszliśmy na spacer... wychodząc z domu praktycznie już spała i można powiedzieć że obudziłam ją o 18:15! Jestem w szoku! Spała sobie w werandzie przy otwartych drzwiach.
 
Do góry