reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MAMUSIE po IN-Vitro

Smerfeta porozmawiam jutro z pediatra, zobaczymy jakie jest jej zdanie. A Ty rota nie bedziesz szczepila? Alunia dobrze zniosla szczepienie z tego co pamietam. Ja sie strasznie boje powiklan.
 
reklama
Kasik mozna ale zastanow sie czy az tak wielka ingerencja w tak malutki organizm jest dobra? Kazdy ma wlasne zdanie i zrobi jak uwaza ale moj mały po szczepieniu 6w1 spal calusienki dzien!!! A co dopiero po wszystkim naraz by sie dzialo? Moim zdanie i zdaniem mojego dr jesli juz szczepic na wszystko to conajmniej z 2 tyg przerwa.
 
Kasik nie robiłam szczepień na rota. W mojej rodzinie nikt nigdy nie miał rota, więc może nie przyniesiemy tego Aluśce... ale może mam błędne przekonanie. Tak czy inaczej nie chciałam wszystkiego na raz robić. Żałowałam też w sumie że pneumokoki robiłam razem z 6w1 bo później strasznie się bałam czy będą jakieś powikłania, nie tylko te krótkotrwałe. Po szczepieniu Ala spała prawie cały dzień ale przez sen popłakiwała więc chyba coś ją bolało. Dałam jej paracetamol i dalej spała. Moja siora twierdzi, że samo szczepienie na żółtaczkę nawet dla dorosłych daje takie objawy.. może ma racje
 
majka ale nie mozna co dwa tyg. jak nie zaszczepisz n rraz to przerwa musi byc min 6 tygodni do nastepnego. Tak mi pediatra mowil i to nie jeden.
Kasik ja cie rozumiem, kazda z nas miala/ ma te dylematy. duzo dziewczyn szczepilo 6w1 pneumo i rota na raz np Madzia76 i lenkabar i maluchom nic nie bylo. Ja glupia chcialam poczekac z rota i tak wyszlo ze Gosia miala potem katar i nie zdazylam juz wiec zaluje....
 
Kasik też się strasznie bałam... coś z tymi przerwami było, tak jak Esiek napisała. Może zapytaj lekarza jaka ewentualna przerwa mogłaby być i na miejscu podejmiesz decyzje
 
Esiek dzieki :)

Smerfeta cos mi dzisiaj pielegniarka mowila o tych przerwach ale nie zrozumialam ;)

W ogole to jestem pod wrazeniem bo jest w calej Polsce podobno nie ma szczepionki, ktora mialam przepisana, mi jakos cudem udalo mi sie zalatwic po znajomosci a dzisiaj zadzwonila pielegniarka z mojej przychodni z informacja, ze tez mi zalatwila ta szczepionke :) Wzielam obie bo podobno ma byc dostepna dopiero w lipcu a jak trzeba powtorzyc za 6 tygodni to znowu mialabym problem.

Ja chcialabym jeszcze zaszczepic przeciwko meningokokom ale tym wszystkim wiec to dopiero w 13/14 tz.
 
Ostatnia edycja:
Esiek moze cos pomieszalam ale wydaje mi sie ze tak wlasnie mi mowili jak pytalam ale nie zaszczepilam w koncu wiec moge sie mylic.
 
reklama
Smerfeta może przechodzisz kryzys laktacyjny i stąd tak mało pokarmu.
A moja Zosia ważyla w 3 tyg 4100g, w 7tyg 4835 a w 10tyg 5180g wiec za duzy przyrost to to juz nie byl.
 
Do góry