reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Aia- chciałabym dodać, że w Polsce nie są dopuszczone do sprzedazy sery z mleka niepasteryzowanego. Ja tam jem wszystko, łącznie z rybami wędzonymi. Jedyne czego nie tykam to surowego mięsa i jaj, ale tego nie jadłam nawet przed ciążą. No chyba że w sushi tak, jak mąż Nani;) A propos z chęcią bym wchłonęła duże ilości sushi omomomom chyba sobie zrobię, bo w Biedrze widziałam, że mają teraz zestawy takie...

Niania33- ja ostatnio też przygotowywałam specyfiki na grilla, 30 stopni w cieniu, myślałam, że się rozpłynę. Ale nabijałam dzielnie kawały mięsa, owijałam cukinią-piękne szaszłyki, sałatkę grecką wymuskaną...a potem nikt tego nie jadł, bo było tyle wszystkiego i taki upał, że najbardziej rozchwytywany był kompot domowej roboty...

Ja mam dzisiaj luz blues;) Filip śpi już 3 godziny, podłogi pomyłam, posprzątałam, obiad mam z wczoraj, dziwnie się czuje nie mając nic wielkiego do zrobienia;) Mogłabym ewentualnie ciuchy poukładać w szafie, ale tam śpi mały, a nie chcę do budzić, niech śpi kruszyna;)
 
reklama
chyba coś w tym jest... ;-)

264473_559832990749602_1263675200_n.jpg
 

Załączniki

  • 264473_559832990749602_1263675200_n.jpg
    264473_559832990749602_1263675200_n.jpg
    26 KB · Wyświetleń: 21
Witam z rana :)

Szyszunia widzę że jesteś zorientowana - może podrzucisz jakieś pomysły na panieński? Moja przyjaciółka we wrześniu ma ślub, ja jestem świadkową i zupełnie nie wiem jak mam się zabrać do organizacji takiej imprezy. Ja nie miałam panieńskiego.
Hmm ale to mi organizują.... dam znac co przygotowały ;) pewnie w necie sa pomysły:-)
 
gabiczek - W necie jest sporo pomysłów :) wujek google wie najwięcej :) trzeba wybrac motyw przewodni a potem dodatki :) Ja akurat mialam sesje zdjeciowa, u siostry była pani co nas uczyła tańca brzucha, u bratowej byłyśmy w klubie i śpiewałyśmy karaoke, z siostra cioteczna chodziłyśmy po starówce i miała troche zadań do zrobienia, u koleżanki ostatnio było wszystko w domu - picie, zabawy, konkursy itp., u kolezanki kiedys taniec na rurze. Nie byłam jeszcze na takim co jest striptizer, ale jakoś nie żałuję :) U nas zawsze chodziło o to żeby w miare tanio ale wesoło :) powodzenia!
 
gabiaczek- ale Ci zazdroszczę tych 3 kg... Ja mam już 6 na plusie, a jestem jeszcze przed Tobą... A jak Mały? Co do panieńskich to na pewno w zależności od tego, co lubi młoda
Aia - Twoje Maleństwo też chore? Biedne...
ananasko i vici to Wam humory poprawiają Ukochani ;D Mój na szczęście jest bardzo ostrożny jeśli chodzi o takie komentarze i póki co mówi, że mam śłiczny brzuszek i niech tak do końca mówi (choć nawet miałby kłamać ) :)
Ja zauważyłam, że mi się biodra rozeszły, ostatnio mi jedne spodenki na tyłek nie weszły ;/
Dziewczyny mam pytanie, może i głupie (jak tak to się nie gniewajcie :) ), na jakiej wysokości powinien teraz znajdować się Maluch? Jest to jakoś określone? Bo mój kręci się w okolicy podbrzusza. Nie powinien być wyżej? Dopiero teraz w sumie zaczęło mnie to zastanawiać. Na wizycie byłam 2 tyg temu i lekarz jak mnie badał stwierdził, że szyjka ok. Martwić się, czy przesadzam ?:)
 
  • w końcu 16. tygodnia: 1-2 palce nad spojeniem łonowym,
  • w końcu 20. tygodnia: 2-3 palce poniżej pępka,
  • w końcu 24. tygodnia: na wysokości pępka,
  • w końcu 28. tygodnia: 2-3 palce powyżej pępka,
  • w końcu 32. tygodnia: w połowie odległości między pępkiem a wyrostkiem mieczykowatym,
  • w końcu 36. tygodnia: przylega do łuków żebrowych - najwyższe położenie dna macicy
  • w końcu 40. tygodnia: 1-2 palce poniżej łuków żebrowych, a więc w przybliżeniu na tej samej wysokości, co w końcu 32. tygodnia ciąży.
 
mamuśka, to też zależy jak maluch jest ułożymy w danej chwili. U mnie obecnie kopie w pępek, a jak leże na boku to przesuwa się ze mną w bok i do dołu
 
reklama
Do góry