reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Smerfeta od razu po szczepieniu poszlismy na spacer i do pracy a ze minelo 5,5 godziny od karmienia to musialam go obudzic, zjadl i spal dalej. Poszlismy na cmentarz bo dzisiaj 3 rocznica smierci tescia i jak wrocilismy do domu to juz byl glodny a minelo dopiero 2,5 godziny od karmienia ale to chyba dlatego, ze obudzil sie podczas rozbierania. Zeby nie fakt, ze M spieszyl sie na msze za ojca to dalej bylibysmy na dworze i pewnie by spal. Teraz tez spi, chociaz co kilka minut sie kreci i kweka ale nie placze. Ja oczywiscie stoje nad nim i sie trzese czy nic mu nie bedzie ;)

Milena i co z tym fantem robicie, przykleiliscie plastetek? Nas sie pediatra pytala czy chcemy skierowanie do chirurga to nam tam przykleja plaster ale ja chce poczekac do wizyty u innej pediatry, idziemy za tydzien. Jak ona potwierdzi diagnoze to dopiero zakleimy.
 
reklama
Musze sie Wam pochwalic: wybily sie Wiki kolejne dwa zabki :)

Za rowny miesiac mamy chrzciny, juz wszystko zarezerwowane, goscie zaproszeni,tylko ubranko musimy kupic Niuni :)

U mnie laktacja calkowicie wygasla i od razu na wadze przybylo :( karmiac waga leciala w dol, musze rozpoczac lekka diete, bo bedzie kiepsciutko jak tak dalej pojdzie ;)
 
Kasik to ładnie Junior zniósł szczepienie. A na co w końcu zaszczepilas?

Minni właśnie tego się obawiam że teraz nauczę się dużo jeść a później po odstawieniu mocno utyje :-/

Dziewczyny mam pytanie odnośnie chrzcin. Teściowa powiedziała że chrzestny kupuje świece a chrzesna białą szatę. Myślałam że ja sobie wszystki kupie wg własnego upodobania. Jak to jest?

I jeszcze pytanie o rymowanki. Znam tylko 'idzie rak nieborak jak uszczypnie będzie znak' :-) Znacie coś jeszcze?
aaa jeszcze jest z myszką 'gotowała myszka kaszke, gotowała myszka kaszke, temu dała na łyżeczkę, temu na spodeczek, temu nic nie dała, łeb urwala i frrrr poleciała....' - ale to dla starszych dzieci bo na raczce się pokazuje :-)
 
Ostatnia edycja:
Smerfeta szczepilam 6 w 1 + pneumo i rota :) Junior teraz lezy i sie smieje do taty, mam nadzieje, ze w nocy nic sie nie wykluje. Co do tycia to Ty chyba nie masz do tego predyspozycji, zreszta jak przestaniesz karmic to i apetyt sie zmniejszy :)
 
Smerfeta sama mozesz wszystko kupic do chrztu. To taki stary zwyczaj, podobnie jak na weselu, ze Mlody wodke a Mloda jedzenie ;) w dzisiejszych czasach juz sie tego nie stosuje. Zadna rymowanka nie przychodzi mi do glowy. A z kaszka to nie byla sroczka? I tekst tez chyba troche inny ;)
 
Ostatnia edycja:
Smerfeta kiedys praktykowalo sie ze chrzestna ubiera maluszka . Teraz jest ze chrzestny swiece kupuje a chrzestna szatke i bukiecik. Ja ubieralam sama Hanie .

Ja znam wazyla lub warzyla myszka kaszke. ;-)
 
reklama
dzien dobry, witamy sie. Konczymy dzis dwa miesiace.
Liskaa Gratkiiiiii :p
My po wizicie u logopedy. Jestem bardzo zadowolona bardzo fajna taka konsultacja. bardzo duzo mi pani dr podpowiedziała.
Np. o karmienu lyzeczka, zeby nie wycierac jedzonka w gorna warge bo dziecko bedzie mialo problem z nauczeniem sie pic i bedzie bardziej seplenic. łyzeczka musi byc twarda lepij plastikowa niz silikonowa i przy podawaniu jedzonka naciskac jezyk dzcka lyzkczka ku dolowi bo wtedy gorna warga rowniez zaczyna pracowac.
ktoras z mam pytała ostatnio o rymowanki, Pani doktor uwaza ze to bardzo wazne i rymowanki polaczyc z dotykiem czyli robic dzieku tzw, idzie rak nie borak, poleciła mi fajna ksiazeczke z rymowankiami i z podpowiedziami dla rodzicow co w czasie danej rymowanki robic.
to ta ksiazeczka, wyszukiwanie przypadkowe mozna znalezc taniej
Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki - Marta Bogdanowicz - Księgarnia Legolas

i poleciła jeszcze druga od 0 do 6 lat ale to bardziej o rozwoju ale tez sama praktyka i stymualcja dziecka.
Wczesna interwencja terapeutyczna. Stymulacja rozwoju dziecka. Od noworodka do 6 roku życia - Cieszyńska Jagoda za 45,49 zł | Książki empik.com

obie przgladałam i naprawde fajne. szczegolnie ta pierwsza. jeszcze dzis ja kupie.
buziaki
 
Do góry