reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

dzien dobry, witamy sie. Konczymy dzis dwa miesiace.
Liskaa Gratkiiiiii :p
My po wizicie u logopedy. Jestem bardzo zadowolona bardzo fajna taka konsultacja. bardzo duzo mi pani dr podpowiedziała.
Np. o karmienu lyzeczka, zeby nie wycierac jedzonka w gorna warge bo dziecko bedzie mialo problem z nauczeniem sie pic i bedzie bardziej seplenic. łyzeczka musi byc twarda lepiej plastikowa niz silikonowa i przy podawaniu jedzonka naciskac jezyk dziecka lyzkczka ku dolowi bo wtedy gorna warga rowniez zaczyna pracowac.
ktoras z Mam pytała ostatnio o rymowanki, Pani doktor uwaza ze to bardzo wazne i rymowanki polaczyc z dotykiem czyli robic dziekck tzw, idzie rak nie borak, poleciła mi fajna ksiazeczke z rymowankiami i z podpowiedziami dla rodzicow co w czasie danej rymowanki robic.
to ta ksiazeczka, wyszukiwanie przypadkowe mozna znalezc taniej
Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki - Marta Bogdanowicz - Księgarnia Legolas

i poleciła jeszcze druga od 0 do 6 lat ale to bardziej o rozwoju ale tez sama praktyka i stymualcja dziecka.
Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka. Od noworodka do 6 roku życia - Cieszyńska Jagoda za 45,49 zł | Książki empik.com

obie przgladałam i naprawde fajne. szczegolnie ta pierwsza. jeszcze dzis ja kupie.
buziaki
 
reklama
Milena, o proszę ile ciekawych rzeczy się dowiedziałaś ;)
Muszę też nabyć tą książeczkę z rymowankami choć nie wiem czy jest jakaś której moja mama nie zna bo te co Medalikara wymieniał już "magluje" z Zośką ;)
Najbardziej lubi idzie rak i kosi łapci ;)
 
Witajcie mamuśki kochane :-)
mam problem i pomyślałam ,że może któraś mamuśka przechodziła to samo i jest w stanie mi pomóc ....

W środę znalazłam się na izbie przyjęć z krwawieniem tak mocnym ,że byłam zalana po kolana ( przepraszam za opis), okazało się że jest krwiak duży , a maleństwo ok ... później było tych mocnych krwawień jeszcze ok 5 ....
byłam u kontroli krwiak jest w miejscu najbezpieczniejszym i nie zagraża na razie maleństwu....
od 2 dni krwawię , a właściwie plamię mocniej popołudniami ... poleguję , odpoczywam i zażywam luteinę i duphaston ..
wizytę mam dopiero 28 i boje się ,że do tego czasu może nie wchłonąć się , tylko powiększyć i maleństwu mocno zaszkodzić ....
proszę napiszcie cokolwiek , wariuję już w domu ....
 
Madziulka, odpoczywaj ile się da i spokojnie. Ja miałam wolną przestrzeń nie krwiaka ale ona bardzo zagrażała dziecku bo była dużo większa niż ono. Przez 2 tygodnie leżałam w łóżku i wstawalam tylko do toalety. Później po mału zaczynałam funkcjonować. A wolna przestrzeń wchłonęła się całkowicie dopiero około 14 tc.
Ja miałam przez to częściej wizyty żeby kontrolować.
Wierze że u Ciebie też będzie wszystko dobrze tylko bez stresu i niebawem będziesz tulic swoją niunie ;)
 
Madziulka ja tez mialam krwiaka ale na szczescie nie krwawilam bo bym stracila ciaze. Ja przyjmowalam tylko duphaston. W pierwszej ciazy w 5 tyg trafilam na ip z krwotokiem i dostalam uderzajaca dawke progesteronu i po 15 min juz nie krwawilam. A jest u Ciebie zarodek i serduszko ? Bo u mnie w pierwszej ciazy tak silne krwawienie spowodowane bylo jednym pustym pecherzykiem ciazowym .
 
Lilka jest serduszko , ostatnio maleństwo było człowieczkiem machało rączkami i skakało pięknie na usg , bicie serduszka w normie , wszystko ok jak na razie ...

Madziu mam nadzieję ,że u mnie też będzie tak pozytywny finał jak u Ciebie ..... strasznie się boję ,że będzie problem z tym krwiakiem...
 
Madziulka a ile duphastonu przyjmujesz ? Moze wez uderzajaca dawke i moze przejdzie. To super ze maluszek jest i wszystko ok. Najwazniejsze ze krwiak nie zagraza malusxkowi. Krwiak z czasem sie oczysci nic sie nie martw !!!
 
reklama
Do góry